28 May
Wystawa Swarovski - Masters Of Light
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Źródło: PR Swarovski

 

Swarovski zaprasza na przełomową wystawę "Mistrzowie światła od Wiednia po Mediolan" w Palazzo Citterio.

Specjalnie zorganizowana wystawa mobilna Swarovski zostanie otwarta w mediolańskim Palazzo Citterio w czerwcu, celebrując prawie 130-letnie dziedzictwo austriackiej firmy jako Mistrzów Światła w świecie mody, biżuterii i popkultury.

 

Zatytułowana Swarovski - Masters Of Light wystawa, która miała swoją premierę w Szanghaju jesienią ubiegłego roku, będzie wystawiona w pomieszczeniach wewnątrz Palazzo Citterio, wspaniałej rozbudowy Pinacoteca di Brera w samym sercu Mediolanu. To kulturalne partnerstwo z najważniejszym mediolańskim muzeum pozwoli odwiedzającym po raz pierwszy podziwiać odrestaurowany Palazzo, który od grudnia 2024 r. będzie zawierał kolekcje sztuki współczesnej Pinacoteca di Brera przekazane przez rodziny Jesi i Vitali.

 

Wystawa zabiera odwiedzających we wciągającą podróż, od XIX-wiecznej Austrii - gdzie Daniel Swarovski po raz pierwszy znalazł inspirację do przedefiniowania tworzenia kryształu - do XXI-wiecznego Mediolanu i nie tylko, podzieloną na siedem kluczowych tematów.

 

Zaprojektowana na nowo dla Mediolanu i Oddając hołd branży modowej, będącej bijącym sercem włoskiego szyldu Made in Italy, Swarovski - Masters Of Light łączy w sobie wyjątkowy wybór ponad 50 zdobionych kryształami strojów zaprojektowanych przez znane domy mody, w tym włoskie marki Prada i Miu Miu, Fendi Couture, Gucci, Atelier Versace autorstwa zarówno Gianniego Versace, jak i Donatelli Versace oraz Armani Privé Giorgio Armaniego.

 

Zobaczyć będzie można również unikalną gamę mieniących się kostiumów scenicznych i stylizacji z czerwonego dywanu noszonych przez gwiazdy takie jak Harry Styles, Katy Perry i Beyoncé, a także biżuterię, figurki i kryształy - w tym największy kryształowy chaton, jaki kiedykolwiek stworzono.

 

Wśród pozostałych atrakcji znalazły się "Galaxy", nowa kolekcja biżuterii Swarovski z laboratoryjnie wyhodowanymi diamentami Swarovski Created Diamonds, sklep Pop-Up, w którym odwiedzający mogą przeglądać ekskluzywny asortyment produktów Swarovski, a także kawiarnia ogrodowa mieszcząca się w oranżerii Palazzo Citterio, z menu stworzonym przez znanego mediolańskiego szefa kuchni Carlo Cracco.

 

Ten przełomowy pokaz, będący podróżą w czasie i przestrzeni przez historię marki od 1895 roku, jest pierwszą próbą zgłębienia dziedzictwa i rewolucyjnego ducha jednego z najstarszych europejskich domów luksusowych.

 

Swarovski - Masters of Light to mobilna wystawa zaplanowana przez globalną dyrektor kreatywną firmy Swarovski Giovannę Engelbert i kuratora, brytyjskiego dziennikarza modowego, autora i krytyka Alexandra Fury'ego. Wystawa będzie otwarta dla publiczności w Palazzo Citterio od 17 czerwca do 14 lipca 2024 r. i będzie bezpłatna.

 

 

Źródło: PR Swarovski


Kategorie:
Login to post comments

Projekt Studiom4.pl