09 Jul
Levi’s jesień/zima 2019
Napisała Redakcja
Dział Moda
 
Źródło: PR Levi’s

 

Od dawna vintage stanowi istotny składnik DNA marki Levi’s.

 

Wystarczy spojrzeć na ikoniczny model spodni 501. Począwszy od powojennej Japonii, przez kontrkulturę lat 60-tych, New Wave z lat 80-tych aż po dzień dzisiejszy - tylko kilka elementów garderoby wzbudziło większe pożądanie niż para vintage 501. Z czasem uzyskała miano kultowych. Dlatego w tym sezonie Levi’s stawia pytanie: jak będą wyglądały jeansy vintage przyszłości? Która z rzeczy poruszy nie tylko współczesnych fanów, ale także wszystkich tych, którzy są pasjonatami stylu i będą w przyszłości przekopywać sklepy vintage? To pytanie stanowiło podstawę do stworzenia kolekcji Levi’s jesień zima 2019, która obejmuje linię denimu, odzież sportową, wełnianą i kilka zaskakującyh kolaboracji. Wszystko to sprowadza się do jednej podstawowej idei: Future Vintage.

 

W Future Vintage chodzi przede wszystkim o stworzenie projektów, które są trendy teraz, a jednocześnie wybiegają 30 lat w przyszłość. W tym sezonie Levi’s® zaprezentuje ubrania współczesne z najnowszych tkanin, w modnych krojach, ale z dużą dozą klimatu lat 80-tych i 90-tych. Będzie to np. logo Levi’s Box Tab i flanela, Levi’s Engineered Jeans w ściegu klasycznym lub 3D, a także wznowiony model Levis® 501s z 1993 roku. W tym sezonie chodzi o fuzję przeszłości z teraźniejszością i przyszłością, aby stworzyć coś, co naprawdę się wyróżnia teraz i będzie się wyróżniać przez lata.

 

“Aby stworzyć kolekcję jesień zima 2019 postanowiliśmy połączyć nostalgię lat 80-tychch i 90-tych z wyrafinowanymi i współczesnymi krojami. Na nowo zinterpretowaliśmy nasze legendarne projekty w innych proporcjach, pobawiliśmy się trochę ironią lat 90-ch w naszym logotypie, a elementy tzw. Dad Style będą kluczowe w stylizacjach dla mężczyzn. Dla kobiet stworzyliśmy   linie inspirowane motywami mody ulicznej z zachodnim kiczem lat 80-tych oraz delikatnymi elementami kwiatowymi z odrobiną grunge’u. W rezultacie otrzymaliśmy nostalgiczną linię, która jest jednocześnie znajoma i nowa.”  - Karyn Hillman, Global Chief Product Officer, Levi Strauss & Co.

  

Linia dla mężczyzn

 

Wygodne kroje i modele lat 90-tych to główny motyw męskiej kolekcji Levi’s jesień zima 2019. Przy silnym trendzie nieformalnego ubioru i wciąż żywemu uwielbieniu dla Dad Style, linia męska to połączenie ironii, sportowego stylu i czasu wolnego. Model 501® Straight z 1993 roku, koszula Jackson Worker Shirt i inne luźniejsze kroje mogą tu służyć za przykład. Duży udział miał w tym powrót kultowej linii Levi’s® Engineered Jeans™. W linii męskiej chodzi przede wszystkim o pokazanie klasyki po to, aby wznieść się ponad szum generowany przez erę Instagrama.

 

Taper

Taper to krój dla mężczyzn. 502 Taper oraz 512 Slim Taper to dwa modele w historii marki Levi’s® o najszybciej rosnącej popularności. Ten trend najprawdopodobniej utrzyma się dzięki poszerzonej ofercie modeli Taper w tym sezonie, a spodnie te będą dostępne nie tylko w denimie. Wśród spodni jeansowych z kolekcji jesień zima 2019 pojawi się szerszy wybór modeli wycieranych i z printami oraz modele ze stretchem, które zawdzięczamy technologiom Warp Stretch i Tencel and Advance Stretch. Jedna i druga technologia zapewniają zwiększony komfort i mobilność. W tym sezonie pojawią się także nowe materiały i schematy kolorystyczne w modelach 501 Taper Hi-Ball i 512 Slim-Taper Lo-Ball.

 

Linia dla kobiet

 

Linia dla kobiet w tym sezonie to mieszanka inspirowana proporcjami z lat 80-tych i ozdób z ćwieków, westernowego stylu i kwiatowych printów w stylu vintage, także współczesnych wersji naszych archiwalnych grafik inspirowanych rodeo. Będzie to zderzenie Future Vintage z Future Western, które poprzez aktualizację klasyków Levi’s celebruje bogate dziedzictwo marki jako pionierów mody.

 

Ribcage + sculpt

 

W tym sezonie kobieta Levi’s zdobędzie nowe szczyty. Mowa o linii talii oczywiście. Dzięki poszerzeniu rodziny Ribcage, jeansów Levi’s z najwyższy stanem, marka dowodzi, że wysoki stan to stan normalny. W tym sezonie pojawią się modele Ribcage Wide Leg i Ribcage Cropped Flare, czyli jeansy, które mają bardziej retro klimat przez szerszy szew na dolnej krawędzi spodni. Technologie Hyperstretch, 4-Way Stretch i 4-Way Power Stretch zapewniają maksymalny komfort bez utraty formy.

 

Levi’s Engineered Jeans

 

Płynąc na fali zeszłego sezonu, gdy z okazji 20-lecia swojego istnienia na nowo wprowadzone zostały na rynek uwielbiane Levi’s Engineered Jeans, w tym sezonie również pojawi się kilka nowych modeli w rodzinie LEJ i Levi’s Engineered Knit. W linii dla mężczyzn pojawią się kroje Engineered modeli takich, jak 502 Taper, 512 Slim Taper, a także wprowadzony zostanie nowy czarny denim wash i kurtka Sherpa Truckers. Z kolei w linii Levi’s Engineered Knit zobaczymy kurtkę Engineered Knit Trucker Jacket, która będzie dostępna w princie camo i kolorze ciemnoszarym.

 

 

Źródło: PR Levi’s

 


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl