06 Jan
Największy sekret Hitlera "Anioł z Monachium"
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Źródło: PR Wydawnictwo Znak Literanowa

 

Historia tajemniczej relacji Hitlera z 23 letnią siostrzenicą oraz śledztwa w sprawie jej śmierci.

Miłość, perwersja i zmowa milczenia Monachium, 1931 rok. Na błękitnym dywanie leży dziewczyna. Obok niej pistolet jej wuja. Szeroko otwarte oczy i powiększająca się plama krwi na sukience. To Geli ukochana siostrzenica Hitlera, która od jakiegoś czasu z nim mieszkała.

 

Komisarz śledczy Siegfried Sauer dostaje rozkaz z samej góry: w ciągu ośmiu godzin ma zebrać zeznania i zamknąć śledztwo. Ale pytań jest z godziny na godzinę coraz więcej: czy to na pewno samobójstwo? Co łączyło Hitlera z Geli?

 

Czy dziewczyna była w ciąży? Czemu ma złamany nos i zmasakrowaną twarz? A przede wszystkim: dlaczego to Hitlerowi najbardziej zależy na wyjaśnieniu sprawy? Napisana na podstawie prawdziwych raportów policyjnych porywająca powieść kryminalna, która ujawnia szokujące kulisy śledztwa toczącego się w czasie marszu nazistów po władzę. Historia, w której to, co najbardziej nieprawdopodobne, jest najbardziej prawdziwe.

 

Od Autora:

 

Opisana w powieści relacja „wuja Alfa” z siostrzenicą może budzić konsternację. „Ile w tym prawdy?” często słyszę to pytanie. (…) Co zaskakujące, ilekroć dany aspekt tej sprawy wygląda na zbyt dziwny, by mógł być prawdziwy, właśnie wtedy istnieją potwierdzające go dokumenty.

 

Abiano Massimi- pisarz z Modeny, który prześledził liczne dokumenty archiwalne, żeby zrekonstruować historię usuniętą z niemieckiej pamięci zbiorowej. Jego Anioł z Monachium stał się we Włoszech bestsellerem, a prawa do tłumaczenia sprzedano do 10 krajów.

 

Anioł z Monachium - premiera 27 stycznia 2021.

 

 

Źródło: PR Wydawnictwo Znak Literanowa

 

Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl