30 May
Kolekcja Jane Tattersfield x Medicine
Napisała Redakcja
Dział Moda
 
Źródło: PR Medicine

 

Nowa kolekcja to mieszanka folkloru Ameryki Południowej, ludowej sztuki islamskiej i indyjskiej.

Wszystko za sprawą dzieł brytyjskiej artystki, Jane Tattersfield, które emanują pozytywną energią i kolorami!

 

Kolekcja Jane Tattersfield x Medicine

 

Kolekcja Jane Tattersfield x Medicine to mieszanka folkloru Ameryki Południowej, ludowej sztuki islamskiej i indyjskiej. Dzieła brytyjskiej artystki emanują pozytywną energią - nieskrępowana feeria barw i odważne połączenia odcieni pokazują, że każdy moment jest dziełem sztuki wartym uwiecznienia.

 

Motywem przewodnim kolekcji Medicine, jak i całej twórczości Tattersfield są rośliny i zwierzęta - ale tak naprawdę są tylko pretekstem do przedstawienia głównego bohatera obrazów artystki. Tego, który pojawia się i dominuje na każdym jej obrazie, powodując, że dosłownie nabiera on życia. Mowa o… kolorze. W jej pracach jest on niczym nieskrępowana feeria barw, która sprawia, że nie można przejść obojętnie obok twórczości tej artystki.

 

Niecodzienna feeria barw

 

Zobacz grafiki Jane, w których kolory tańczą w harmonii i tworzą przestrzeń do swobodnego wyrażania siebie. Artystka pokazuje, że każdy moment jest dziełem sztuki, który warto uwiecznić.

 

Fantazja i zupełnie niecodzienne łączenie soczystych odcieni powodują, że obrazy Jane Tattersfield emanują pozytywnym szaleństwem i energią.

 

"Dlatego też praca z obrazami Jane była z jednej strony niesamowitym przeżyciem, ale z drugiej strony wyzwaniem dla projektantów. Staraliśmy się przygotować tę kolekcję w taki sposób, żeby jednoczenie zachować nieskrępowaną radość, którą odnajdujemy w twórczości Jane i stworzyć kolekcję komfortowych ubrań - mówi Krzysztof Malak, Koordynator Kolekcji w Medicine."

 

Sztuka tej artystki nie tylko kusi zmysły, ale jednocześnie prowokuje do refleksji nad istotą życia i piękna natury. Kolekcję tworzą rzeczy dla niej i dla niego: T-shirty, sukienki, bluzy, koszule, bluzki, spodnie oraz akcesoria. Idealnie wpasują się w wiosenno-letni krajobraz i pozwolą podkreślić Twoją prawdziwą osobowość. Coś dla siebie znajdą miłośnicy intensywnych printów, jak i osoby, które tylko delikatnie chcą wpleść je do swoich codziennych stylizacji.

 

Bogactwo wzorów i kolorów

 

Kolor i wzór zawsze były siłą napędową Jane - artystka stworzyła bogaty, misternie dekoracyjny styl używając tuszu i gwaszu. Jej abstrakcyjne dzieła inspirowane są mitami, legendami i cyklem natury.

 

O artystce:

 

Swoją karierę rozpoczęła od zleceń od wydawców, magazynów, firm zajmujących się projektowaniem graficznym i kartek okolicznościowych, co doprowadziło ją do specjalizacji w książkach dla dzieci i pracy dla telewizji. Kolor i wzór zawsze były jej siłą napędową - artystka stworzyła bogaty, misternie dekoracyjny styl używając tuszu i gwaszu. W jej sztuce widoczne są wpływy Indii, Ameryki Południowej, tekstyliów, sztuki ludowej i starożytnej. Aby stworzyć najwyższą intensywność kolorów, zaczęła malować olejami, tworząc większe i bardziej abstrakcyjne dzieła inspirowane mitami, legendami i cyklem natury.  

 

Wystawianie swoich obrazów w różnych galeriach doprowadziło Jane do założenia w 2014 roku „Tattersfield Designs”, marki produkującej własną gamę kartek okolicznościowych, wydruków, tkanin i poduszek, które są obecnie sprzedawane na całym świecie. Te nowsze obrazy pochodzą ze szczegółowych malunków Jane przedstawiających zwierzęta, ptaki i kwiaty, przeplatane wzorami i naturalnymi formami.

 

 

Źródło: PR Medicine


Kategorie:
Login to post comments

Projekt Studiom4.pl