11 Feb
Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault w Krakowie
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault foto Pascal Elliott. Źródło: PR Materia Prima

 

Polską premierę sztuki "Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem" będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Materia Prima 2019.

W tym spektaklu stworzonym przez i dla Marie-Claude Pietragalli i Juliena Derouaulta choreografowie opowiadają o fenomenie pamięci z natury ulotnej, która zanikając pozostawia miejsce pamięci duszy. Tylko znaczące, a często wstrząsające wydarzenia zmuszają człowieka do przekraczania kolejnych etapów życia i definiują jego przyszłość. Raj na ziemi nie trwa wiecznie, a największe mity oparte są zawsze na osobistej historii. Tym przedstawieniem Théâtre du Corps zmierza w stronę bardziej teatralnej ekspresji. Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem opowiada o człowieku, jego samotności i wreszcie miłości.

 

Théâtre du Corps tworzony jest przez dwoje choreografów: Marie-Claude Pietragallę i Juliena Derouaulta. Ich teatr został założony w 2004 roku i ma obecnie siedzibę w Alfortville niedaleko Paryża. Ona, Marie-Claude Pietragalla, ikona francuskiego tańca, główna tancerka Opery Paryskiej, były Dyrektor Naczelny Baletu Narodowego w Marsylii. On, Julien Derouault, były solista Baletu Narodowego w Marsylii. W 2005 roku stworzyli niezależną grupę taneczną by kreować, prezentować i produkować własne przedstawienia. Marie-Claude Pietragalla i Julien Derouault są projektantami, reżyserami i choreografami, często występują w swoich przedstawieniach. Artyści tworzą w złożonym języku, w którym improwizacja i choreografia łączą i przeplatają się ze sobą. Ich choreografie wyrażają przede wszystkim człowieczeństwo tancerza, i dlatego wyobraźnia artysty wyprzedza w nich podejście akademickie i względy formalne.

 

Ceny biletów: 80 zł.

 

 

Źródło: PR Materia Prima

 

 


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl