31 Mar
Rossmann walczy z koronawirusem i wspiera pracowników
Napisała Redakcja
Dział Pro Bono
 
Źródło: PR Rossmann

 

Rossmann przekaże szpitalom kremy i wesprze finansowo swoich pracowników

Rossmann przekaże ponad 82 tys. kremów do rąk szpitalom walczącym z koronawirusem.

 

W tym wyjątkowym czasie wszyscy łączymy siły w walce z pandemią. Na pierwszej linii tego frontu znalazł się personel medyczny: pielęgniarki, lekarze, ratownicy. Brakuje im kremów do rąk zniszczonych środkami odkażającymi.


Zdecydowaliśmy solidarnie przyłączyć się do spontanicznych akcji wspierania służby zdrowia. Uznaliśmy, że priorytetem jest wsparcie tych, którzy dbają o życie i zdrowie Polaków. Zmodyfikowaliśmy zasady naszej sztandarowej akcji charytatywnej „Pomagamy jak umiemy” przeznaczając część środków zaplanowanych na jej realizację dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce. Rossmann przekaże im darowizny w postaci kremów do rąk dostępnych w naszym asortymencie. Wartość każdej z nich to ok. 10 tys. zł. A to oznacza, że personel każdej placówki będzie miał do swojej dyspozycji ok. 1000 kremów.


Nie zmienia to zasadniczej części „Pomagamy jak umiemy”: nadal zamierzamy przekazać w 2020 r. pomoc o wartości 3,5 mln zł ponad 150 organizacjom w Polsce. Za to już teraz dodatkowa pomoc o wartości blisko miliona złotych trafi do szpitali.
Chcemy nadal „Pomagać jak umiemy”.

 

Pomoc finansowa dla pracowników Rossmanna


Zarząd firmy Rossmann mając na względzie szczególne warunki w jakich przyszło obecnie pracować naszym pracownikom podjął decyzję o wypłaceniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych specjalnej, jednorazowej pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali.


W przypadku ponad 80 proc. naszych pracowników będzie to kwota 500 zł brutto (pozostałe osoby otrzymają 400 lub 300 zł w zależności od dochodu na członka rodziny).


Już 14 marca zarząd postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach w dniach 16 marca – 15 kwietnia. Jego wysokość maksymalna wynosi 750 zł brutto i jest uzależniona od liczby przepracowanych w tym okresie godzin.


Przypominamy, że w trosce o naszych pracowników w sklepach, którzy są najbardziej narażeni ze względu na kontakt z klientami, podjęliśmy szereg działań mających gwarantować maksymalne bezpieczeństwo naszemu personelowi:


*) udostępniliśmy pracownikom pakiety informacji nt. zasad profilaktyki przeciwko zakażeniom wszystkimi kanałami komunikacji wewnętrznej
*) przekazaliśmy pracownikom żele antybakteryjne, preparaty do mycia i dezynfekcji klamek, powierzchni ekranów w kasach, także samoobsługowych, stanowisk foto, terminali płatniczych, klawiatur komputerów;
*) przekazaliśmy pracownikom rękawiczki ochronne oraz maseczki;
*) umożliwiliśmy wprowadzenie limitu klientów w sklepie;
*) zdecydowaliśmy o limicie nabycia 3 produktów z każdej kategorii, by każdy klient mógł kupić potrzebne mu artykuły;
*) odwołaliśmy zaplanowaną akcję promocyjną na produkty do makijażu by zmniejszyć liczbę klientów w sklepach;
*) zamontowaliśmy ochronne ekrany z pleksi przy kasach;
*) stworzyliśmy specjalne instrukcje bezpieczeństwa dotyczące postępowania w przypadku kontaktu z osobami zakażonymi;
*) dostarczyliśmy taśmę do oznaczania bezpiecznych odległości w sklepie;
*) wprowadziliśmy system zmianowy oraz przerwę techniczną w centrach dystrybucji ( w tym czasie dezynfekujemy pomieszczenia wspólne).

 

 

Źródło: PR Rossmann


Kategorie:

Dodaj komentarz