06 Sep
Ava Planeta Ziemia: na ratunek środowisku
Napisała Redakcja
Dział Uroda
 
Foto: Agnieszka Zięba TylkoStyl
{gallery}8219:200:150{/gallery}

 

Czy można produkować kosmetyki nie degradując środowiska naturalnego? Polska firma Ava Laboratorium Kosmetyczne udowadnia, że można.

 

Planeta Ziemia to nowa linia, która powstała z troski o ekosystem i z troski o skórę. Od początku istnienia marki, hasłem przewodnim było motto: “W zgodzie z naturą”, a Linia Planeta Ziemia jest pięknym uczczeniem 60–lecia istnienia firmy – nie tylko dzięki naturalnym składnikom w recepturze, ale również dzięki eco–rozwiązaniom, zastosowanym w procesie produkcji.

 

Z poszanowaniem środowiska naturalnego

 

Negatywny wpływ procesów produkcyjnych na ekosystem to problem, z którym zmaga się wiele firm branży beauty. AVA Laboratorium Kosmetyczne znalazło na to sposób! Linia Planeta Ziemia w swoich recepturach czerpie z darów natury, stosując tylko wegańskie i w 99% naturalne składniki certyfikowane przez Cosmos Ecocert, a przy tym stawia na mniejsze zużycie wody i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zastosowane składniki są biodegradowalne i  nie wpływają negatywnie na lasy, morza czy oceany.


Plastik? Temu surowcowi już podziękujemy! Szklane słoiki, butelki i kartoniki z certyfikatem FSC to dowód na to, że eco–opakowania kosmetyków są możliwe. Jednak na szczególną uwagę zasługują nakrętki produktów, składające się w 30% z trocin – przykład praktycznego i przemyślanego upcyklingu.

 

Z troski o skórę

 

Warto podkreślić, że w Planecie Ziemi eco–rozwiązania idą w parze z wyjątkowym działaniem pielęgnacyjnym. Głównym składnikiem aktywnym serii jest ekstrakt z liści rambutanu o właściwościach odmładzających – wpływa na prawidłowe ułożenie włókien kolagenu i elastyny w skórze, zapobiegając ich degradacji. Stanowi on naturalną alternatywę dla retinolu. Surowiec pochodzi z monitorowanych upraw, a do produkcji ekstraktu wykorzystuje się wyłącznie organiczne, certyfikowane liście. Prawdziwe odmłodzenie i odżywienie zamknięto w czterech produktach: liftingującym i wygładzającym kremie na dzień, odbudowującym kremie na noc, specjalnym reduktorze zmarszczek oraz w skoncentrowanym serum olejowym. Seria skutecznie nawilża, zatrzymuje procesy starzenia i przywraca jędrność skórze.

 

Kupuj odpowiedzialnie

 

Stworzenie serii kosmetyków z poszanowaniem praw i pracy człowieka oraz środowiska to jeden z wielu kroków, które podejmuje marka z myślą o Planecie. Ava Laboratorium Kosmetyczne współpracuje z proekologiczną fundacją ECO4LIFE – przekazując im 1% ze sprzedaży kosmetyków. W swoich social mediach regularnie zachęca również do wspólnego podejmowania małych kroków, które mogą uratować Ziemię – np. ograniczenia plastiku, recyklingu czy wielorazowych toreb. W końcu codzienne wybory mają ogromny wpływ na środowisko.

 

Więcej na: www.ava-kosmetyki.pl oraz https://ava-laboratorium.pl.

 

 

 

Źródło: PR Laboratorium Ava


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl