29 Sep
Fenomen suchych szamponów Batiste
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Batiste

 

Fenomen suchych szamponów Batiste to odpowiedź na potrzeby współczesnych kobiet.

Masz taką znajomą, która zawsze wygląda jakby właśnie wyszła od fryzjera, nawet gdy zarwała noc lub właśnie wysiadła  z pociągu? Pracuje, dokształca się, wychowuje dzieci, a w tzw. międzyczasie chodzi na fitness. Znajduje czas na podejmowanie przyjaciół w wysprzątanym domu, wyglądając przy tym podejrzanie świeżo i rześko. Jak ona to robi? Jej doba ma dodatkowe godziny? Ma świetne geny? Jest cyborgiem? Nie!

 

Jej sekret jest również w Twoim zasięgu:

 

Co to jest suchy szampon i jak on działa?

 

Suchy szampon to drobny proszek (w wypadku Batiste to skrobia ryżowa), który pochłania sebum, wytwarzany przez skórę głowy. Dzięki temu włosy dlużej zachowują świeży wygląd, pięknie pachną i zyskują optycznie na objętości, gdyż proszek unosi włosy u nasady.

 

Dla kogo są przeznaczone produkty Batiste?

 

Gdy żyjesz w biegu i masz napięty plan dnia:  

 

 • Masz pół godziny by skończyć ważną prezentację, projekt lub powtórzyć materiał przed egzaminem, a nie chcesz iść z nieświeżymi włosami;
 • Planujesz wyjście na fitness w czasie przerwy w pracy, masz randkę wieczorem lub musisz wcisnąć spacer z psem między pracę a wyjście do teatru.  

 

W sytuacjach nagłych i awaryjnych:   

 

 • Zaspanie, nieplanowane wyjście, awaria dostawy wody, zbyt zimno, by ryzykować wyjście z wilgotnymi włosami…  

 

Gdy okazja wymaga nienagannej prezencji przez długi czas: 

 

 • Podczas wesela, targów, konferencji lub innej imprezy, gdzie istnieje szansa zostania uwiecznionym na zdjęciu z fryzurą, o której chcielibyśmy zapomnieć;
 • Podczas długich godzin pracy na stanowisku wymagającym odpowiedniej prezencji. 

 

Gdy zwyczajnie człowiekowi brak siły na umycie głowy ponieważ: 

 

 • Ma małe, absorbujące dziecko (Batiste wybrano najlepszym kosmetykiem poporodowym w 2013 roku: nie tylko pozwala odświeżyć włosy i pozwolić młodej mamie dłużej pospać, ale również okiełznać fryzurę na etapie wypadania włosów po porodzie);
 • Oczekuje gości, a jest zmęczony np. świątecznymi przygotowaniami;
 • Jest chory i osłabiony; 

 

Gdy brak możliwości wzięcia “zwykłego” prysznica: 

 

 

 • W podróży — w pociągu, na lotnisku (wersja mini - 50 ml);
 • Gdy nie działa prysznic lub jest do niego zbyt długa kolejka;
 • Podczas krótkich wypadów pod namiot (obóz wakacyjny, festiwal, długi weekend).  

 

Gdy mimo dodatkowego czasu nie potrafisz wszystkiego zorganizować: 

 

Hej! Kto powiedział, że kobieta musi robić wszystko sama?

 

Suche szampony Batiste to koło ratunkowe dla przetłuszczających się włosów:

 

Codzienne mycie i suszenie włosów to trend z poprzedniej epoki. Dziś już wiadomo, że substancje zawarte w tradycyjnych szamponach przesuszają skórę głowy, która reaguje zwiększoną produkcją sebum… Efekt: im częściej myjesz włosy, tym częściej musisz myć włosy. Używając Batiste w dniach pomiędzy myciami można wyjść z tego błędnego koła. Batiste absorbuje sebum. “Oszukane” gruczoły łojowe zmniejszają jego produkcję i włosy się mniej przetuszczają. 

 

Batiste ułatwia życie zarówno osobom z gęstymi, długimi włosami, które po umyciu długo schną, jak i tym z cienkimi i rzadkimi, wymagającymi czasochłonnej stylizacji po umyciu. Stosując Batiste co drugie mycie oszczędzaszczas i włosy! Batiste to kosmetyk na każdy sezon: w zimie szybko doprowadza włosy do porządku, gdy nie masz czasu na prysznic i ich całkowite wysuszenie (lub chcesz dłużej pospać), w lecie — rozwiązuje problem mycia włosów podczas podróży wakacyjnych.

 

Stosowanie:

 

Batiste zastosuj na SUCHE, świeże lub “wczorajsze” włosy.  Rozpyl produkt u nasady włosów z odległości ok. 30 cm. Następnie wmasuj go, aż biały proszek stanie się niewidoczny. Wyjątkowa formuła oparta na skrobii ryżowej nie wymaga wyczesywania. 

 

Jeśli przesadzisz z ilością nałożonego szamponu, pozbędziesz się go, masując suchym ręcznikiem lub wyczesując gęstą szczotką (najlepiej z naturalnego włosia). Suchy szampon Batiste nałożony zaraz po umyciu i  wysuszeniu przedłuży czas do następnego mycia. Użyty na tłustych włosach przywróci im świeżość (do 24 godzin). 

 

Można go też stosować jako pomoc w stylizacji włosów — nada im większą objętość i piękny zapach, ułatwia upinanie. Batiste nie zastępuje całkowicie mycia włosów — raz odświeżone, następnym razem powinny zostać umyte tradycyjnie.

To naprawdę trwa tylko pół minuty! Zobacz:

 

Oferta Batiste

 

W drogeriach sieci Rossmann dostępny jest szeroki i różnorodny wybór suchych szamponow Batiste oraz produktów do stylizacji tej marki — poniżej prezentujemy ich krótką charakterystykę porównawczą. Z pełną ofertą produktów Batiste dostępnych w Polsce zapoznaj się  na stronie batiste.pl.

 

 

Składniki:

 

Butan, izobutan, propan, skrobia ryżowa, denaturat, dodatki zapachowe lub wzbogacające.

 

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: przechowywać z dala od ognia.

 

Najczęściej zadawane pytania

 

W Internecie dostępnych jest wiele blogów i artykułów, tłumaczących, jak należy stosować suchy szampon. Ponieważ jednak wiele z nich opiera się  na ogólnym działaniu suchych szamponów (które mogą się różnić trochę  między sobą, ze względu na różne substancje pochłaniające), czasami te informacje mogą  wprowadzać w błąd. Jeśli chcesz zweryfikować swoją wiedzę, pomoże Ci w tym zestaw najczęściej zadawanych przez klientki pytań.

 

 • Przecież myję włosy, to po co mi Batiste? 

 

Każdemu zdarzają się też sytuacje awaryjne, ale nie chcemy rezygnować z dobrego wyglądu nawet wtedy: podróż, niespodziewane wyjście, choroba, całonocna nauka do egzaminu czy ślęczenie nad pracą. W takich wypadkach Batiste pozwoli szybko doprowadzić wygląd do porządku — a Ty masz dodatkowy kwadrans lub dwa dla siebie!

Ponadto Batiste nadaje włosom dodatkowej objętości unosząc je u nasady, pomaga utrzymać we włosach spinki, wsuwki i opaski.  Coraz częściej słyszy się, że codzienne mycie włosów agresywnymi detergentami pobudza gruczoły łojowe do zwiększonej produkcji sebum, a tym samym do szybszego przetłuszczania się włosów.

Wiele osób używa Batiste by zmniejszyć częstotliwość mycia głowy i wyjść z tego błędnego kola.  Codzienna stylizacja taka jak prostowanie czy podkręcanie włosów osłabia włosy i zajmuje sporo czasu, a efekt utrzymuje się tylko do kolejnego mycia. Batiste aplikujemy tylko u nasady włosów, dzięki czemu nie niszczymy fryzury i możemy cieszyć się efektem np. prostowania o dzień dłużej.   

 

 • Ile trzeba odczekać aż suchy szampon zadziała? 

 

Z Batiste nie musimy czekać, choć wiele innych suchych szamponów rzeczywiście wymaga dodatkowych kilku minut na wchłonięcie. Spryskujemy włosy szamponem Batiste i od razu wmasowujemy go przez kilkanaście sekund. To wszystko. 

 

 • Co zrobić jeśli po użyciu suchego szamponu pozostały białe ślady? 

 

Zbyt mała odległość podczas aplikacji sprawia, że na włosach, zwłaszcza ciemnych, pojawiają się białe ślady skrobi i trzeba dłużej wmasowywać kosmetyk, żeby zniknęły. Można tego uniknąć albo wybierając wersję dobraną do kolorów włosów (np. Medium w przypadku szatynek), albo aplikując szampon z odległości około 30 cm – wtedy proszek jest na tyle rozproszony, że masaż (podczas którego białe ślady znikają) może być bardzo krótki.   

 

 • Zachowałam odpowiednią odległość, ale mam całe białe, matowe włosy. 

 

Powodem jest zbyt duża ilość nałożonego produktu. Wystarczy spryskać włosy u nasady w kilku miejscach, odsuwając poszczególne pasma, lub zastosować szampon Batiste miejscowo np. na grzywkę. Radzimy spryskać tylko kilka pasm przez dwie-trzy sekundy, następnie wmasować produkt, w ten sposób równomiernie go rozprowadzając. W przypadku użycia zbyt dużej ilości szamponu, nadmiar można usunąć ręcznikiem lub gęstą szczotką.  

 

 • Czy Batiste trzeba wyczesywać z włosów? 

 

Batiste w odróżnieniu od wielu innych suchych szamponów nie wyczesujemy, wystarczy go tylko przez chwilę wmasować aż włosy będą wyglądać świeżo, a ewentualne białe ślady znikną.  

 

 • Mam bardzo zniszczone i przerzedzone włosy, boję się je jeszcze bardziej zniszczyć, a kusi mnie, żeby spróbować Batiste. Czy może mi zaszkodzić? 

 

Głównym składnikiem suchych szamponów Batiste jest skrobia ryżowa, która (w przeciwieństwie np. do talku) nie zatyka porów i nie wpływa na stan mieszków włosowych. Reszta składników to przede wszystkim substancje zapachowe oraz substancje lotne, które – jeśli użyjemy Batiste prawidłowo, spryskując włosy z odległości około 30 cm – ulatniają się zanim dotrą do skóry głowy.

Producent nie odnotował negatywnego wpływu na włosy, tym bardziej, że Batiste stosujemy często zamiast wysuszających środków myjących i wody. Jednak jak w przypadku każdego innego kosmetyku może nastąpić reakcja alergiczna.

Batiste (zwłaszcza wersja XXL) na pewno za to pomoże poprawić wygląd przerzedzonych włosów, ponieważ optycznie zwiększa objętość fryzury.  

 

 • Jak często można stosować Batiste? 

 

Suchy szampon Batiste można stosować na przemian z tradycyjnym myciem głowy. Nie zalecamy używania Batiste dzień po dniu, chyba że warunki nie pozwalają nam na umycie włosów wodą. Batiste możemy też używać codziennie, na świeże włosy, jako produkt zwiększający objętość włosów.  

 

 • Kiedy najlepiej stosować Batiste?

 

Batiste zawsze stosujemy na suche włosy. Jeśli są “wczorajsze” i wyglądają źle, Batiste je błyskawicznie odświeży. Jeśli użyjemy go na świeżo umyte i wysuszone włosy, Batiste sprawi, że będą wyglądać świeżo nawet dwa razy dłużej (w zależności od tego, jak często myjesz włosy i jak bardzo się przetłuszczają) oraz zyskają na objętości.

Jeśli planujesz trening czy inny wysiłek fizyczny i nie masz czasu na to, żeby zaraz potem myć głowę, najlepiej zaaplikować suchy szampon Batiste wcześniej, kiedy włosy nie są jeszcze wilgotne od potu.  

 

 • Jak długo utrzymuje się efekt świeżych włosów? 

 

Od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, w zależności od gatunku włosów i tendencji do przetłuszczania się skóry głowy a także warunków zewnętrznych. Zastosowany na świeżo umyte i wysuszone włosy wydłuży ich świeżość o jeden-dwa dni.   

 

 • Czym się różnią wersje zapachowe od pozostałych?

 

Wzbogacone szampony Batiste mają dyskretniejszy zapach (z lekką nutą bergamotki), ponadto zawierają dodatki (w zależności od wersji): barwiące, pielęgnujące lub pomagające w stylizacji. Szczegóły w tabelce lub na stronie batiste.pl.

 

 • Jaka jest wydajność Batiste? Na ile użyć starcza podróżne opakowanie przy średnio długich włosach? Czy długość włosów w ogóle ma znaczenie?

 

Podróżne opakowanie (50 ml) starcza na mniej więcej pięć użyć. Długość włosów nie ma znaczenia, gdyż Batiste używamy na włosy tuż u nasady. W przypadku stosowania miejscowego (np. na grzywkę) mała buteleczka starcza na odpowiednio dłużej.  

 

 • Jaki jest skład Batiste? Czy zawiera gluten, SLS, parabeny, silikony? 

 

Batiste nie zawiera glutenu, głównym składnikiem, odpowiedzialnym za pochłanianie sebum jest skrobia ryżowa. Batiste nie zawiera również siarczyn, parabenów i silikonów.  

 

 • Czy suche szampony Batiste są testowane na zwierzętach? 

 

Szampony Batiste nie są testowane na zwierzętach, w dodatku są odpowiednie dla wegetarian i wegan.  

 

 • Słyszałam, że suchy szampon może powodować łupież, czy to prawda? 

 

Nie ma jednoznacznej wiedzy na temat tego, co jest przyczyną łupieżu. Należy też pamiętać, że łupież i przesuszona, łuszcząca się skóra głowy to wbrew pozorom dwie różne rzeczy. Tak, jak w przypadku tradycyjnych szamponów i odżywek do włosów, przy suchym szamponie najlepiej stosować się do zasady, że “mniej znaczy więcej”, aby nie dopuścić do zbytniego wysuszenia skóry głowy lub nadmiernego nagromadzenia produktów do pielęgnacji włosów. Dobrze jest również stosować raz na tydzień-dwa peeling skóry głowy, by usunąć resztki wszelkich produktów — Twoje włosy Cię za to pokochają!  

 

 • Czy to prawda, że przy częstym stosowaniu suchego szamponu wypadają włosy?

 

Włosy wypadają w swoim tempie. Przy zwykłym myciu (wodą i szamponem) traci się pewną ilość włosów i jest to naturalne – wypadają te, które i tak miały wypaść. Jeżeli stosujemy Batiste często, czyli np. co drugie mycie głowy, to przy następnym prysznicu wypadną te, które się utrzymały na głowie, a które normalnie wypadłyby podczas pominiętego mycia. 

 

 • Wybieram się w długą podróż samolotem, Batiste bardzo by mi się przydał, by odświeżyć się na lotnisku, podczas czekania na przesiadkę. Czy wolno mi wziąć Batiste do bagażu podręcznego?

 

Batiste występuje w rozmiarach ekonomicznym (200ml) i podróżnym (50ml). Ten drugi można wziąć na pokład samolotu.   

 

 • Mój facet podkrada mi Batiste! Co robić? 

 

Kupić mu wersję Fresh, Original lub Neon Lights - ich orzeźwiające zapachy pasują zarówno panom jak i paniom. Teraz Ty mu możesz podkradać!  

 

 • Czy są jeszcze jakieś inne zastosowania Batiste? 

 

W upalne dni można go stosować na skórę dekoltu lub stóp, Batiste odświeża nie tylko włosy.

 

 

Źródło: PR Batiste


Kategorie:

Dodaj komentarz