21 Nov
Higiena intymna w czasie ciąży z MomMe
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: MomMe

 

Ciąża to dla kobiety piękny czas oczekiwania na Maluszka.

To także okres, w którym kobiety znacznie częściej zastanawiają się, jak prawidłowo zatroszczyć się o siebie, by nie zaszkodzić dziecku. W czasie ciąży trzeba dbać szczególnie o higienę i zdrowie okolic intymnych. Także - a może przede wszystkim - ze względu na dobro dziecka. Przez te wyjątkowe 9 miesięcy w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, dlatego warto jest pamiętać o kilku zasadach w pielęgnacji.

 

Często kobiety podstawową wiedzę na temat tego, jakich produktów używać w czasie ciąży, czerpią z Internetu, co powoduje, że nie zawsze odpowiednio podchodzą do kwestii pielęgnacji w tym czasie. Dotyczy to np. stosowania szarego mydła do higieny okolic intymnych. To samo dotyczy mycia ciała – zaopatrz się w produkty, które będą przyjazne dla skóry w tym pięknym czasie ciąży. Stosowanie odpowiednich płynów do ciała i higieny intymnej to ważna kwestia, o której każda przyszła Mama powinna pamiętać. Zadbaj o siebie również w tym temacie. Ma ono odczyn zasadowy, co powoduje zmianę pH, a w konsekwencji skóra staje się podatniejsza na różnego rodzaju infekcje. Idealnym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po żel do mycia ciała i higieny intymnej od MomMe. Charakteryzuje go delikatna kompozycja składników, która nie zaburzy naturalnej flory bakteryjnej. Phytessence White Peony pozyskiwany z chińskiej piwonii posiada właściwości kojące, łagodzące - odpowiada na potrzeby kobiet w ciąży. Gliceryna organiczna odżywi przesuszoną skórę, a betaina z buraka silnie nawilża i chroni skórę przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Za zachowanie naturalnej flory bakteryjnej, a także rozwój dobrych bakterii, odpowiada prebiotyk z cykorii. Żel MomMe zawiera roślinnie substancje myjące, na przykład pochodne kokosa, które są bardzo łagodne i przyjazne dla skóry każdej kobiety. W delikatny sposób pielęgnuje, a specjalna kompozycja naturalnych olejków z róży i lawendy wprawia umysł w stan relaksu i wyciszenia. Odpowiednia higiena miejsc intymnych w czasie ciąży jest bardzo ważna, a stosowanie dostosowanych do potrzeb skóry przyszłych Mam kosmetyków zmniejszy ryzyko infekcji. 

 

Dodatkowo, stosując wkładki higieniczne, należy pamiętać, aby w ciągu dnia zmieniać je stosunkowo często. Zaleca się wymianę wkładki, co dwie godziny, ponieważ jej wilgotność wpływa na namnażanie się bakterii.

 

Ważne jest również noszenie odpowiedniej bielizny, najlepiej bawełnianej. Zbyt obcisła prowadzi do przegrzewania okolic intymnych, co utrudnia odprowadzanie wilgoci. Sprzyja także rozwojowi infekcji intymnych. Kobieta w tym czasie powinna czuć się pięknie, ale też… zadbać o własną wygodę. Odpowiednio dobrana bielizna to jeden z tych elementów, który z pewnością wpłynie na odczucie komfortu przez przyszłą Mamę.

 

Warto stosować się do tych rad i wpisać je na listę swoich must-have nawyków pielęgnacyjnych, by codzienne dbanie o skórę w czasie ciąży kojarzyło się z uczuciem komfortu, przyjemności i chwilą relaksu dla samej siebie. 

 

 

Źródło: MomMe

 


Kategorie:

Dodaj komentarz