22 Apr
Hanfu wielki powrót cesarskich strojów
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Dr Magdalena Grela-Chen

 

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na wykład dr Magdaleny Greli-Chen: „Hanfu – wielki powrót cesarskich strojów”, połączony z pokazem tradycyjnych strojów chińskich.

 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 kwietnia o godz. 16:00 w sali 3.04 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie.

 

Czy ubiory o kroju  sprzed tysiąca lat, mają nadal rację bytu w XXI wieku? Czy można wskrzesić zapomniane? Spoglądając na hanfu, możemy udzielić twierdzącej odpowiedzi na te pytania. Hanfu to podróż w przeszłość, ale też kreacja przyszłości. Hanfu to chińska modowa rewolucja i poszukiwanie zagubionej tożsamości. To coś więcej niż zwyczajna odzież, gdyż hanfu wpływają na styl życia. Powrót hanfu to idea, która zatacza coraz szersze kręgi, wykraczając poza granice Chin.

 

Dr Magdalena Grela-Chen z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ to badaczka związków pomiędzy strojem a polityką w Azji, autorka publikacji dotyczących hanfu i mody chińskiej. Prywatnie właścicielka kolekcji hanfu oraz innych strojów azjatyckich.

 

Wstęp wolny!

Ilość miejsc ograniczona! Osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o zgłoszenia mailowe pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi..

Czas 23 kwietnia (sobota) godz. 16:00.

 

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A sala 3.04.

 

Więcej informacji na stronie: www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

 

Źródło: PR Instytut Konfucjusza w Krakowie


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl