07 Aug
Galénic Beauté de Nuit żel chrono-aktywny na noc
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Galénic

 

Prezentujemy nowość Galénic Beauté de Nuit żel chrono-aktywny na noc.

 Noc. Sprzymierzeniec pielęgnacji Galénic

 

Noc to czas wyjątkowy. Tak jak cały organizm, skóra znajduje się wtedy w stanie głębokiego odpoczynku, podczas którego zachodzą dwa naturalne procesy: utrata wody i odnowa komórkowa. W trakcie snu skóra jest mniej odporna na odwodnienie. Naturalna bariera tworzona przez komórki jest osłabiona, traci napięcie i staje się przepuszczalna, co prowadzi do zwiększonej utraty wody. Dlatego po przebudzeniu skóra często wydaje się napięta i przesuszona.

 

1:00 w nocy* - szczyt odnowy komórkowej

 

W nocy skóra regeneruje się, tworząc nowe komórki. Proces ten osiąga swój szczyt około godziny 1:00, gdy skóra produkuje nawet 8 razy więcej nowych komórek niż w ciągu dnia. Noc jest więc dla skóry czasem niezwykle ważnym.

 

*Fisher LB. The diurnal mitotic rhythm in the human epidermis. Br J Dermatol 1968; 80; 75-80.

 

Pomysł twórców Galénic

 

„Chcieliśmy pomóc skórze odradzać się każdej nocy“

 

Dobry sen wpływa na piękny wygląd po przebudzeniu. Twórcy formuł Galénic  pragnęli wspomóc skórę w głębokim,  niczym niezakłóconym odpoczynku,  by o poranku wyglądała jak nowo narodzona. Skórze regenerującej się w trakcie snu nie należy przeszkadzać, lecz wesprzeć naturalnie zachodzące w niej procesy.

 

Zapobieganie utracie wody i wspieranie naturalnej odnowy komórkowej to wyzwania, które podjęli naukowcy Galénic tworząc Beauté de Nuit.

 

Ekspertyza Galénic. Umiejętność doskonałego łączenia składników.

 

Umiejętne połączenie składników to podstawa sztuki Galena. Polega na precyzyjnym wyborze składników oraz połączeniu ich w strukturze galenowej zapewniającej najwyższą skuteczność. Tylko odpowiedni składnik aktywny podany w umiejętnie skonstruowanej formule umożliwi osiągnięcie wymarzonych efektów pielęgnacyjnych.

 

  • Niecodzienny składnik - papaia

 

Twórców Galénic zainteresowały wyjątkowe właściwości papai rosnącej w Indiach. Gdy jest młoda, mimo silnego słońca, deszczu i ataków owadów, skórka papai nie niszczy się i pozostaje gładka. Sekretem rośliny jest proteaza zawarta w mleczku owoców i liści. Enzym ten ma wyjątkową zdolność pochłaniania szkodliwych zanieczyszczeń, a także modelowania i zabliźniania tkanek. W ten sposób skórka papai ulega nieustannej odnowie. Czy może być także strażnikiem ludzkiej skóry?

 

Pozyskanie składnika aktywnego z papai nie należało jednak do łatwych. Ekstrakcja musi odbywać się przy użyciu ciepła, które jednocześnie przemienia proteazę w cukier, sprawiając, że traci wszelkie właściwości ochronne. Uniknięcie tego zjawiska było prawdziwym wyzwaniem. Konieczne było zastosowanie stabilizatora termicznego, który umożliwiał zatrzymanie przemiany proteazy w cukier,
a tym samym pozyskanie cennego składnika aktywnego. W ten sposób narodziła się makroproteaza z papai.

 

Przed ostatecznym włączeniem makroproteazy z papai do formuły nowego dermokosmetyku, składnik aktywny musiał zostać przetestowany pod kątem skuteczności. Badania wykazały, iż makroproteaza z papai sprzyja działaniu złuszczającemu na poziomie +61,7% w porównaniu do 41,8% w przypadku kwasu glikolowego. Wynik ten potwierdzono pomimo zastosowania kwasu glikolowego w dawce 6 razy wyższej niż dawka makroproteazy z papai*.

 

*Badanie na wycinkach skóry ludzkiej utrzymywanej przy życiu (% aktywności u 8 dawców, technika opracowana przez Laboratoires Pierre Fabre Dermo-Cosmétique).

 

  • Precyzyjna struktura galenowa

 

Celem Galénic było zachowanie wszystkich właściwości nowego składnika aktywnego. Osiągnięto go dzięki utworzeniu unikalnej struktury galenowej, zapewniającej najwyższą skuteczność. W  taki sposób została opracowana zaawansowana struktura Chrono-Patch Gel™

 

Wodny żel. Woda będąca głównym składnikiem mleczka papai to naturalny i nieodłączny składnik makroproteazy z papai. Aby w pełni wykorzystać jej właściwości, zamiast kremu twórcy wybrali więc postać żelu o wysokiej zawartości wody.

 

Efekt plastra. Aby zapewnić działanie składników nawilżających przez całą noc, przywrócić sprężystość i zahamować utratę wody, wynaleziono zaawansowaną strukturę tworząc na skórze rodzaj niewidzialnego plastra.

 

Chronoaktywność. Należało jeszcze sprawić, by ten wodny żel z efektem plastra działał w zgodzie z naturalnymi cyklami skóry. Po aplikacji makroproteaza z papai zaczyna eliminację martwych komórek naskórka, uwalniając wierzchnią warstwę skóry. Dzięki temu, gdy około godziny 1:00 w nocy nadchodzi szczyt odnowy komórkowej, nowo powstałe komórki mogą łatwiej przedostać się na powierzchnię
tworząc „nową skórę”. Dzięki chronoaktywnemu działaniu żelu po przebudzeniu skóra wydaje się świeższa, bardziej świetlista i nawilżona.

 

Chronobiologia - przebudzenie w nowej skórze

 

Godzina 23:00

Makroproteaza z papai wkracza do akcji. Zastosowana przed snem eliminuje martwe komórki zalegające na powierzchni skóry. Działanie to jest możliwe dzięki dużej zawartości wody w formule Chrono-patch gel™.

 

Godzina 1:00

Odnowa komórkowa osiąga swój szczyt. Chronoaktywny żel współgra ze skórą, towarzysząc jej w odnowie komórkowej. Nowo powstałe komórki mogą z łatwością przedostać się na powierzchnię skóry, która została już oczyszczona z martwego naskórka.

 

Między 1:00 a 4:00

Efekt plastra odgrywa kluczową rolę, chroniąc skórę przed utratą wody. Gdy kanały są otwarte, składniki aktywne przenikają w głąb skóry. Struktura z efektem plastra działa jak długa nawilżająca kąpiel – nawilża skórę na powierzchni zapobiegając utracie wody z głębszych warstw, a przy tym pozwala skórze oddychać. Skóra odzyskuje sprężystość dzięki cząsteczkom nawilżającym (tj. gliceryna roślinna
i sorbitol) oraz wysokiemu stężeniu kwasu hialuronowego o dużej masie cząsteczkowej. Ta lekka, płynna, półprzepuszczalna struktura z efektem plastra zapewnia długotrwałe działanie** i zachowanie poziomu prawidłowego nawilżenia skóry.

 

Godzina 7:00

Doskonałe połączenie składnika i formy podania kosmetyku sprawia, że cera po przebudzeniu jest świeża, promienna i wypoczęta. Gładka, niewiarygodnie delikatna i sprężysta, wygląda piękniej i młodziej, jakby narodziła się na nowo.

 

*Wierzchnie warstwy skóry. **Badanie kinetyczne w czasie 8 godzin na 16 badanych.

 

  • Skuteczna pielęgnacja Beauté de Nuit

 

Unikalna kompozycja składników aktywnych i struktura galenowa pozwalają osiągnąć wysoki poziom skuteczności. Formuła o niewielkiej liczbie składników sprawia, że w nocy skóra maksymalnie odpoczywa, tak by po przebudzeniu być jeszcze piękniejszą. Twórcy formuły Beauté de Nuit dodali do kompozycji tylko niezbędne składniki, które naturalnie łączą się ze sobą w doskonałej harmonii. Beauté de Nuit to pochwała prostoty, przynosząca najlepsze efekty.

 

Dowód skuteczności. Nowa propozycja Beauté de Nuit  Galénic to znacznie więcej niż tradycyjna pielęgnacja. Testy w laboratoriach jednoznacznie udowadniają skuteczność Beauté de Nuit.

 

Skóra jak nowo narodzona*

Porównując przekroje skóry przed zastosowaniem Beauté de Nuit można zaobserwować  posklejane ze sobą komórki naskórka. Skóra jest grubsza przez obecność licznych martwych komórek. Na przekroju skóry po zastosowaniu kwasu glikolowego widać nie tylko mniejszą ilość martwych komórek, ale również zmianę w strukturze zdrowych komórek głębszych warstw naskórka. Przekrój skóry po zastosowaniu Beauté de Nuit ujawnia znaczny spadek ilości martwych komórek zalegających na powierzchni skóry, bez zmiany struktury komórek zdrowych leżących głębiej. Skóra łagodnie pozbywa się swojego martwego „płaszcza”, nie doznając żadnych uszkodzeń.

Stan skóry po przebudzeniu**

96% kobiet czuje, że rano skóra jest gładka w dotyku. Według 89% z nich, wrażenie to jest dodatkowo wzmocnione uczuciem nawilżenia i rozświetlenia. Dzięki Beauté de Nuit 89% kobiet zauważa widoczną poprawę rozświetlenia skóry, a 94% twierdzi, że skóra po przebudzeniu jest piękniejsza.

 

Pomiary po 3 tygodniach stosowania***

Wyniki mierzone metodą punktacji klinicznej pokazują poprawę gładkości skóry o 63% oraz rozświetlenie cery o 51%.

*Badanie przeprowadzone przez Laboratoires Pierre Fabre Dermo-Cosmétiques. Test ex-vivo produktu końcowego. Analiza wycinków histologicznych pod kątem warstwy rogowej: badanie na wycinkach skóry ludzkiej utrzymywanej przy życiu (n = 8 dawców). **Badanie satysfakcji na grupie 94 kobiet po 5 dniach stosowania. ***Punktacja kliniczna przeprowadzona przez dermatologa na grupie 32 kobiet w wieku 20-50 lat po 21 dniach stosowania.

 

Zmysłowe doznania

Wyjątkowa pielęgnacja na noc zamknięta w krystalicznym, opalizującym żelu. Po zastosowaniu daje uczucie nawilżającego kompresu, który otula skórę na noc. Delikatnej, błękitnej konsystencji towarzyszy lekki, świeży zapach z nutami słodkiego lotosu i pudrowymi akcentami mimozy i irysa.

 

Galénic Beauté de Nuit żel chrono-aktywny na noc 50 ml – 188 zł dostępny w aptekach

 

Doskonałość Galénic zgodna z regułami sztuki farmaceutycznej

 

Wyrafinowane i subtelne formuły powstają dzięki kreatywności ich twórców. W pielęgnacji tworzenie nowych formuł wymaga przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo. Galénic nigdy nie wprowadza nowości bez precyzyjnych testów i długich badań, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Testy przeprowadzane w dziale badawczym Laboratoires Pierre Fabre Dermo-Cosmétique stanowią nieodłączny element dążenia do perfekcji, charakterystycznej dla marki.

 

 

Źródło: PR Galénic

 


Kategorie:

Dodaj komentarz