26 Apr
Nowość Avene SunsiStick KA 50+
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Avene

 

Piękna opalenizna kojarzy się z przyjemnym, letnim czasem i udanymi wakacjami.

 

Należy jednak pamiętać, że gdy decydujemy się na ekspozycję słoneczną, musimy zadbać o to, żeby proces opalania skóry był bezpieczny i nie zaszkodził naszemu zdrowiu. Powinniśmy stosować preparaty z filtrami UV, które zawierają zarówno ochronę przed promieniowaniem UVB, jak i UVA.

 

Nasz kapitał słoneczny jest określony. Jednym z sygnałów zbyt długiej ekspozycji słonecznej jest tzw. Rogowacenie słoneczne.

 

Rogowacenie słoneczne często dotyka osoby starsze. Według badań problem ten dotyczy ponad 50% osób po 70. roku życia. Objawia się on zmianami na skórze, które powstają w skutek długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Na skórze pojawiają się żółtawe, brunatne plamy. Miejscami najbardziej narażonymi na promieniowanie słoneczne są: skóra głowy, twarz, dekolt, grzbiety dłoni i przedramiona. Dlatego też należy poćwięcać im szczególną uwagę. W tym roku Eau Thermale Avène wychodzi naprzeciw tym wszystkim potrzebom z  innowacyjnym produktem SunsiStick KA SPF 50+.

 

SunsiStick KA 50+ to nowy produkt fotoprotekcyjny w poręcznym opakowaniu, przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, w szczególności skłonnej do rogowacenia słonecznego. Fotostabilny system filtrów zapewnia szeroką ochronę przed promieniowaniem UVB-UVA. Pre-tokoferyl, fotostabilny prekursor witaminy E, w harmonijnym połączeniu z tialidyną chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Został wzbogacony o składnik aktywny Vederine, który stymuluje receptory witaminy D, wzmacniając barierę ochronną skóry i skuteczniej zabezpieczając przed szkodliwymi efektami promieniowania.

 

Jest wysoce wodoodporny. Dzięki specjalnej formule łatwo się rozprowadza, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach. Całkowicie transparentny, nie pozostawia białych plam na skórze.

 

Cena: 65zł; Pojemność: 20 g.
Dostępny w aptekach.

Sposób użycia: Nakładać na miejsca wymagające ochrony 10 razy; często powtarzać aplikację.

 

Składniki aktywne SunsiStick KA:

 • Fotostabilny i opatentowany system filtrów zapewnia szeroką ochronę przed promieniowaniem UVB-UVA.  
 • Kompleks antyoksydantów: Pre-tokoferyl, fotostabilny prekursor witaminy E w harmonijnym połączeniu z tialidyną chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.
 • Składnik aktywny Vederine roślinny składnik aktywny pochodzenia naturalnego (99%), pozyskiwany z korzenia Cichorium Intybus (cykoria podróżnik)stymuluje receptory witaminy D oraz wzmacnia barierę ochronną skóry.
 • Woda termalna Eau Thermale Avène – wyjątkowa Woda termalna o potwierdzonym naukowo działaniu,przywracrównowagę skóry, koi i łagodzi podrażnienia.

Wskazania:

 • Skóra wrażliwa.
 • Skóra ze skłonnością do rogowacenia słonecznego.
 • Miejsca szczególnie narażone na promieniowanie (nos, uszy, czoło, dłonie, itp.).
 • Osoby dorosłe.
 • Re-aplikacja ochrony przeciwsłonecznej w ciągu dnia.

 

Badania kliniczne

 

 • Badania tolerancji - wyniki wykazały dobrą tolerancję skórną oraz bardzo dobrą tolerancje oczną.3
 • Badania potwierdzają brak działania komedogennego i alergizującego.4
 • Badania skutecznościpotwierdzają 8-godzinną długotrwałą skuteczność. 5

 

 


3,4,5 Tolerancję produktu SunsiStick KA 50+ badano pod nadzorem dermatologicznym i okulistycznym na grupie docelowej osób ze skórą skłonną do rogowacenia słonecznego.

 

Marka Eau Thermale Avène jest europejskim liderem w produktach ochrony przeciwsłonecznej i poza ochroną skóry wrażliwej, jej głównym celem jest tworzenie formuł bezpiecznych dla środowiska. Od 2015 r. marka otoczyła się najlepszymi światowymi ekspertami w dziedzinie ekologii i ekotoksykologii, aby mieć pewność, że dermokosmetyki ochrony przeciwsłonecznej są bezpieczne dla środowiska i szanują bioróżnorodność mórz: nie mają wpływu na koralowce*, fitoplankton* i zooplankton*, stanowiące podstawę łańcucha żywieniowego.

 

Projekt Skin Protect Ocean Respect ma na celu dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego. W składzie kosmetyków stosuje się minimalną ilość filtrów i ich stężenia. Produkty posiadają bardzo rygorystyczny skład, formuły szanują środowisko i morską różnorodność biologiczną, dzięki czemu została uzyskana idealna równowaga pomiędzy bezpieczeństwem środowiska i skóry.  

 

1 Brash DE. Roles of the transcription factor p53 in keratinocyte carcinomas. Br J Dermatol 2006, 154: 8-10.
* Testy przeprowadzone na reprezentatywnych gatunkach koralowców, fitoplanktonu i zooplanktonu.

 

 

Misja Eau Thermale Avène: ochrona skóry

Marka dermokosmetyczna Eau Thermale Avène od ponad 30 lat realizuje misję ochronę skóry poprzez:

Stworzenie formuły Sunsistive
Bardzo szeroka ochrona UVB-UVA, fotostabilność, silny kompleks antyoksydacyjny, wodoodporność.

Rygorystyczny dobór składników i wykorzystanie właściwości Woda termalnej Avène
Aby zapewniać bezpieczeństwo i ukojenie skóry wrażliwej.

Ekskluzywne partnerstwo z Europejską Fundacją Nowotworów Skóry
Działania pro-konsumenckie informujące o szkodliwych skutkach ekspozycji na słońce.

 

 

Źródło: PR Avene

       


Kategorie:

Dodaj komentarz