20 Mar
Espirit stawia na różnorodność bawełny
Napisała Redakcja
Dział Moda
 
Źródło: PR Esprit

 

Bawełna, z różnych powodów, jest najpopularniejszym włóknem.

Ma niezawodną jakość wykonania, jest wszechstronna, oddychająca i wygodna. Jednak ze względu na duże ilości pestycydów, herbicydów i nawozów niezbędnych do uprawy bawełny materiał ten nie cieszy się najlepszą opinią. Esprit podjął kroki mające na celu dyskusję na temat bawełny i wprowadza całą organiczną garderobę.

 

Aby poprawić jakość bawełny, Esprit pracuje na „Better Cotton”, bawełnie organicznej i bawełnie z recyklingu.

 

Better Cotton certyfikowany przez „Better Cotton Initiative”, którego Esprit został członkiem w lutym 2016 roku, to inicjatywa szkoląca rolników o tym jak najlepiej zarządzać środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi aspektami produkcji bawełny.

 

Bawełna organiczna jest uprawiana zgodnie ze ścisłymi standardami, bez pestycydów i nawozów syntetycznych. Esprit uważa, że ​​jest to kluczowy element ich dążenia do stosowania takiego surowca. Postanowił zwiększyć wykorzystanie bawełny organicznej w swoich kolekcjach stosując „Organic Content Standard” oraz „Global Organic Textile Standard”, które świadczą o ekologiczności ich produktów.

 

Recyklowana bawełna: po co używać nowych tkanin, kiedy można po prostu poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać istniejące? Esprit przetwarza również bawełnę z recyklingu pochodzącą ze zużytej odzieży lub odpadów produkcyjnych.

 

 

Źródło: PR Esprit

 


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl