30 Nov
Staystrong! Świąteczne wyzwania tuż, tuż…
Napisała Redakcja
 
Źródło: PR Actimel

 

Czy wiesz, że bycie świętym Mikołajem wcale nie jest takie proste?

 

Nie tylko dla niego, ale też dla nas, przygotowania do wielkiego dnia mogą czasami przypominać obóz przetrwania… 

 

Rzeczywiście może tak być, że przedświąteczny czas kojarzy się z dodatkowymi obowiązkami i wieloma zadaniami do wykonania. Ale nie musi tak być! Co zrobić, by zmienić swoje nastawienie, powiedzieć sobie #Mam Moc i cieszyć się tym magicznym okresem? Jest na to kilka sposobów.

 

1. Przygotowania do świąt potraktuj jak przygodę, którą możesz zaplanować. Wypisanie na kartce choćby punktów jak, z kim i gdzie chcesz spędzić święta i co masz jeszcze do przygotowania, pozwoli Ci stworzyć obraz tego, co przed Tobą. Szczegółowe rozpisanie zadań do wykonania zaoszczędzi czas, a Ty będziesz mieć kontrolę nad całością przygotowań.

 

2. Nie odkładaj kupowania prezentów na ostatnią chwilę – zakupowy szał może zepsuć humor każdemu. Zamiast tego już teraz siądź w wygodnym fotelu i na kartce zapisz, czym obdarujesz najbliższych. Zaplanuj też wieczór pakowania prezentów – to  naprawdę bardzo przyjemna czynność – nie robiąc tego w pośpiechu, można popisać się swoją kreatywnością i zaskoczyć obdarowanych.

 

3. Nie bierz wszystkiego na swoje barki – znajdź chętnych do działania pomocników i podziel obowiązki. Nie lubisz gotować? Zamiast przygotować 12 dań, może warto poprosić gości, by każdy przyniósł jedną potrawę? Na pewno będzie smacznie, a Ty dodatkowy czas wykorzystasz na zrobienie pięknego choinkowego łańcucha w gronie najbliższych.

 

4. Pamiętaj o swoim dobrym samopoczuciu – zbilansowana dieta, chwila relaksu przed kominkiem albo długi spacer pozwolą Ci utrzymać ciało, i ducha w dobrej formie.

 

5. Żyj tu i teraz – pamiętaj, że na magię świąt składa się nie tylko kilka świątecznych dni, ale cały czas przygotowań.

 

 

Jeśli spędzisz go z pozytywnym nastawieniem, radością i bez napięć, takie będą też święta. Powodzenia i…Staystrong! 

 

 

Źródło: PR Actimel
Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl