13 Sep
Emulsja do kąpieli Allerco
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Pharmeny

 

Emulsja do kąpieli allerco do skóry suchej, wrażliwej, atopowej i skłonnej do podrażnień i alergii to nadzieją na cudowną i przyjemną kąpiel.

 

Allerco to kompletna gama preparatów: krem emolientowy natłuszczający, krem emolientowy nawilżający, balsam, żel myjący, szampon nawilżający, krem ochronny przeciw oparzeniom, kostka myjąca oraz emulsja do kąpieli.

 

Allerco emulsja do kąpieli zapobiega wysuszeniu, nawilża skórę i działa ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka. Ma własności myjące. Preparat stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7 ze specjalnie dobranymi emolientami i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Molekuła Regen7 pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry oraz chroni ją przed powstawaniem podrażnień. Zastosowane emolienty działają ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka. Olej macadamia zmiękcza i natłuszcza skórę. Dodatek witaminy E i gliceryny podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry, poprawia jej miękkość i elastyczność.

 

Allerco emulsja do kąpieli zmniejsza szorstkość i suchość skóry, chroni przed utratą wilgotności. Produkt nie powoduje podrażnień. Polecany szczególnie do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii (alergia kontaktowa, wyprysk, atopowe zapalenie skóry, zapalenie skóry wieku starczego). Preparat do stosowania bez ograniczeń wiekowych, również u dzieci powyżej 1 miesiąca życia.

 

Dermokosmetyki firmy Pharmena posiadają innowacyjne, opatentowane formuły o skuteczności potwierdzonej w dermatologicznych badaniach klinicznych.

 

Stosować do każdej kąpieli. Dorośli: 20-40ml (1-2 nakrętki) preparatu dodać do napełnionej wodą wanny. Dzieci i niemowlęta: 20 ml (1 nakrętka) preparatu dodać do napełnionej wodą wanienki. Po kąpieli skórę delikatnie osuszyć ręcznikiem.

Cena – ok. 38 zł (400ml).

 

Produkty allerco dostępne są wyłącznie w aptekach.

 

To odkrycie polskich naukowców 
 
Molekuła Regen7 to odkrycie będące efektem kilkunastoletnich prac badawczych prowadzonych przy współpracy polskich naukowców z Politechniki Łódzkiej i z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Okazało się, że wybrane 3-podstawione sole 1-metylopirydyniowe wykazują niezwykle ciekawe właściwości. Szczególną uwagę naukowców zwróciło działanie metabolitu witaminy PP (obecnie znanego jako Molekuła Regen7). Ostatecznie wspólne wysiłki badaczy doprowadziły do powstania firmy PHARMENA oraz opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów, opartych o Molekułę Regen7. Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna, chroniona przez firmę Pharmena SA prawem patentowym (P-330768; EP 1147086). Obecna jest jedynie w produktach Pharmeny.
 
To unikalna substancja 
 
Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Molekuła Regen7 poprawia mikrokrążenie skóry i wzmacnia mieszek włosowy wpływając na jego odżywienie. Wydłuża cykl życia włosa w fazie anagenu, powodując odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszka włosowego i zahamowanie utraty włosów. Przyspiesza fazę anagenu i stymuluje proces odrastania włosów. Molekuła Regen7 reguluje pracę gruczołów łojowych. Nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowana przez skórę. Molekuła Regen7 to:  substancja pochodzenia witaminowego – jeden z dwóch podstawowych metabolitów witaminy PP (B3)  substancja fizjologiczna – wytwarzana w organizmie człowieka  substancja naturalna – obecna w wyciągu z algi brunatnej Undaria Pinnatifida– Wakame
Właściwości 
 
Ze względu na swoje właściwości Molekuła Regen7 ma szeroki potencjał zastosowań w preparatach kierowanych do pielęgnacji skóry wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jej połączenie z emolientami i starannie dobranymi, najwyższej jakości składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi pozwoliło stworzyć unikalną linię preparatów emolientowych allerco. Preparaty allerco oferują kompleksową i wielopłaszczyznową pielęgnację w zakresie ochrony skóry i utrzymania jej fizjologicznej równowagi.
 
 
 
Źródło: PR Pharmeny
 

Kategorie:

Dodaj komentarz