28 Feb
Pielęgnacja skóry naczynkowej z Tołpa Dermo Face Rosacal
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Tołpa

 

Naczynia krwionośne to ponad 100 000 km sieci, która pełni wiele ważnych funkcji, wpływając na cały nasz organizm, łącznie ze skórą.

 

W skórze naczynia krwionośne dostarczają tlen, składniki odżywcze oraz hormony regulujące jej wzrost i metabolizm. Są również kluczowym elementem termoregulacji, dzięki zdolności do kurczenia się i rozszerzania pod wpływem np. temperatury czy emocji. I dlatego czasem oblewamy się rumieńcem. Niestety taki rumieniec, tendencja do pękania naczynek i zaczerwienień świadczyć może o tym, że mamy skórę naczynkową, która wymaga szczególnej opieki.

 

Poznaj problem od środka

 

 

Skórze naczyniowej szkodzi prawie wszystko; mróz, ciepło, wiatr, słońce, klimatyzacja, ogrzewanie, stres, używki, ostre i gorące potrawy. Pozostaje więc do wyboru: albo życie w skafandrze, albo pielęgnacja, która zredukuje nadwrażliwość. Zaczerwienienia pojawiające się na skórze to trwale rozszerzone naczynia włosowate o nadmiernej reaktywności prześwitujące przez naskórek. Okresowe zaczerwienienia na policzkach i nosie, z czasem i bez odpowiedniej pielęgnacji mogą się utrwalić w postaci rumienia, a nawet przekształcić w trądzik różowaty.

 

Skórę naczyniową rozpoznasz po przemijającym lub trwałym zaczerwienieniu, trwale rozszerzonych naczynkach prześwitujących przez skórę tzw. „pajączkach” czyli teleangiektazjach, częstym uczuciem pieczenia, gorąca i ściągnięcia. Nawet intensywne czerwienienie się ze wstydu jest objawem posiadania skóry naczyniowej.

 

Gdzie leży przyczyna?

 

Skóra naczynkowa jest głównie uwarunkowana genetyczne lecz w dzisiejszych czasach coraz częściej my sami jesteśmy najbardziej odpowiedzialni za jej stan. Nieodpowiednią pielęgnacją, nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne i światło solaryjne, nie dajemy jej szans. Inne przyczyny to m.in. zaburzenia hormonalne, nadciśnienie czy zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Objawy skóry naczynkowej nasila też stres, alkohol, nikotyna, ostre przyprawy, sauna, intensywny wysiłek fizyczny, agresywne składniki kosmetyków i niektóre leki.

 

Pielęgnacja – to takie proste

 

 

Skóra naczynkowa nadmiernie reagująca na bodźce potrzebuje troskliwej pielęgnacji ograniczonej do minimalnej liczby kosmetyków z jak najmniejszą ilością, ale skutecznych składników aktywnych, tak by nie podrażniać, a łagodzić. Najlepszym wyborem jakiego można dokonać w przypadku oczyszczania skóry są delikatne kosmetyki bez mydła i SLS-u - żel micelarny lub emulsja usuwające zarówno zanieczyszczenia jak i makijaż. Dla dopełnienia oczyszczania warto stosować tonik po każdym umyciu twarzy, który przywróci skórze fizjologiczne pH i przygotuje na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

 

Pielęgnacja na dzień przede wszystkim ma chronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych w szczególności promieniami UV, a także skutecznie nawilżać, łagodzić i zmniejszać widoczność poszerzonych naczynek krwionośnych oraz zapewniać zdrowy koloryt.

 

Pielęgnacja na noc oprócz wzmacniania funkcji bariery ochronnej i opóźniania procesów starzenia powinna uszczelniać i wzmacniać naczynia krwionośne oraz łagodzić podrażnienia.  Dodatkowo, w zależności od wieku i stanu skóry warto wybrać produkt dedykowany specjalnie do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Dbanie o tą okolicę odpowiednimi produktami to podstawa do wypoczętego wyglądu.

 

1-2 razy w tygodniu należy stosować maski, które wzmocnią naczynia krwionośne i zmniejszą ich wrażliwość na bodźce zewnętrzne oraz peelingi enzymatyczne, które delikatnie złuszczą naskórek bez nadmiernego podrażniania i ułatwią wnikanie kolejnych kosmetyków.

 

W przypadku cery naczyniowej pielęgnacja domowa jest ważnym elementem profilaktycznym pomagającym zapobiec rozwojowi trądziku różowatego. Domowe zabiegi pielęgnacyjne mają działać łagodząco i kojąco na skórę, w szczególności  wzmocnić i uszczelnić ściany naczyń krwionośnych.

 

I pamiętaj zielone koryguje czerwone. Pod podkład używaj zielonej bazy lub korektora.

 

W skład dermokosmetyków Tołpa Dermo Face Rosacal wchodzą:

 

  • 1. rosacal, żel micelarny do mycia twarzy i oczu, 150 ml, 22,99 zł
  • 2. rosacal, łagodzący krem wzmacniający, LEKKI, DZIEŃ, SPF 10, 40 ml, 42,99 zł
  • 3. rosacal, łagodzący krem wzmacniający, BOGATY, DZIEŃ, SPF 10, 40 ml, 42,99 zł
  • 4. rosacal, przeciwzmarszczkowy krem wzmacniający, DZIEŃ, SPF 15, 40 ml, 44,99 zł
  • 5. rosacal, regenerujący krem wzmacniający, NOC, 40 ml, 42,99 zł
  • 6. rosacal, łagodzący koncentrat wzmacniający, 25 ml, 44,99 zł
  • 7. rosacal, maska-opatrunek wzmacniająco-łagodząca na twarz i szyję, 2 x 6 ml, 7,99 zł
  • 8. rosacal, łagodna emulsja micelarna do mycia twarzy, 195 ml, 29,99 zł NOWOŚĆ!
  • 9. rosacal, 2-etapowy zabieg oczyszczająco – wzmacniający, 2 x 6 ml, ok. 8 zł NOWOŚĆ!

 

 

Źródło: PR Tołpa

Dodaj komentarz