15 Jan
Noworoczne hanfu Celebrując Chunjie strojem
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Dr Magdalena Grela-Chen. Źródło: PR Instytut Konfucjusza w Krakowie

 

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza w 19 stycznia o godz. 18:30 na wykład połączony z pokazem mody pt. „Noworoczne hanfu Celebrując Chunjie strojem ”.

 

Radosne świętowanie chunjie, związane jest z wieloma tradycjami. Dekoruje się domy, przygotowuje specjalne potrawy, jak również wybiera odświętne stroje. Wraz z powrotem do mody hanfu, w okresie noworocznym, popularnym jest dobieranie ich specjalnie na tę okazję. W trakcie wykładu zaprezentowane zostaną popularne kolory i wzory, wraz z ich symboliką. Przyjrzymy się najnowszym modelom przygotowanym specjalnie z okazji nadchodzącego Roku Królika.

 

Wykładowi towarzyszyć będzie pokaz noworocznych stylizacji.

 

Dr Magdalena Grela-Chen z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Badaczka związków pomiędzy strojem a polityką w Azji, autorka publikacji dotyczących hanfu i mody chińskiej. Prywatnie właścicielka kolekcji hanfu oraz innych strojów azjatyckich.

 

Wstęp wolny!

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi..

 

Czas: czwartek 19 stycznia, godz. 18:30.

 

Miejsce:

Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A.

Sala: 2.01.

 

Więcej informacji: https://instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

 

Źródło: PR Instytut Konfucjusza w Krakowie


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl