27 May
KFF: 64. Krakowski Festiwal Filmowy wystartował
Napisała Redakcja
Dział Kultura
 
Foto: Maciek Zygmunt. Źródło foto: PR KFF

 

Ceremonia rozpoczęcia 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

Ostatnia niedziela maja i wypełniona po brzegi sala kina Kijów mogły oznaczać tylko jedno. Za nami uroczyste otwarcie 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Inauguracji przewodził dyrektor festiwalu Krzysztof Gierat, publiczność powitał też prezydent Miasta Krakowa Aleksander Miszalski. Na scenie zaprezentowały się tegoroczne składy Jury, a zaraz potem pojawiła się liczna ekipa filmu otwarcia. Na światową premierę dokumentu “Jestem postacią fikcyjną” zaprosiła producentka Katarzyna Kubacka-Seweryn, reżyser Arkadiusz Bartosiak oraz bohater filmu Andrzej Seweryn.

 

Po uroczystym otwarciu festiwalu, zgromadzona w kinie Kijów publiczność zobaczyła dokument “Jestem postacią fikcyjną” Arkadiusza Bartosiaka.

 

„Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem” – mówi wybitny polski aktor Andrzej Seweryn, a potem porywa nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych, jakie podejmuje wciąż z młodzieńczą werwą. To nie jest biografia podsumowująca jego życiowy dorobek artystyczny – setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Aktor pozostaje u szczytu kariery i ani na chwilę nie zwalnia. Kamera staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję do pracy.

 

Po projekcji odbyło się spotkanie Q&A z Katarzyną Kubacką- Seweryn, reżyserem Arkadiuszem Bartosiakiem i bohaterem filmu Andrzejem Sewerynem, które poprowadziła krytyczka filmowa Anita Piotrowska.

 

Tegoroczny film otwarcia będzie można zobaczyć na festiwalu jeszcze dwukrotnie: w środę o 11:00 w Kinie Pod Baranami w ramach Dojrzałego Kina oraz w czwartek o 14:00 w Kinie ASP.

 

Karnety i bilety na 64. Krakowski Festiwal Filmowy już w sprzedaży.

 

 

Źródło: PR KFF


Kategorie:
Login to post comments

Projekt Studiom4.pl