31 Jan
Kosmetyki Uriage DS Hair
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Uriage

 

Uriage DS Hair to linia specjalistycznych produktów do skutecznej walki z łojotokowym zapaleniem skóry.

 

Łojotokowe zapalenie skóry, a w szczególności łupież to bardzo częste schorzenie, które może dotknąć każdego. ŁZS jest efektem stanu zapalnego powodowanego przez drożdżaki rozwijające się w sprzyjających warunkach, wytwarzanych przez nadmierną produkcję sebum. Jest to efekt naturalnej fizjologii organizmu lub stosowania zbyt agresywnych środków pielęgnacyjnych. Źle dobrane preparaty mogą podrażniać, wysuszać i powodować nadmierny łojotok. Kolejne czynniki to dym papierosowy, spaliny samochodów, przebywanie w ogrzewanych i klimatyzowanych biurach. Sprzyjają one łatwiejszemu osadzaniu się zanieczyszczeń na owłosionej skórze głowy, potęgując wrażenie „brudnych” i „ciężkich” włosów. Często temu zjawisku towarzyszy także zaczerwienienie, świąd oraz łupież o różnym stopniu nasilenia.

 

Ekspertyza Uriage:

Od ponad 20 lat łojotokowe zapalenie skóry leczone jest w Uzdrowisku Termalnym Uriage. Ponad 750 kuracjuszy rocznie leczonych jest ze wskazań dermatologicznych, z czego 80% poddawanych jest kuracjom na owłosioną skórę głowy.1

 

1 Dane wewnętrzne Uzdrowiska Uriage.

Wieloletnie doświadczenie i badania prowadzone w Laboratoriach Dermatologicznych Uriage pozwoliły zebrać gruntowną wiedzę dotyczącą postępowania w przypadku łojotokowego zapalenia skóry:

1. oczyszczenie skóry głowy

2. ukojenie i złagodzenie stanu zapalnego

3. złuszczanie łuski z owłosionej skóry głowy

 

Ta wiedza pozwoliła stworzyć gamę szamponów przeciwłupieżowych na bazie Wody Termalnej Uriage z Alp Francuskich. Starannie opracowana formuła zawiera kompleks składników aktywnych o działaniu kojącym podrażnioną skórę głowy, oczyszczającym oraz skutecznie likwidującym łupież:

 • Woda Termalna Uriage – koi i łagodzi, pomaga utrzymać naturalną równowagę skóry, wzmacnia jej barierę ochronną.
 • TLR2 Regul – receptor białka naturalnie znajdującego się w naskórku, odgrywającego znaczącą rolę w procesach ochronnych organizmu. Rozpoznaje patogeny i aktywuje procesy immunologiczne zachodzące w organizmie.
 • Pirokton Olaminy – ogranicza biologiczne nadmierne namnażanie się drożdżaków z rodziny Malassezia, aby koić, oczyszczać i nawilżać owłosioną skórę głowy.
 • Wyciąg z szarotki – delikatnie i skutecznie oczyszcza, jednocześnie koi i łagodzi podrażnienia.

 

DS Hair Szampon Przeciwłupieżowy łupież suchy lub tłusty o umiarkowanym nasileniu

Cena: 49,90 zł, pojemność 200 ml.

 

Szampon przeciwłupieżowy o działaniu kojącym świąd, oczyszczającym i likwidującym łupież. Trio składników aktywnych – TLR2 REGUL, Pirokton Olaminy oraz wyciąg z szarotki – łagodzą podrażnienia, oczyszczają skórę głowy i chronią włosy. Zawarty w szamponie Pirokton Olaminy redukuje łupież, a mleczan cynku zapobiega jego nawrotom i dodatkowo koi.

Skóra głowy jest ukojona i bez łupieżu. Skuteczność działania szamponu została potwierdzona w badaniach:

 • • Redukcja łupieżu : 100%*
 • • natychmiastowe działanie przeciwłupieżowe (już po pierwszym użyciu) : 89%*
 • • zmniejszenie uczucia dyskomfortu: 100%*

 

* Badanie dermatologiczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną u 28 osób. Stosowanie 2 razy w tygodniu przez 3 tygodnie w połączeniu z DS. HAIR Delikatnym szamponem regulującym stosowanym codziennie przez 6 tygodni. % ocena satysfakcji. Ocena przeprowadzona przez dermatologa.

 

DS Hair Szampon Keratoregulujący silny łupież, łuska

 

Cena: 51 zł, pojemność 150 ml.

 

Szampon przeciwłupieżowy likwidujący łuskę, kojący świąd i zaczerwienienie skóry głowy. Trio składników aktywnych – TLR2 REGUL, Pirokton Olaminy oraz wyciąg z szarotki – łagodzą podrażnienia, oczyszczają skórę głowy i chronią włosy. Zawarty w Szamponie Pirokton Olaminy redukuje łupież, a mleczan cynku zapobiega jego nawrotom i dodatkowo koi. Kwas salicylowy działa złuszczająco, likwidując łuskę.

Skóra głowy jest ukojona i bez łupieżu.

Skuteczność działania szamponu została potwierdzona w badaniach:

 • Redukcja łupieżu: 100%*
 • Długotrwałe działanie: 97%*
 • Skuteczne działanie kojące: 97%*

 

*Badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną u 30 osób. Stosowanie: 2 razy w tygodniu przez 4 tygodnie, a następnie 1 raz w tygodniu przez 2 tygodnie w połączeniu z DS HAIR Delikatnym szamponem regulującym, stosowanym codziennie przez 6 tygodni. Ocena przeprowadzona przez dermatologa.

 

DS Hair Delikatny Szampon Regulujący do wszystkich rodzajów włosów

 

Cena: 44,90 zł, pojemność 200 ml.

 

Delikatny szampon regulujący przeznaczony jest do codziennego stosowania naprzemiennie z kuracją przeciwłupieżową. Szampon oczyszcza, koi i reguluje. Trio składników aktywnych – TLR2 Regul, Pirokton Olaminy oraz wyciąg z szarotki – łagodzą podrażnienia, oczyszczają skórę głowy i chronią włosy. Zawarty w szamponie Pirokton Olaminy redukuje łupież.

Skóra głowy jest ukojona i bez łupieżu.

Skuteczność działania szamponu została potwierdzona w badaniach:

 • Włosy miękkie i jedwabiste: 98%*
 • Uczucie komfortu i świeżości: 95%*

 

*Badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną u 58 osób. Stosowanie przez 6 tygodni naprzemiennie z DS HAIR Szamponem przeciwłupieżowym lub DS HAIR Szamponem keratoregulującym. % ocena satysfakcji.

 

DS Hair Płyn Regulująco-Łagodzący silnyłupież, łuska

 

Cena: 54 zł, pojemność 150 ml.

 

Płyn przeciwłupieżowy, który łagodzi świąd, reguluje i zmniejsza łuskę. Trio składników aktywnych – TLR2 Régul, Pirokton Olaminy oraz Woda Termalna Uriage – łagodzą podrażnienia, chronią włosy, a także oczyszczają skórę głowy i eliminują łupież. Zawarty w płynie olejek z jałowca zmniejsza i eliminuje łuskę.

Skóra głowy jest ukojona i bez łupieżu. Skuteczność działania szamponu została potwierdzona w badaniach:

 • Eliminuj łuskę : 93%*
 • Łagodzi świąd : 95%*

 

*Badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną u 55 osób. 2 aplikacje dziennie przez 30 dni. Włochy.

 

 

Źródło: PR Uriage


Kategorie:

Dodaj komentarz