05 Oct
Trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej
Napisała Redakcja
Dział Uroda
 
Źródło: PR

 

Kriolipoliza Cocoon to trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej, które możesz wykonać min. w Klinice Medycyny Estetycznej  Czas Kobiety w Krakowie.

Właściwe, harmonijne proporcje ciała są niezbędnym elementem atrakcyjnego wyglądu. Nawet lekka nadwaga nie stanowi takiego defektu estetycznego, jak lokalny, deformujący nadmiar tkanki tłuszczowej. Często taki zlokalizowany tłuszczyk jest problemem nie do pokonania dla osób ściśle przestrzegających diety i bardzo aktywnych fizycznie. Brzuszek, boczki, bryczesy, nadmiar tkanki tłuszczowej nad kolanami lub po ich wewnętrznej stronie uniemożliwiają często założenie wymarzonej sukienki lub dżinsów i omijanie szerokim łukiem najmodniejszych fasonów.


Brak wpływu ćwiczeń i diety na takie lokalne depozyty tłuszczu spowodowany jest nierównomiernym rozmieszczeniem receptorów na powierzchni komórek tłuszczowych w różnych rejonach ciała. U kobiet tkanka tłuszczowa górnych części ciała (twarz, ramiona, klatka piersiowa, piersi) obficie zaopatrzona jest w receptory, które przekazują informacje do wnętrza komórek o aktualnym stanie energetycznym organizmu. Gdy jesteśmy na diecie czyli mamy niedobory energetyczne informacja ta dociera za pomocą receptorów do komórek, a te uwalniają zgromadzone wcześniej zapasy. Chudniemy, ale niestety głównie w górnych partiach, bo tam mamy dużo receptorów-informatorów. Uda, pośladki, biodra, brzuch mają bardzo mało wspomnianych receptorów na powierzchni komórek tłuszczowych, zatem nic nie wiedzą o naszym głodowaniu. Dopiero skrajne niedobory energetyczne mogą uaktywnić ten zmagazynowany na czarną godzinę zapas tłuszczu. Każdy z nas w innym rejonie ciała ma ten najbardziej oporny, nieaktywny tłuszczyk.
Przełomowym rozwiązaniem tego problemu jest kriolipoliza Cocoon.

 

Czym jest kriolipoliza Cocoon?


Kriolipoliza Cocoon wykorzystuje fakt, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na niskie temperatury niż otaczające tkanki. To oznacza, że jeśli schłodzimy je do odpowiedniej temperatury  przez odpowiedni czas dojdzie do ich trwałego, wybiórczego uszkodzenia. Liczba komórek tłuszczowych jest stała w organizmie dorosłego człowieka. Gdy tyjemy powiększają one swoją objętość nawet kilkaset razy, jak balon dmuchany powietrzem, gdy chudniemy stopniowo wypuszczają ten zapas. Stąd też, gdy usuniemy komórki tłuszczowe z danego obszaru raz na zawsze będzie on wymodelowany.


Jak przebiega zabieg kriolipolizy Cocoon?


Zabieg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Bezpośrednio przed zabiegiem obszar ciała, który zamierzamy wymodelować zabezpieczany jest specjalną membraną i żelem chroniącymi skórę przed podrażnieniem. Następnie głowica zasysa podciśnieniem fałd tkanki tłuszczowej i chłodzi ją przez 70 minut. Równocześnie można działać symetrycznie na dwa obszary. W tym czasie pacjentka może czytać, oglądać film, wypoczywać lub spać. Po siedemdziesięciu minutach głowica jest odpinana. Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona. Ustępuje ono po 20-40 minutach. Po zabiegu nie pozostają siniaki, nie tworzy się obrzęk ani bolesność. W tym samym dniu można iść na basen lub plażę.


Jakich efektów można się spodziewać po kriolipoliza Cocoon?


Efektem pojedynczego zabiegu jest trwały ubytek tkanki tłuszczowej od 2 do 8 centymetrów w poddanym zabiegowi obszarze. Pełny efekt pojawia się po 4 do 6 tygodniach, ale już po 2 tygodniach zauważalne są zazwyczaj pierwsze efekty.


Czas oczekiwania na rezultaty zabiegu wynika z przebiegu procesów biologicznych polegających na wchłanianiu zawartości komórek tłuszczowych i "sprzątaniu" ich resztek przez fagocyty, czyli komórki żerne.
Dodatkowym efektem zabiegu jest ujędrnienie skóry i spektakularne zredukowanie nawet zaawansowanego cellulitu.

Czy efekt jest trwały?


Tak, efekt zabiegu jest trwały, gdyż komórki tłuszczowe w dorosłym życiu nie mają tendencji do namnażania się. Stąd gdy zostaną usunięte z danego obszaru nie odnawiają się.


Czy można powtarzać zabieg kriolipoliza?


Zabieg można powtarzać. Absolutnie bezpiecznie można zastosować 4 głowice w ciągu 2 tygodni na różne obszary. Taka ilość uwolnionego tłuszczu nie zostanie w ogólne zauważona przez organizm.

Zazwyczaj jednorazowy zabieg pozwala wymodelować dany obszar, natomiast można go powtórzyć  w tym samym miejscu, nie wcześniej jednak niż po 4 tygodniach.

 

Co wyróżnia zabieg kriolopolizy Cocoon?


Spośród różnych metod trwałego usuwania tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna, lipoliza laserowa, liposukcja) kriolopoliza Cocoon wyróżnia się brakiem inwazyjności i możliwością natychmiastowego powrotu do codziennych zajęć (w tym opalania i pływania). Jest całkowicie bezpieczną metodą dającą spektakularne efekty.


Urządzenie Cocoon gwarantuje stabilną, niezmienną podczas całego zabiegu temperaturę minus 8 stopni, niezbędną do skutecznego działania. Dzięki dwóm bardzo wydajnym generatorom zimna (osobny generator dla każdej głowicy) temperatura w tkance tłuszczowej bardzo szybko spada do minus 8 stopni. Szybkie osiągnięcie docelowej temperatury znacząco wpływa na podniesienie skuteczności zabiegu ponieważ praktycznie 100% czasu procedury jest efektywne.

 

Wskazania do zabiegu Cocoon


Najlepszym wskazaniem jest lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej. Można wykonywać go również u osób z większą ilością tkanki tłuszczowej, które pragną wymodelować najbardziej newralgiczny obszar. Przeciwwskazania do zabiegu Cocoon:

 

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • pokrzywka z zimna,
  • choroby skóry w miejscu zabiegu,
  • zaawansowana cukrzyca,
  • wiek poniżej 18 lat.


Skutki uboczne


Zabieg kriolipolizy Cocoon jest nieinwazyjny. Zaczerwienienie po zabiegu utrzymuje się 20-40 minut. Bardzo rzadko przez kilka dni utrzymuje się lekki dyskomfort okolicy brzucha w przypadku zabiegów wykonywanych na ten obszar.

 

Gdzie można wykonać zabieg?

 

Klinika Medycyny Estetycznej „Czas Kobiety”

 

Więcej informacji czaskobiety.com

 

 

Źródło: PR

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl