28 Jun
Delia Cosmetics nagrodzona
Napisała Redakcja
 
Źródło: PR Delia Cosmetics

 

Delia Cosmetics została nagrodzona w konkursie Dobroczyńca Roku.

 

Dobroczyńca roku 2017 to konkurs, który ma na celu propagowanie prospołecznych działań przedsiębiorstw. Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii od 20 lat nagradza firmy, które prezentują wszechstronne zaangażowanie w projekty społeczne, nie ograniczające się do przekazywania środków finansowych. Konkurs jest okazją do zaprezentowania, jak szerokie działania mogą podejmować firmy w zakresie społecznego zaangażowania. Często są to lokalne akcje społeczne, wolontariat, kampanie edukacyjne i informacyjne.

 

W tym roku tytuł Dobroczyńcy Roku 2017 przypadł Delia Cosmetics. Takie wyróżnienie to znak, że firma wymaga od siebie więcej i jest odpowiedzialna społecznie. Delia Cosmetics od 2015 roku wspiera fundację Gajusz, której do tej pory firma przekazała ponad 100 tys. zł. Pieniądze na to wsparcie pochodzą ze sprzedaży henny do brwi i rzęs. Oprócz tego Delia Cosmetics regularnie wspiera Gajusza przekazując produkty kosmetyczne dla podopiecznych fundacji.  To pierwsze w historii takie wyróżnienie dla polskiej firmy kosmetycznej.

 

Nagroda „Dobroczyńca Roku 2017”, to wyjątkowa, inna niż wszystkie nagrody, które otrzymaliśmy do tej pory. Traktuję ją bardzo osobiście, bo pomaganie to moja inicjatywa, którą wdrażam i zarażam wszystkich w naszej firmie. Nie lubię się chwalić pomaganiem, ale nie ukrywam, że ta nagroda sprawiła, że czuję się szczęśliwa, Jednocześnie uświadomiłam sobie jaka teraz spoczywa na mnie odpowiedzialność. Dobroczyńca Roku 2017 zobowiązuje – mówi Ania Szmich inicjatorka filantropii w Delia Cosmetics.

 

Fundacja Gajusz powstała w 1997 roku i od tamej pory pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. Zapewnia im opiekę w ramach domowego i stacjonarnego hospicjum. Do tego wspiera tych najmłodszych, jeszcze będących w brzuchu mamy, których wspiera w zakresie hospicjum perinatalnego. Gajusz opiekuje się również dziećmi chorymi onkologicznie, przebywającymi w szpitalu w Łodzi.

 

Pomagamy wielu organizacjom. Uważam, że dobro zawsze wraca i warto pomagać. Fundację Gajusz postanowiliśmy objąć szczególną opieką, ponieważ widzieliśmy z jakim zaangażowaniem, wysiłkiem i pasją pracownicy niosą pomoc chorym dzieciom i ich rodzinom. Nie ukrywam, że lokalny patriotyzm też miał wpływ na naszą decyzję – mówi Alina Szmich – współwłaścicielka Delia Cosmetics.

 

 

Źródło: PR Delia Cosmetics

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl