08 Jan
Esprit - lepiej dla Ciebie, lepiej dla świata
Napisała Redakcja
Dział Moda
 
Źródło: PR Esprit

 

Współczesny design i zrównoważona moda - tej zimy modna to uczciwość oraz nieustanna świadomość.

 

Marka Esprit postanowiła odnowić bliski kontakt z przyrodą, w wyniku czego powstała kolekcja ciepłych  swetrów  z tkaniny idealnej na zimowe temperatury- wełny. Ten naturalny materiał jest doskonałym połączeniem komfortu oraz zrównoważonego rozwoju. Świetnie przylega do ciała, jest miły w dotyku, a w dodatku całkowicie odnawialny i biodegradowalny, Dlatego więc najnowsza kolekcja marki Esprit, która powstała w idei zrównoważonej produkcji, skupia się na wykorzystaniu cennych właściwości wełny. 

 

Elegancka, szmaragdowa zieleń minimalistycznego swetra doskonale współgra z ciemnymi jeansami, plisowanymi spódnicami, jak również z wytwornymi kreacjami. Natomiast kardigan w odcieniu delikatnego beżu idealnie pasuje do stylizacji business casual. Zarówno eleganckie, jak i casualowe swetry stworzone są z mieszanki wełny, która  w 43% składa się z merynosa. Wełna ta została wytworzona zgodnie z wytycznymi certyfikatu Responsible Wool Standards (RWS). Ciekawostka: do 2022 roku ponad 50% wykorzystywanej wełny przez markę Esprit może uzyskać certyfikat sygnowany przez RWS.

 

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że marka Esprit do stworzenia tej kolekcji wykorzystała ponad 3600 kg włókna wełny z recyklingu. 

 

Marka Esprit kontynuuje swoją politykę, której głównym celem jest dobro zwierząt. Traktując priorytetowo tę kwestię, stworzyła regulacje wykorzystywania wełny, które są zgodne z pięcioma filarami wolności ustanowionymi przez Radę ds. Dobrobytu Zwierząt Hodowlanych (FAWC). Dzięki temu zwierzęta mają zapewnione godne warunki, a ich hodowla jest pod ciągłą kontrolą. 

 

Biorąc pod uwagę dobrostan zwierząt i nie wyrządzanie im krzywdy w procesie produkcji, marka Esprit zrezygnowała z produkcji ubrań z króliczej (angora) oraz koziej (moher) wełny. 

 

 

Źródło: PR Esprit


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl