22 May
Diana Damrau już w najbliższą środę!
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Źródło: PR KBF
 

 

Wieczór 24 maja w ICE Kraków upłynie przy dźwiękach największych dzieł operowych w gwiazdorskim wykonaniu. 

Zabrzmią najpiękniejsze arie i duety autorstwa kluczowych kompozytorów epoki - między innymi, Messeneta, Wagnera, Verdiego czy Belliniego - a na scenie pojawi się Diana Damrau w towarzystwie francuskiego basa-barytona Nicolasa Testé oraz orkiestry PKF-Prague Philharmonia pod batutą dyrektora opery w Dallas Emmanuela Villaume’a.  

 

Diana Damrau znana jest z wyjątkowych interpretacji zarówno dzieł Mozarta, Verdiego i Straussa, jak i XIX-wiecznych utworów kompozytorów francuskich, ale największą miłością darzy twórczości Giacomo Meyerbeera, któremu poświęciła wydaną 5 maja, nakładem Warner Classic, płytę „Grand Opera”. Pomysł wydania albumu z utworami Meyerbeera był bliski sercu Diany Damrau już ponad  10 lat temu... Jako studentka była zafascynowana muzyką kompozytora i wtedy też po raz pierwszy została zaproszona do wykonania jego kantaty „Gli Amori di Teolinda”. Dosłownie zanurzyłam się w świecie Meyerbeera – wyjaśnia Damrau – Byłam bardzo podekscytowana (…) jego wspaniałą muzyką!

 

24 maja, tuż po premierze doskonale przyjętego albumu, sopranistka zaśpiewa w ICE Kraków mając u boku PKF-Prague Philharmonia pod batutą dyrektora opery w Dallas Emmanuela Villaume’a, który także dzierżył batutę na ostatniej płycie niemieckiej artystki. Dianie Damrau będzie także towarzyszyć francuski bas-baryton Nicolas Testé, który stale występuje w wielu znanych operach i na festiwalach w Europie. Zaliczają się do nich między innymi Opera Niemiecka w Berlinie, Opera Holenderska, Opera Paryska czy Teatr Operowy w Wenecji.

 

ICE Classic: Diana Damrau już 24 maja o 20.00 w ICE Kraków! Ostatnie bilety wciąż sprzedaży. Dziś (22 maja) i jutro (23 maja), z okazji zbliżającego się Dnia Matki, można je kupić w specjalnej, promocyjnej cenie. Wystarczy na Eventim.pl użyć hasła „ICEClassic”.

 

Na koncert zapraszają Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Źródło: PR KBF

 

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl