04 Apr
Nowa kampania reklamowa Haribo
Napisała Redakcja
 
Źródło: PR Haribo

 

Kampania reklamowa Haribo z zupełnie nowym spotem.

Haribo rozpoczyna nową odsłonę kampanii TV. Po raz pierwszy w historii marki spot reklamowy został kompleksowo przygotowany w Polsce: począwszy od stworzenia koncepcji aż do realizacji.

 

Reklama wykorzystuje charakterystyczną dla Haribo platformę Kids Voices, a idea kreatywna opiera się na tym, że Misie Haribo budzą dziecięcą radość tak bardzo, że nawet dorośli zaczynają mówić dziecięcymi głosami.

 

Nowy spot jest jednocześnie mocno osadzony w polskich realiach i wykorzystuje motyw szachów, które są jak misie Haribo – dają radość i łączą pokolenia! Reklamę wyróżnia niepowtarzalna, autentyczna scenografia polskiego turnieju szachowego, a autorami scenariusza są… dzieci! Dialog między zawodnikami powstał w wyniku warsztatów z dziećmi, które podczas zabawy opisały swoimi słowami charakterystyczne cechy Misiów Haribo.

 

Reklama z pewnością zwróci uwagę konsumentów i pozostawi odbiorców w objęciach dziecięcej radości, zgodnie z mottem marki: „Haribo smak radości dla dzieci i dorosłych!”.

 

„Jesteśmy przekonani, że lokalny charakter kampanii pozwoli nam na zbudowanie jeszcze większej świadomości marki Haribo. Wierzymy też, że konsumenci uśmiechną się, widząc nasz spot i pokochają naszych aktorów. Mamy nadzieję, że ta pierwsza, całkowicie polska reklama odniesie duży sukces” – mówi Anna Stróżyńska, dyrektor marketingu Haribo Polska.

 

Nowa reklama Haribo będzie emitowana w największych stacjach telewizyjnych, docierając do szerokiego grona odbiorców marki. Spot zobaczyć będzie można także w kinach, na YouTube oraz w mediach społecznościowych.

Za koncept kreatywny odpowiada Brainbox, a za realizację dom produkcyjny Filmokracja.

 

Marka, którą kochają konsumenci

 

Badanie  świadomości marki przeprowadzone w czerwcu 2022 roku pokazało, że marka Haribo jest najsilniejszą marką w kategorii, a Złote Misie Haribo są obecnie najbardziej rozpoznawalnym kształtem żelek w Polsce i jednym z najważniejszych atutów marki. Haribo wyróżnia się na rynku różnorodnością oferty, dziecięcą radością, innowacyjnością i atrakcyjnością produktów. Dzięki temu marka Haribo postrzegana jest jako love brand, utrzymujący najwyższe wyniki świadomościowe, lojalnościowe oraz sprzedażowe.

 

 

 

 

Źródło: PR Haribo

 

 


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl