06 May
Aries x Lee Jeans startują z limitowaną kolekcją
Napisała Redakcja
Dział Moda
 
Źródło: PR Lee

 

Limitowana kolekcja Aries i Lee Jeans pojawi się na rynku już 5 maja 2021.

Marka Aries podjęła współpracę z Lee Jeans, by wspólnie stworzyć kapsułową kolekcję 10 SKU, obejmującą klasyczne ubrania jeansowe. Jej częścią jest nowa odsłona kultowej kurtki Rider, kurtki 191-1 oraz klasycznych modeli roboczych.

 

Lata 70. i 80. to czas wielkiej fascynacji Włochów tematyką Dzikiego Zachodu. Obraz amerykańskiej kultury, który docierał do włoskiej publiczności, nie był jednak rzeczywistym odzwierciedleniem. Często była to wizja włoskich reżyserów, takich jak Leone i Corbucci, którzy zaproponowali swojej widowni zupełnie nowy obraz Ameryki.

 

I vice versa. Większość włoskich westernów była kręcona na południu Włoch, w mniej popularnych pod względem turystycznym regionach, takich jak Basilicata. Rzuciło to zupełnie nowe światło na tę część Włoch – zupełnie pozbawioną turystów, zarówno tych lokalnych, jak i zza granicy – i w dość dobitny sposób pokazało, że w nieodległej przeszłości Włochy, zwłaszcza południowe rejony, były  krajem bez przemysłu i borykającym się z problemem masowej emigracji.

 

Utrzymane w tonie pastiszu spaghetti westerny z tego okresu okazały się idealnym punktem startowym nowej współpracy Lee Jeans. Inspiracją dla nowych splotów denimu były klasyczne i neoklasyczne rzeźby oraz tradycyjne ręczne sploty włoskie jak pardi, które dodały kolekcji historycznego wymiaru. Całość dopełnił talent kultowego włoskiego fotografa sztuki – Roberto Timperiego – któremu doskonale udało się odzwierciedlić to zawiłe, niemniej spójne zderzenie dwóch różnych światów.

 

Znakiem rozpoznawczym tego uznanego fotografa jest reporterskie zacięcie, z jakim przedstawia włoskie podziemie, odsłaniając bardzo surowe, mniej znane oblicze Włoch. Sam jest też częścią tego świata, znajomym wielu z portretowanych osób, który od lat zatrzymuje w kadrze ich piękno i kruchość.

 

Zbiór fotografii Timperiego, zarówno pozowanych, jak i niepozowanych, w formie niewielkiego albumu zatytułowanego „VUOI” dostępny będzie za darmo wraz z zakupionymi produktami w sklepach Lee, Aries i u współpracujących sprzedawców.

 

Wszystkie produkty będą dostępne na www.ariesarise.com i u wybranych sprzedawców na całym świecie, takich jak Goodhood, 18 Montrose, LNCC, End Clothing, Browns, Lane Crawford, NetaPorter, Sneakersnstuff i inni.

 

 

Źródło: PR Lee


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl