31 May
Trzy dni piękna z Wierzbickim & Schmidt
Napisała Redakcja
Dział Uroda
 
Źródło: PR WSAcademy

 

Imprezy targowe poświęcone pięknu, to czas niezwykłych przeżyć, impuls do działania i pretekst do spotkania z ludźmi (wymiany wiedzy/doświadczeń/nowinek…).

 

W trakcie targów Beauty Days odwiedzający stoisko WS Academy mogli uczestniczyć w procesie tworzenia dedykowanych szamponów, dowiedzieć się jak dobrać fryzurę i kolor, a także porozmawiać z mistrzami fryzjerstwa Andrzejem Wierzbickim i Tomaszem Schmidt

 

Podczas targów Beauty Days w Ptaku Expo w podwarszawskim Nadarzynie goście mogli skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich było stoisko WS Academy Wierzbicki & Schmidt, na którym marka prezentowała swoją profesjonalną linię kosmetyków oraz udzielała specjalistycznych porad.

 

Na stoisku dużą popularnością cieszyło się komponowanie eliksiru idealnie dobranego do własnych oczekiwań i potrzeb. Odwiedzający mogli wybierać spośród substancji o różnorodnych właściwościach (takich jak kompleks 12 ziół, czerwone alg nori, ekstrakt z mango, marakui czy winogrona) oraz 3 głównych nut zapachowych (Czarna Orchidea, Paczula Wonna, Eukaliptus & Rozmaryn). Z wyborem zapachu goście targowi mieli najmniej problemów i potwierdzali, że często ten element również determinuje ich zakup. Tymczasem z najważniejszym elementem, jakim jest skład dopasowany do indywidualnych potrzeb, mieli często nie lada kłopot. Wszelkie wątpliwości mogli jednak skonsultować z chemiczkami, które oferowały fachowe wsparcie i merytoryczną wiedzę. Najczęstsze pytania jakie padały w trakcie konsultacji dotyczyły problemów skóry głowy. Po wspólnym przeanalizowaniu problemów skóry głowy i włosy, goście komponowali swój eliksir. Wśród najczęściej wybieranych składników prym wiodły kompleksy z 12 ziół, algi nori oraz keratyna, a jeśli chodzi o zapach – paczula.

 

Oprócz informacji na temat składników dostępnych w kosmetykach można było również uzyskać porady najlepszych stylistów i kolorystów WS Academy. O co najczęściej panie pytały mistrzów fryzjerstwa? Wiele z nich skarżyło się, że nie wie, jaką powinny mieć fryzurę, dlatego ostatecznie najczęściej noszą włosy długie i nieregularnie odwiedzają salony fryzjerskie. Zresztą fryzjerzy w opinii kobiet, rzadko z własnej inicjatywy doradzają im w kwestii zmiany w fryzury. W efekcie zazwyczaj decydują się na takie strzeżenie lub koloryzację, jakie sobie wcześniej zaplanowały, a te nie zawsze do nich pasują lub są po prostu bardzo zachowawcze. Często też po takiej zmianie okazuje się, że fryzura po pierwszym umyciu, znacząco różni się od tej, którą mieliśmy od razu po wykonanej stylizacji. Dlatego w salonach WS Academy nie modeluje się włosów, a strzyżenia wykonuje się tak, by klientka poradziła sobie z fryzurą sama na co dzień.

Konsultacje pokazały również, że panie zaniedbują tak fundamentalne kwestie w zakresie pielęgnacji włosów jak chociażby brak podcięcia samych końcówek, co powoduje, że włosy są zniszczone, końcówki przesuszone i puszące. Ponadto nie wiedzą jak pielęgnować rozjaśnione, farbowane przesuszone i siwiejące włosy i nie mają dostatecznej wiedzy na temat stosowania odpowiednich kosmetyków.

 

Goście targowi mogli również skorzystać z indywidualnych porad kolorystki. Okazało się, że nikt z odwiedzających nie miał nigdy wcześniej przeprowadzonej analizy kolorystycznej. A na czym ona dokładnie polega? W 80% składa się na nią dopasowanie do typu cery i karnacji, tego jak się dana osoba opala, jak się ubiera, jaką nosi biżuterię. Znaczenie ma też typ osobowości, a nawet zawód czy stanowisko pracy, bowiem istnieją zależności między np. kreowaniem wizerunku osoby na stanowiskiem kierowniczym, a kolorami, jakimi powinna się otaczać. Taką analizę powinno się wykonywać w świetle dziennym i najlepiej bez makijażu. W wyborze najlepiej dopasowanego koloru pomagają specjalne chusty w różnych kolorach, które powinny być przyłożone bezpośrednio do twarzy. Analiza kolorystyczna pozwala wydobyć i podkreślić naturalne piękno danej osoby. Natomiast jeśli chodzi o dobór fryzury do kształtu twarzy – należy mieć na uwadze przede wszystkim jej kształt, to czy jest kwadratowa, prostokątna, trójkątna czy o kształcie trapezu. Takie dopasowanie jest dużo ważniejsze niż jakakolwiek panująca moda.

 

Trzy dni targów pokazały, że chociaż Polki mają problemy z pielęgnacją włosów i brak im w wielu kwestiach pełnej wiedzy na ten temat, to chętnie się uczą i wnikliwie analizują wszystkie otrzymywane porady. Takie wydarzenia są bez wątpienia potrzebne, zatem czekamy na kolejne dni piękna!

 

Źródło: PR WSAcademy

 

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl