08 Feb
Folk i Atalaÿ na Festiwalu Materia Prima 2019
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
National Dance Company Wales (Wielka Brytania) „Folk” i „Atalaÿ” © Rhys Cozens © Sian Threnberth. Źródło: PR Materia Prima

 

W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Materia Prima, szczególnie serdecznie zapraszamy na spektakl "Folk i Atalaÿ" National Dance Company Wales.

„Folk”to tajemnicza opowieść w stylu vintage, która rozgrywa się pod gałęziami odwróconego drzewa. Choreografka Caroline Finn tworzy osobliwy i surrealistyczny obraz życia wspólnoty. Intrygującej choreografii towarzyszą urzekająca muzyka i wyrazista, silnie zapadająca w pamięć plastyka.

 

National Dance Company Wales jest zdobywającym liczne nagrody i dającym występy na całym świecie teatrem repertuarowym, którego siedziba mieści się w Cardiff. Prezentuje twórczość najwybitniejszych międzynarodowych choreografów, a także rodzących się talentów w dziedzinie tańca. „Folk” w choreografii Caroline Finn to przedstawienie w stylu vintage, która rozgrywa się pod gałęziami odwróconego drzewa. W tym dziwacznym i surrealistycznym obrazie życia wspólnoty ponure postaci powołane do życia przez Caroline Finn malują fantastyczne obrazy. „Atalaÿ” prezentuje zaraźliwy taniec zrodzony w ciepłym klimacie Morza Śródziemnego.

 

Choreograf Mario Bermudez Gil tworzy odnosząc się do swoich hiszpańskich korzeni, wieloletniej pracy w Izraelu w Batsheva Dance Company i łączy je z dziwaczną teatralnością NDCWales.


Cena biletu: 80 zł.

 

 

Źródło: PR Materia Prima


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl