26 Jan
Mop płaski rotacyjny Jan Niezbędny Maxi w Twoim domu
 

 

Sprzątanie nie jest dla mnie sprawą prostą, ani tym bardziej przyjemną ale dzięki rotacyjnemu płaskiemu mopowi Jana Niezbędnego moje mieszkanie osiąga perfekcyjną czystość.

 

Z ręką na sercu przyznaje, że nie należę do grona perfekcyjnych pań domu i chyba nigdy nie dostanę medalu za miłość do sprzątania, ale bardzo lubię kiedy w moim mieszkaniu jest czysto. Niestety utrzymanie czystości przy małym dziecku, kocie oraz ciągłym gotowaniu i pieczeniu jest bardzo trudne. Kiedy nastaje czas sprzątania poszukuję rozwiązań, które nie tylko ułatwią mi porządki, ale też skrócą tę czynność do minimum. Szczególnie gdy mowa jest o myciu podłóg czy armatury ze względu na przymus ciągłego moczenia rąk starałam się zawsze zminimalizować czas poświęcany na to przykre zajęcie. W życiu wciąż się uczę i szukam nowych rozwiązań dlatego bardzo się ucieszyłam kiedy miałam okazję przetestować nowość - mop płaski rotacyjny marki Jan Niezbędny

 

 

Jest to produkt znakomicie dopasowany do moich potrzeb, bo jesienią i zimną kiedy narzekam na brak czasu staram się zminimalizować ilość minut poświęcanych na sprzątanie. Moim zdaniem najlepiej wtedy zaopatrzyć się w praktyczne i proste w użyciu urządzenia, przyspieszające mycie podłóg i armatury w: kuchni, łazience, na przedpokojach oraz w pokojach. Takim urządzeniem z pewnością jest mop płaski rotacyjny Jan Niezbędny

 

 

Produkt dobrze zapakowany

 

 

Mop zapakowany jest w duże tekturowe pudełko zaprojektowane, tak żeby każda część mopa idealnie je wypełniała. Każda część urządzenia jest odpowiednio zabezpieczona, dzięki czemu w transporcie nie ma mowy o tym, że poszczególne części mopa przemieszczają się po pudełku. To jest bardzo ważne dla osób, które może podobnie jak ja wolą robić zakupy przez internet, ale obawiają się uszkodzenia urządzenia podczas transportu. Moim zdaniem mop płaski rotacyjny Jan Niezbędny to produkt, który bez obaw możemy kupić w sklepie internetowym. Jeśli zdecydujemy się na zakup mopa w sklepie stacjonarnym to nie będziemy mieć problemów z przeniesieniem urządzenia gdyż pudełko posiada solidną rączkę, która sprawia, że przenoszenie mopa jest łatwe i przyjemne. Dodatkowo całe urządzenie jest bardzo lekkie więc nie musimy się obawiać, że będziemy mieć problem z niesieniem pudełka po schodach jeśli np. nie mamy w mieszkaniu windy.

 

 

Wysoka jakość

 

 

Kolejnym miłym zaskoczeniem była dla mnie jakość poszczególnych elementów, z jakich składa się urządzenie. Mop posiada bardzo solidny gruby kij oraz wysokiej jakości silikonowe uchwyty, dzięki którym podczas pracy kij nie wyślizguje się nam z rąk. Innowacyjną technologię odnajdziemy w konstrukcji  trzonka, który zmniejsza opory i tarcie podczas wirowania, dzięki czemu do obsługi mopa nie trzeba używać dużej siły. 

 

Wiaderko zrobione jest z plastiku o wysokiej jakości. Innowacją technologiczną jest z całą pewnością mechanizm wiadra, który posiada dwie oddzielne komory do płukania i suszenia, które dzięki opatentowanej technologii pompy odśrodkowej, umożliwiają efektywne odwirowywanie wody. Wysokiej jakości są też szczotki czyszczące, które nie odkształcają się i nie wypadają. Wiaderko dodatkowo wyposażone jest w zawór spustowy oraz dobrej jakości kółka, które umożliwiają łatwe przesuwanie urządzenia po każdej powierzchni. Wiadro posiada bardzo wygodne rączki i łatwo można je podnieść, nawet gdy jest pełne.

 

Wysoką jakość ma też superchłonny wkład myjący, który świetnie myje i nie pozostawia smug. Co ważne, wkład mopa można nie tylko bez problemu wymienić na nowy, ale też prać w pralce. Dzięki temu mop powinien przypaść do gustu osobom, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania.

 

Kolejnym atutem jest lekkość całego urządzenia dzięki czemu nie musimy wkładać dużego wysiłku w pracę mopem. Dzięki zastosowanej technologii urządzenie nie posiada pedału dzięki czemu nie mamy konieczności używania nogi do wyciśnięcia mopa. Tym samym nie musimy obawiać się, że wiaderko się uszkodzi lub rozleje się nam woda. 

 

 

Bajecznie prosty

 

 

Czytając opis funkcji mopa oraz ilość technologii zastosowanych w konstrukcji urządzenia możemy na początku mieć obawy czy będziemy właściwie korzystać z tego urządzenia, ale w rzeczywistości używanie mopa jest bajecznie proste. Ja nie miałam problemu ani z pierwszym montażem mopa, ani z pierwszym jego użyciem. Instrukcja obsługi, którą znajdziemy na pudełku pokazuje nam dokładnie w jaki sposób należy używać mopa. Dla wszystkich osób, które obawiają się nowinek technologicznych producent przygotował prosty filmik pokazujący działanie mopa płaskiego rotacyjnego Jan Niezbędny. Film znajdziecie na kanale YouTube oraz poniżej.

 

 

 

 

Po prostu czysto i ekologicznie

 

 

Bardzo lubię urządzenia, przy których używaniu nie muszę się męczyć, brudzić i mam pewność, że nie uszkodzę paznokci. Największą plagą wszystkich mopów płaskich jest dla mnie spadająca i brudna nakładka myjąca. Na szczęście w urządzeniu Jan Niezbędny ten problem został rozwiązany. Mop posiada podwójny system czyszczenia: mechanizm szybkiego odwirowywania i wytrzymałe szczotki czyszczące, które doskonale usuwają brud z wkładu myjącego. System szczotek czyszczących został doskonale opracowany bo szczotki zbierają włosy, kurz i trudne zabrudzenia z wkładu jest to szczególnie ważne jeśli posiada się w domu zwierzaka, bo jego sierść mocno wbija się w mikrofibrę. Mop rotacyjny Jan Niezbędny posiada bardzo dobrze czyszczącą nakładkę z mikrofibry, która po nałożeniu nie spada. Włókna nakładki skutecznie czyszczą nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia oraz zbierają nawet pojedyncze okruszki oraz włoski i czyszczą zabrudzenia z każdej powierzchni.

 

Jestem fanką ekologicznych rozwiązań więc postanowiłam wypróbować jak działa mop bez użycia detergentów i efekty były dla mnie zaskakujące, bo płytki oraz panele zostały bardzo ładnie wyczyszczone. Nie było co prawda pięknego połysku, ale mop nie pozostawił kuchu czy plam. Jest to dobra informacja dla alergików oraz osób, które nie używają detergentów lub używają tylko naturalnych środków czystości wykonywanych na bazie octu, kwasku cytrynowego czy innych naturalnych składników. 

 

 

Dociera tam gdzie wzrok nie sięga

 

 

Dla mnie największym atutem mopa jest to, że dzięki niemu mogę umyć podłogę w miejscach, do których nie docierał mój wcześniejszy sprzęt czyli np:

 

 • pod łóżkiem,
 • pod bardzo niską komodą,
 • pod łóżeczkiem maluszka,
 • pod jego przewijakiem,
 • pod ławą.

 

 

Dzięki mopowi Jan Niezbędny udało mi się odnaleźć całą serię zabawek, kredek i innych cudów, które ukryli w różnych zakamarkach mieszkania kocur i moja mała córeczka. Dużym atutem jest też jego długa rączka mopa oraz to, że nakładka obraca się o 360 stopni.

 

 

Jedno urządzenie wiele możliwości

 

 

Testowałam mopa na różnych powierzchniach:

 

 • panele - wypadł rewelacyjnie nie zostawia smug, ładnie nabłyszcza,
 • płytki matowe na przedpokoju - wypadł bardzo dobrze nie zostawia białych plam,
 • płytki lakierowane w łazience  - wypadł świetnie nie zostawia smug, można nim myć glazurę,
 • płytki balkonowe - skutecznie czyści zabrudzenia zewnętrzne.

 

 

Sprzątanie jest fitness

 

 

Piękne i czyste mieszkanie, błyszczący dom i utrata zbędnych kalorii z mopem rotacyjnym Jan Niezbędny takie połączenie jest możliwe! Spalając kalorię, sprzątając mieszkanie  wcale nie musimy klęczeć na kolanach wyglądać jak Kopciuszek. Używając pierwszy raz mopa Jan Niezbędny poczułam się jak Słowianka rodem z teledysku Donatana, bo wyciskanie mopa przypomina tradycyjną metodę ubijania masła. Bez skomplikowanych siłowych urządzeń, sprzątając mieszkanie mogłam trenować mięśnie rąk. Dzięki poręcznym uchwytom wiadra i dobrze zaprojektowanemu drążkowi mopa nie nadwyrężymy mięśni podczas sprzątania i nie nabawiła się tzw "zakwasów". Jeśli ktoś ma duży dom i kocha sprzątać to dzięki urządzeniu Jan Niezbędny może połączyć sprzątanie z treningiem i nie obawiać się przeciążeń czy kontuzji.

 

 

Cena:

 

 • Mop płaski rotacyjny Jan Niezbędny Maxi: od ok. 146,40 PLN do ok. 199 PLN.
 • Wkład: od. ok. 14,50 PLN  do ok. 17,50 PLN.

 

 

Testerka: Agnieszka.

 

 

Czas testowania: 1 miesiąc.

 

Dodaj komentarz