18 Sep
50. rocznica powstania hip hopu x GAP
Napisała Redakcja
Dział Moda
 
Źródło: PR Gap

 

To nie tylko muzyka, to styl życia. Marka GAP uczciła 50 rocznicę powstania hip-hopu.

Hip Hop, który powstał w nowojorskim Bronksie początkowo jako improwizowane spotkania muzyczno-taneczne, obchodzi 50. rocznicę istnienia. Z tej okazji marka GAP przygotowała minikolekcję, którą uczciła nie tylko muzyczny jubileusz, lecz także kultowe postacie, które wywarły ogromny wpływ na kształtowanie się tego muzycznego gatunku, a w jego następstwie całego kulturowego fenomenu. Kolekcja GAP składa się z czterech bawełnianych koszulek unisex, dostępnych w różnych kolorach, które przedstawiają twórców hip hopu: Tupaca, Run- D.M.C, Salt N Pepa oraz Biggie.

 

Kultowa amerykańska marka GAP stworzyła specjalną minikolekcję z okazji 50. lecia istnienia hip-hopu. Inspiracją do stworzenia kolekcji była historia tego muzycznego gatunku, który w ciągu zaledwie kilku lat zyskał popularność na całym świecie.

 

Jego początki sięgają jednak nowojorskiego Bronksu, gdzie zaistniał jako improwizowane, spontaniczne spotkania muzyczno-taneczne, które były swego rodzaju alternatywą dla dyskotek. Uliczne imprezy w latach 70. gromadziły tłumy nastolatków, chętnych do słuchania zapętlonych fragmentów utworów, miksowanych przez DJ’a, który posiłkował się powszechnymi wówczas syntezatorami. Ta forma rozrywki momentalnie przeniosła się do klubów i równie szybko rozwinęła się w bardziej złożony gatunek muzyczny, który wciąż cieszy się popularnością i podbija listy przebojów na całym świecie.

 

Dziś hip-hop to nie tylko muzyka, to także styl życia. Nic dziwnego, że kultowa amerykańska marka GAP postanowiła uczcić50-lecie powstania hip-hopu minikolekcją, tworząc cztery koszulki z wizerunkami najsłynniejszymi twórcami tego gatunku. Kolekcja GAP x 50. rocznica hip-hopu składa się z czterech bawełnianych T-shirtów, do stworzenia których użyto również bawełny z recyklingu. Na koszulkach widnieją wizerunki czterech wybitnych twórców hip-hopu: Tupaca - którego uznaje się za najbardziej wpływowego rapera w historii, Run-D.M.C. - zespół, który uznawany jest za twórcę nowej fali hip-hopu w latach 80., Biggie’ego Small - nazywanego przez media zbawcą hip-hopu ze Wschodniego Wybrzeża, oraz Salt N Pepa - żeńskiej grupy R&B-hiphopowej, która istniała w latach 1986-1997.

 

Koszulki z kolekcji GAP x 50. rocznica hip-hopu z nadrukiem i logo marki charakteryzują się prostym krojem, mają krótki rękaw i okrągły dekolt. Dostępne są w czterech kolorach. Kolekcja GAP x 50. rocznica hip-hopu już w sprzedaży dostępna na stronie www.gap.pl.

 

 

 

Źródło: PR Gap

 


Kategorie:
Login to post comments

Projekt Studiom4.pl