26 May
Garnier Ambre Solaire
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Garnier

 

Ponad 80 lat specjalistycznej ochrony z kosmetykami Garnier z linii Ambre Solaire.

Ambre Solaire to marka będąca ekspertem w dziedzinie ochrony słonecznej. Jej historia sięga 1935 roku, kiedy to powstał pierwszy olejek przeciw poparzeniom słonecznym. 40 lat później, marka opatentowała nowy filtr przeciwsłoneczny, co zaowocowało pojawieniem się współczynnika SPF. Między 1995 a 1998 rokiem, Ambre Solaire wprowadziło Mexoryl SX i Mexoryl XL – pierwszy system filtrów przeciwsłonecznych odpornych na promieniowanie UVA i UVB. Nic więc dziwnego, że marka uważana jest za pioniera w swojej kategorii. Nie poprzestając jednak na swoim dziedzictwie, wykorzystuje wiedzę i doświadczenie, stale poszukując nowych, innowacyjnych rozwiązań, zapewniających coraz to skuteczniejszą ochronę skóry zamkniętą w przyjemnych formułach.

 

Ochrona Przed Promieniowaniem UVA/UVB i Infrared

 

Każdy z nas, a w szczególności dzieci i osoby z wrażliwą skórą, potrzebuje ochrony zarówno przed promieniowaniem UVA, UVB, jak i przed zmianami powodowanymi promieniowaniem podczerwonym. Jest ono niewidoczne, ale stanowi aż 54% energii emitowanej przez słońce, co sprawia, że jesteśmy na nie narażeni każdego dnia.  Wnika głębiej w skórę, zmniejszając liczbę antyoksydantów, a zwiększając wolnych rodników, przez co może doprowadzić do głębokich i długoterminowych uszkodzeń w skórze, a także przyczyniać się do jej przedwczesnego fotostarzenia.

 

Ambre Solaire to marka, która, dzięki szerokiemu portfolio produktów, odpowiada na różne potrzeby ochrony skóry przed negatywnym wpływem słońca. Łącząc w sobie innowację z ekspertyzą, oferuje nowoczesne kosmetyki, takie jak np. Woda UV. Produkty do ochrony dorosłych oferują zaawansowane zabezpieczenie przed promieniowaniem UVA i UVB, a linia Sensitive Advanced pomaga również w osłonie skóry przed skutkami promieniowania podczerwonego. Jako, że skóra najmłodszych wymaga szczególnej ochrony przeciwsłonecznej, kosmetyki Ambre Solaire z tej linii chronią dzieci przed promieniowaniem UVA i UVB, a spray, także przed promieniowaniem podczerwonym. Dbając o skórę kompleksowo, linia Ambre Solaire zawiera również produkty do stosowania po opalaniu. Dedykowane skórze wysuszonej po kąpieli słonecznej, odświeżają ją i nawilżają, przynosząc ukojenie.

Wszystkie kosmetyki do opalania z linii Ambre Solaire wyróżnia to, że nie pozostawiają tłustej i lepkiej warstwy. Jest to niezwykle ważne biorąc pod uwagę fakt, że miliony Polaków nie stosują ochrony słonecznej, a dla 60% głównym powodem i barierą jest lepkość i tłustość preparatu. Produkty Ambre Solaire posiadają rekomendację Stowarzyszenia Europejskich Lig Walki z Rakiem. 

 

Przed opalaniem

Dostępne w sieci Super Pharm

 

Woda UV 30

Innowacyjny produkt oparty o dwufazową, nielepką formułę, lekką jak woda. Woda UV Garnier Ambre Solaire to połącznie fazy olejowej i  wodnej. Zawiera filtry UV i ekstrakt z organicznego aloesu, który łagodzi słoneczne podrażnienia. Po wstrząśnięciu, fazy łączą się, tworząc lekki płyn, który następnie jest aplikowany na skórę w formie orzeźwiającej mgiełki. Nielepka formuła i jej nawilżające działanie daje przyjemne, rześkie odczucie na skórze, zapewniające wysoką ochronę SPF 30.  Produkt jest wodoodporny.

Cena sugerowana: 41,99 zł.

Pojemność: 150 ml.

 

Sensitive Advanced

Produkty z serii Sensitive Advanced o SPF 50+, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych, fotostabilnych formuł, łączą w sobie skuteczność i optymalną ochronę dla skóry jasnej i wrażliwej na słońce. Pomagają chronić skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania UVA, UVB i podczerwonego. Linia Sensitive chroni delikatną skórę dzieci i dorosłych, umożliwiając im bezpieczne korzystanie z kąpieli słonecznych.

Cena sugerowana:       spray: 41,99 zł             balsam : 34,99 zł.

Pojemność:                    spray: 200 ml               balsam: 200 ml.

 

Krem ochronny Sensitive Advenced Face

Krem ochronny jest odpowiedni do skóry wrażliwej na słońce.  Pomaga chronić ją przed skutkami promieniowania podczerwonego. Zaawansowana ochrona skutecznie chroni przed promieniowaniem długim, UVA i UVB oraz długim promieniowaniem. Delikatna formuła produktu idealnie nadaje się do stosowania na skórze twarzy, jednocześnie zapewniając bardzo wysoką ochronę SPF 50. Fotostabilny system filtrów zawierający m.in. Mexoryl SX®, zapewnia bezpieczne opalanie.

Cena sugerowana: 29,99 zł.  

Pojemność: 50 ml.

 

Balsam dla dzieci SPF 30

Dzięki zastosowaniu fotostabilnych systemów Mexoryl XLi Mexoryl SX, balsam sprawia, że opalanie jest bezpieczne dla dziecka. Ponadto, nawilżająca formuła balsamu nie jest podatna na ścieranie pod wpływem piasku.   

Cena sugerowana: 38.99 zł.
Pojemność: 200 ml.

 

Balsamy Classic

 

Wodoodporne balsamy do ciała z serii Classic w zaawansowany sposób chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB za sprawą fotostabilnego składnika o nazwie Mexoryl® SX. Formuła kosmetyku została dodatkowo wzbogacona o masło Shea, które w zbawienny sposób działa na ciało - zapobiega wysuszeniu skóry i trwale ją nawilża. Do wyboru są dwa produkty z serii, o niższym oraz wyższym wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej, by w jak najlepszy sposób chronić skórę według indywidualnych potrzeb.

 

Cena sugerowana: 28,99 zł/SPF20;            30,99 zł/SPF30.
Pojemność:              200 ml/SPF20;              200 ml/SPF30.

 

Olejek SPF 15 i 20

Olejki do opalania to doskonała alternatywa dla klasycznych balsamów. Podobnie jak inne produkty z serii, olejki chronią skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych zapewniając piękną, złotą opaleniznę. Masło Shea zawarte w olejku zapewnia dodatkową ochronę i nawilżanie. Wyjątkową formułę kosmetyku, pokochają wszyscy ci, którzy lubią połyskującą, pełną blasku i energii skórę.

Cena sugerowana: 29,99 zł/SPF 15,       32,99 zł/SPF 20.
Pojemność:              150 ml                      150 ml .

 

Po opalaniu

Dostępne w sieci Rossmann

 

Balsam After Sun

Balsam po opalaniu jest odpowiedni dla skóry twarzy i ciała potrzebującej ukojenia i nawilżenia po przebywaniu na słońcu. Balsam został wzbogacony wyciągiem z aloesu, który koi skórę po kąpieli słonecznej i nawilża ją do 24 godzin*. Kosmetyk szybko się wchłania, po nałożeniu na skórę nie lepi się i nie pozostawia tłustego filmu, a dodatkowo pozostawia uczucie przyjemnego chłodu.

Cena sugerowana: 20,99 zł.

Pojemność: 200 ml.

*test instrumentalny

 

Sensitive Advanced Balsam After Sun

Balsam przeznaczony jest do twarzy i całego ciała. Zapewnia skórze 24-godzinne* nawilżenie i eliminuje suchość po kąpieli słonecznej.  Formuła produktu została wzbogacona o Cold Cream. Szybko się wchłania, nie pozostawiając na niej tłustego filmu.

*test instrumentalny

Cena sugerowana: 24,99 zł.
Pojemność: 200 ml.

 

Produkty brązujące

Dostępne w sieci Rossmann

 

 

Mgiełka brązująca Natural Bronzer Self Tan Mist

Teraz naturalnie wyglądającą, jednolitą opaleniznę można osiągnąć bez wielogodzinnych kąpieli słonecznych. Eteryczna mgiełka do ciała nadaje skórze piękny, brązowawy odcień już kilka godzin po aplikacji i utrzymuje się nawet do kilku dni. Formuła wzbogacona o wyciąg z moreli zapewnia nawilżenie i młodzieńczą gładkość skórze oraz przyjemny aromat.

Cena sugerowana: 29,99 zł.
Pojemność: 150 ml.

 

Latem cera wymaga szczególnej uwagi. Stosując produkty Ambre Solaire zadbasz nie tylko o piękny, pełen blasku wygląd skóry, ale przede wszystkim o jej zdrowie. Należy pamiętać, że korzystanie z balsamów i olejków do opalania to nie tylko absolutna konieczność przy skórze dzieci, ale także u dorosłych. Odpowiednia pielęgnacja.

 

 

Źródło: PR Garnier


Kategorie:

Dodaj komentarz