24 Sep
Olejowanie włosów z Orientaną
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Orientana

 

Olejowanie włosów to naturalny sposób na piękne włosy.

Bez wątpienia Hinduski mają najpiękniejsze włosy na świecie, które są tam największą dumą kobiety i symbolem jej pozycji społecznej. Jest to zasługa nie tylko natury ale również naturalnych kosmetyków, których w Indiach nie brakuje. To dzięki naturalnym mieszankom olejów Hinduski mają tak piękne, gęste i błyszczące włosy.

 

W Indiach  olejowanie włosów jest czymś naturalnym i stanowi rytuał przekazywany z pokolenia na pokolenie. Raz w tygodniu matki zasiadają z córkami i nakładają na ich włosy olejek oraz wykonują masaż skóry głowy. Jest to dla nich czas na bycie razem.

 

Olejowanie włosów jest doskonałym sposobem na ich ochronę, pomaga utrzymać zdrowy stan włosów i skóry oraz niweluje takie problemy jak: wypadanie, przesuszenie, łamliwość i brak połysku włosów, łupież oraz rozdwajające się końcówki. Olejowanie włosów nabłyszcza je i wygładza. Spełnia funkcję kosmetyku termoochronnego. Regularne stosowanie olejków spowoduje, że włosy będą widocznie zdrowsze, odżywione i lśniące.

 

Przed olejowaniem umyj włosy, aby oczyścić je z silikonów, parafiny oraz innych szkodliwych substancji znajdujących się w produktach do włosów. Następnie rozczesz włosy, a potem nałóż olejek na całe pasma i skórę głowy Dzięki kilkuminutowemu masażowi olej lepiej się wchłonie oraz pobudzimy krążenie krwi. Masaż ciepłym olejem jest w dodatku przyjemny i relaksujący!

 

Włosy upnij w kok lub załóż foliowy czepek i ręcznik. Olejek pozostaw na głowie na co najmniej 30 minut a jeśli nakładamy na skórę głowy nie powinniśmy przekraczać 2 godzin. Do zmycia olejku najlepiej używać szamponu bez silnych detergentów (SLS/SLES), ponieważ zmniejszy on efekty olejowania włosów. Naturalne szampony do włosów, które w swoim składzie posiadają silne lecz naturalne składniki myjące włosy jak np. Ajurwedyjskie szampony do włosów, które bardzo dobrze się pienią ze względu na zawartość orzechów piorących – orzechów reetha – zawierają naturalne saponiny, dzięki którym doskonale oczyszczają włosy oraz skórę głowy z pozostałości olejków.

 

Kurację olejowania włosów zazwyczaj się stosuje 1-2 razy w tygodniu, ale oczywiście można częściej, jeśli włosy tego wymagają. Najważniejszą zasadą jest regularność oraz przestrzeganie właściwej pielęgnacji w czasie jego trwania.

 

Wybierając odpowiedni dla siebie produkt spośród szerokiej oferty naturalnych olejków do włosów należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kondycję swoich włosów. Jeśli są one osłabione i matowe, dobrym wyborem będzie Ajurwedyjska terapia do włosów o działaniu wzmacniającym i nabłyszczającym. Włosy suche i zniszczone potrzebują z kolei intensywnie nawilżającej i regenerującej Kokosowej terapii do włosów. Natomiast dla włosów wypadających i przejawiających pierwsze oznaki siwienia polecamy Ajurwedyjski olejek amla i bhringraj, który odżywia cebulki włosów, przyspiesza cykl ich wzrostu i zapobiega przedwczesnemu siwieniu.

 

Terapie do włosów Orientana bazują na naturalnych formułach kosmetycznych znanych od tysięcy lat w Ajurwedzie.

 

Orientana naturalne terapie i olejki do włosów:

 

Ajurwedyjska terapia do włosów. Cena: 29zł (105 ml).

Kokosowa terapia do włosów. Cena: 29zł (105 ml).

Ajurwedyjski olejek do włosów amla i bhringraj. Cena: 37zł (105 ml).

 

 

Źródło: PR Orientana


Kategorie:

Dodaj komentarz