20 Jan
5. urodziny OFF Radia Kraków
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Źródło: PR KBF

 

OFF Radio Kraków zaprasza do wspólnego świętowania 5. urodzin.

25 stycznia 2020 r. w Forum Przestrzenie oraz w klubie 89 zagoszczą koncerty, live acty, sety DJ-skie, warsztaty producenckie i dyskusje. Nie zabraknie świeżej muzyki oraz premierowych występów. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

OFF Radio Kraków jest cyfrową rozgłośnią, która od pięciu lat przyciąga pasjonatów muzyki. Od samego początku jej głównym celem było promowanie niszowych gatunków oraz artystów, których na próżno szukać w dużych, mainstreamowych rozgłośniach. Ramówkę wypełniają programy prowadzone przez dziennikarzy muzycznych, DJ-ów, producentów i artystów – to grono tworzą m.in. Daniel Drumz, Agnieszka Szuścik, Anna Prokop, Paweł Pruski, Piotr Figiel czy Eta Hox. Grono słuchaczy rozgłośni wciąż się poszerza, a nadchodzące urodziny to muzyczny sposób na podziękowanie wszystkim dotychczasowym sympatykom.

 

Pierwsza część urodzin obejmuje warsztaty i panel dyskusyjny. Warsztaty Producenckie Beat Tools Masterclass są kontynuacją zapoczątkowanego przez Pawła Pruskiego, producenta i dziennikarza OFF Radia Kraków, cyklu Beat Tools Open Space. Tym razem swoją wiedzą z uczestnikami podzieli się pomysłodawca cyklu oraz zaproszeni goście – duet Kompozyt i polski producent Hatti Vatti. Urodzinowa edycja warsztatów przedstawi trzy różne spojrzenia na proces tworzenia muzyki. Spotkanie pozwoli również skonfrontować wiedzę z tymi, którzy w swojej dziedzinie osiągają wydawnicze sukcesy.

 

Panel dyskusyjny zatytułowany „(Nie)popularni – jak być artystą na własnych zasadach?” poprowadzi Anna Prokop, dziennikarka OFF Radia Kraków oraz Radia Kraków. Jest on odpowiedzią na problemy początkujących artystów, które wiążą się z odnalezieniem własnej drogi w przemyśle muzycznym. Czy wyznacznikiem sukcesu jest liczba wyprzedanych koncertów? Jak trafić do właściwego grona odbiorców? Czy i w jaki sposób o sobie mówić? Wśród dyskutantów znajdą się Łukasz Lembas (Krakowskie Biuro Festiwalowe), Maciej Stankiewicz (Instant Classic), Łukasz Warna-Wiesławski (Unsound), Paulina Bisztyga (OFF Radio Kraków) oraz Jędrzej Dudek (beluga stone).

 

Centralnym punktem urodzin będzie program muzyczny podzielony na dwie sceny. Scena Live zostanie ulokowana w klubie 89. To w tym miejscu, w roku 1989, istniał klub Crazy Dragon, którego wystroju nie powstydziłby się sam David Lynch. W wyjątkowym wnętrzu wystąpią m.in. artyści prezentujący live acty: duet Kompozyt, Pruski oraz Krakowitz. Kompozyt pojawi się w Krakowie po raz pierwszy, choć bracia Żuralscy zadebiutowali już dwa lata temu. Ich płyta Synchronicity została nagrana z gościnnym udziałem warszawskiego trębacza Olgierda Doklaskiego, a wydawnictwo poprzedził singiel z wokalem legendarnego Lee „Scratcha” Perry’ego. Podczas urodzinowego wieczoru duet zaprezentuje premierowo materiał z nadchodzącej płyty. Do grona artystów z ambientowymi korzeniami zalicza się również Pruski, któryma na swym koncie dwa albumy długogrające: Sleeping Places oraz Black Birds. Producent tworzy również pod pseudonimem Minoo, współpracując m.in. z wytwórniami Asfalt Records, Mad-Hop Records oraz Post Label. Podczas jego występu możemy liczyć na ambient w najczystszej, kojącej postaci. Nieco szybszy i bardziej klubowy będzie występ duetu Krakowitz, czyli Dominika Gawrońskiego i Piotra Figla. IDM-owe bity mieszają się w ich kompozycjach z napawającymi nostalgią progresjami akordów.

 

Scena Live wypełniona zostanie również koncertami. W klubie 89 wystąpią ulubieńcy krakowskiej publiczności – Mr Krime Live Band. Formacja została powołana do życia przez Wojciecha Długosza – DJ-a, muzyka i producenta, znanego szerzej jako Mr Krime. Brzmienie zespołu oscyluje wokół elektrycznego jazzu z elementami m.in. hiphopowego groove’u spod znaku A Tribe Called Quest czy J DIlla. Do inspiracji m.in. zespołem Radiohead odwołuje się natomiast trio braci Pospieszalskich, czyli grupa Santabarbara. Twórcy projektu na co dzień poruszają się po różnych stylistykach – od muzyki popularnej po awangardową improwizację. Santabarbara jest dla nich spełnieniem marzeń z dzieciństwa, które upłynęło pod znakiem fascynacji kultowym zespołem Tie Break, tworzonym przez pokolenie ich ojców. Lineup sceny w klubie 89 dopełni formacja beluga stone dowodzona przez Jędrzeja Dudka (beluga trigga) oraz Macieja Sondija (master stone), znanych ze stołecznej formacji P.Unity. Ich koncerty to wyjątkowy, „spirytualny surfing pomiędzy soulem, hip-hopem i psychodelią”. Podczas urodzin zespół zaprezentuje się w poszerzonym, pięcioosobowym składzie.

 

Uczestnicy urodzin będą mogli jednocześnie bawić się na scenie zlokalizowanej w Forum Przestrzenie. Pod kultowym neonem „KRK” wystąpią DJ-e i DJ-ki prezentujący taneczną muzykę klubową. Nietypowe podziały rytmiczne, przyprawione improwizowanymi na żywo wokalami, zaprezentuje Avtomat – artysta związany z prorównościowym kolektywem Oramics. Hatti Vatti, wspominany już przy okazji warsztatów, zagra DJ-ski set wypełniony brytyjską elektroniką. UK bassem w swoich miksach inspiruje się również Young Majli związana na co dzień z wrocławskim kolektywem regime. OFF Radio Kraków będzie reprezentował m.in. Daniel Drumz znany ze swojej szerokiej działalności, w której muzyka elektroniczna zawsze wysunięta jest na pierwszy plan. Szereg autorskich projektów i współpraca z innymi artystami sprawiły, że Drumz grał swoją muzykę m.in. w Tokio, Nowym Jorku, Chicago, Moskwie czy Londynie. W gronie DJ-skim znajdzie się także Eta Hox, której mocne i szybkie sety zapełniają parkiety krakowskich klubów. Pod pseudonimem Universo kryje się natomiast Łukasz Maszczyński, posługujący się również aliasem Kixnare. W swoich setach krąży wokół różnych form muzyki elektronicznej, nawiązując do brzmień etnicznych i perkusyjnych, syntezatorowego soundu lat 80. i 90., krautrocka, ambientu i psychodelii. Przepełnione muzyką house i disco miksy zaprezentują Kfjatek i Herbaciarz, DJ-e znani doskonale krakowskiej publiczności. Podczas ich występów nie zabraknie etnicznych inspiracji i prawdopodobnie najbardziej tanecznej selekcji tego wieczoru.

 

Aby wziąć udział w warsztatach producenckich, należy wysłać zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi..

 

Urodziny OFF Radia Kraków

25 stycznia 2020 r.

Forum Przestrzenie i klub 89 (Kraków, ul. Marii Konopnickiej 28)

Wstęp bezpłatny.

 

 

Źródło: PR KBF


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl