31 Mar
Muzyczna instalacja Dom Dźwięku w weekend w Krakowie
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Foto: Monika Stolarska. Źródło: PR MOS

 

Już w ten weekend otworzony zostanie Dom Dźwięku w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie!

Dom Dźwięku to instalacja performatywna z muzyką Wojtka Blecharza. To miejsce spotkania, wspólnego spędzenia czasu, w którym widzowie wraz z aktorami aktywnie współtworzą dźwięki, poznają instrumenty. Zapraszamy również najmłodszych widzów!

 

W muzycznej instalacji będzie można wziąć udział trzykrotnie w ciągu dnia, o godzinie 18:10, 19:00 i 19:50, ten schemat będzie zachowany w każdym dniu spektaklu. Spektakle w MOS odbędą się w dniach: 1, 2 i 4,5 kwietnia, bilety w cenie 25 i 35 zł.

 

Wojtek  Blecharz to jeden z niewielu polskich kompozytorów muzyki poważnej młodego pokolenia, który jest znany na całym świecie, z wykształcenia jest oboistą i kompozytorem, ukończył klasę kompozycji w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (AMFC) w Warszawie i obronił doktorat na słynnej University of California w San Diego. Jest laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych, ma w dorobku utwory orkiestrowe, kameralne, solowe, chóralne oraz muzykę do sztuk teatralnych i teatru tańca. Tworzy instalacje dźwiękowe i audiowizualne, teatr instrumentalny, multimedialne formy muzyczne. Zrealizował m.in. trzy projekty operowe: operę-instalację Transcryptum w Teatrze Wielkim w Warszawie i Park-Operę (Teatr Powszechny) w Parku Skaryszewskim i Body -Operę pokazaną na festiwalu w Huddersfield.  Dom Dźwięku, to kolejna Body-Operze i Soundwork z TRWarszawa propozycja nowego modelu odbioru muzyki, który znacznie lepiej odnajduje się w kontekście teatralnym niż w sali filharmonii.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

***

Reżyseria, muzyka:  Wojtek Blecharz

Dramaturgia: Ariel Efraim Ashbel

Światło, obrazy wideo: Michał Jankowski

 

Obsada:

  • Bożena Adamek
  • Lidia Bogaczówna
  • Halina Jarczyk
  • Ewelina Przybyła
  • Andrzej Bonarek
  • Tadeusz Zięba

 

Muzycy:

  • Sara Haber
  • Dariusz Rogowski

 

Źródło: PR MOS

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl