15 May
Nowa kuracja przeciw wypadaniu włosów Rene Furterer
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR René Furterer

 

Triphasic René Furterer to linia kosmetyków przeciw wypadaniu włosów.

Dotychczas produkty René Furterer przeznaczone do walki z okresowym wypadaniem włosów przeciwdziałały dwóm podstawowym przyczynom: naczyniowej (poprzez pobudzenie mikrokrążenia w skórze) i odżywczej (poprzez dostarczenie odpowiednich składników energetycznych). Głównym przedmiotem badań naukowych prowadzonych przez René Furterer jest stres komórkowy i jego wpływ na skórę głowy. Dzięki postępom naukowym możliwe jest otwarcie nowego rozdziału w walce z okresowym wypadaniem włosów. Celem jest eliminacja przyczyny zapalnej, która leży u źródła problemu. W przypadku okresowego wypadania włosów mamy do czynienia z sytuacją, w której czasowy stres prowadzi do ostrych stanów zapalnych -Nathalie Castex-Rizzi, kierownik działu farmakologii, Pierre Fabre.

 

Innowacja 2019 

 

Triphasic Reactional rytuał przeciw wypadaniu włosów René Furterer

 

Przeciwdziałanie okresowemu wypadaniu włosów wywołanemu stresem, porodem, ekstremalną dietą, zmęczeniem a nawet  radykalną zmianą klimatu - dotyczy podróży do najbardziej odległych zakątków świata.

 

Dzięki unikatowemu kompleksowi, który zawiera kluczowe i wysoce skuteczne składniki aktywne, Triphasic Reactional zapewnia potrójny efekt, spowalniając wypadanie włosów i w krótkim czasie stymulując ich wzrost. Dzień po dniu włosy stają się mocniejsze, grubsze i odzyskują wigor oraz zdrowy wygląd.

                                                       

  • Spowalnia wypadanie włosów i stymuluje ich wzrost
  • Chroni włosy i wyraźnie je zagęszcza
  • Przeciwdziała skutkom stresu komórkowego. Utrzymuje równowagę skóry głowy

 

Skuteczność kompleksu Lotus Mineral Complex została potwierdzona w trakcie badań in vitro przeprowadzonych w naszym Laboratorium Badań Farmakologicznych.

 

Cena:  236 zł / 8x 5,5 ml   kuracja bez spłukiwania.

 

Lotus Mineral Complex to połączenie składników aktywnych, W 100% pochodzenia naturalnego.  Kompleks ten, jest połączeniem wodnych ekstraktów z Lotosu Błękitnego (Nymphaea caerulea), Lotosu białego (Nelumbo nucifera), które pochodzą z Południowo-Wschodniej Azji (Laos, Indie, Sumatra) oraz soli magnezu.

 

Lotus Mineral Complex hamuje do 60% 1 syntezę Tnf-Alfa, który odgrywa istotną rolę w okresowym wypadaniu włosów.

Zmniejsza wpływ stresu na skórę, umożliwiając utrzymanie równowagi skóry głowy.

Połączenie naturalnego wyciągu z pfaffii, olejku eterycznego z cytryny, argininy i masażu działa pobudzająco na mikrokrążenie i zapewnia skórze optymalne zaopatrzenie w składniki odżywcze i energetyczne.

Pfaffia Brazylijska Lepiej znana jako żeń-szeń brazylijski, Pfaffia jest prawdziwym fundamentem, na którym marka René Furterer stworzyła kompleksową pielęgnację przeciwdziałającą wypadaniu włosów.

 

Korzenie Pfaffii pozyskiwane są wyłącznie we współpracy z organizacją producencką z certyfikatem „Fair for Life”, będącym gwarancją przestrzegania zasad rolnictwa ekologicznego oraz certyfikatem „Fair Trade by Ecocert”.

 

Sposób użycia: stosować dwa razy w tygodniu przez miesiąc, jako część intensywnej terapii, następnie dla potrzymania efektów raz w tygodniu przez dwa miesiące. Po umyciu włosów,  należy nałożyć całą zawartość jednej ampułki preparatu, rozdzielając włosy pasmo po paśmie na czystą i mokrą skórę głowy. Następnie wmasować preparat w skórę głowy kolistymi ruchami, używając unikatowej końcówki do masażu. Nie spłukiwać preparatu po użyciu. Unikać kontaktu z oczami.

 

Warto podkreślić że okresowe wypadanie włosów ma poważne konsekwencje psychologiczne. Po pierwsze, widok włosów wypadających nagle i w dużych ilościach jest powodem do paniki. Ponadto utrata włosów wywołuje pewnego rodzaju niepewność, ponieważ zmiana w wyglądzie zewnętrznym wpływa negatywnie na poczucie własnej wartości. Poszukiwanie odpowiedniego rozwiązania staje się obsesją. Należy jak najszybciej znaleźć skuteczne, szybko działające remedium.

 

Okresowe wypadanie włosów  - daleko idące reperkusje

Przyczyny okresowego wypadania włosów dotyczą jednej lub kilku ściśle określonych sytuacji: okres po porodzie lub okres karmienia piersią, stres lub nadmierny wysiłek fizyczny, uraz emocjonalny, dieta, leczenie farmakologiczne lub nawet zmiana pory roku.

 

W naszym stale zmieniającym się społeczeństwie, obserwuje się wzrost występowania tych zaburzeń

• stres w pracy dotyczy 24% pracowników1,

• ekstremalne diety są przyczyną niedoborów w organizmie2 

• coraz częstsze podróże do najbardziej odległych zakątków świata3 czasem wiążą się z radykalną zmianą klimatu, która może stać się przyczyną wypadania włosów.

 

Poważne skutki na szeroką skalę

Okresowe wypadanie włosów objawia się nagłą i radykalną utratą znacznej ilości włosów (nawet ponad stu pasm dziennie) od dwóch do czterech miesięcy od momentu pojawienia się czynnika „wyzwalającego” - włosy wypadają „całymi garściami” równomiernie na całej skórze głowy.

 

Zjawisko, które w większym stopniu dotyczy kobiet

34% kobiet musi radzić sobie z problemem wypadania włosów.

W 81% przypadków kobiety określają swoją utratę włosów jako wypadanie okresowe4.

Problem utraty włosów dotyczy 45% mężczyzn.

Tylko 48% mężczyzn określa swój problem jako wypadanie okresowe.

 

1 - 2017 Stimulus Panel - Obserwatorium zdrowia psychicznego w miejscu pracy.

2 – Tendencje rozwoju globalnej wizji rynku spożywczego, Agencja Chemiczna 2016.

3 - Insee, badania gospodarstw domowych prowadzone w latach 1964 - 1994, sondaże na temat warunków życia prowadzone w latach 1999 - 2004. 4 - Arcane Research Hair Loss Study 2017 z udziałem 6.100 osób (w wieku 18 - 75 lat).

 

Triphasic balsam teksturyzujący i ułatwiający rozczesywanie René Furterer rytuał przeciw wypadaniu włosów

 

Balsam zawiera kompleks kluczowych składników przeciw wypadaniu włosów (naturalny ekstrakt z Pfaffi oraz ATP). Balsam teksturyzujący i ułatwiający rozczesywanie idealnie pasuje do rytuału przeciw wypadaniu włosów Triphasic. Uzupełnia działanie szamponu oraz kuracji Progressive i Reactional. Wzbogacony o teksturyzujące proteiny pszenicy, wzmacnia strukturę włosa od nasady, ułatwia rozczesywanie i widocznie zwiększa objętość włosów.

 

Cena:  79,00 zł / 150 ml.

                                                                                                                         

Adenozynotrójfosforan (ATP) – źródło energii komórkowej. Zaangażowany we wszystkich reakcjach metabolicznych, zgromadzona w nim energia służy do przeprowadzania różnorodnych procesów, jak biosynteza, ruch i podział komórkowy. ATP jest produkowany naturalnie w organizmie przez mitochondria – „komórkowe elektrownie”. Cząsteczka ta zawiera adenozynę (aminokwas), rybozę (cukier) i trzy grupy fosforanowe. Określany jest jako „podstawa energii”, ponieważ stanowi jedyne „paliwo”, z którego komórka może bezpośrednio korzystać. ATP zapewnia energię potrzebną w komórkach do reakcji metabolicznych. ATP to energia w surowej formie, badania René Furterer ujawniły jej niezwykłe właściwości i dobroczynne działanie na mieszek włosowy oraz „ośrodki zarządzania” długością cyklu życia włosa. ATP działa bezpośrednio na brodawki skórno-naczyniowe odpowiedzialne za wzrost włosa.

 

Naturalny ekstrakt z Pfaffii przyspiesza wzrost zdrowych włosów, działając bezpośrednio na cebulkę włosa. Pfafia, zwana czasem „brazylijskim żeńszeniem” to roślina pochodząca z Amazonii, od wieków stosowana w medycynie tradycyjnej. Wyciąg z tej rośliny pobudza mikrokrążenie przez aktywację VEGF - czynnika wzrostu śródbłonka naczyń. Jego skuteczność w hamowaniu wypadania włosów została objęta patentem. W połączeniu z masażem stymuluje mikrokrążenie skóry głowy.

 

Włosy wzmocnione od korzeni po 14 dniach: 97%*
Błyszczące włosy: 96%*
Widoczna objętość po 14 dniach: 95%*

 

Stosowanie: nakładać na wilgotne włosy po umyciu szamponem, rozczesać grzebieniem, następnie dokładnie spłukać. Stosować tak często, jak potrzeba. W przypadku kontaktu z oczami, przemyć je obficie wodą.

 

 

Źródło: PR René Furterer 

 


Kategorie:

Dodaj komentarz