22 Sep
Drobne przyjemności na Dzień Chłopaka
Napisała Redakcja
Dział Uroda
 
Źródło: PR

 

Dzień Chłopaka to święto nieoficjalne. Obchodzimy je 30 września. Co prawda najpopularniejsze jest wśród młodzieży, ale przecież nawet dorosły mężczyzna nie obrazi się za miły upominek.

 

Właściwie nie wiadomo, jaka jest geneza Dnia Chłopaka. Obchodzone jest w kilku krajach, ale w różnych terminach. W Japonii to święto ma najdłuższą tradycję. Sięga ona VI wieku n.e. Już wtedy  świętowano Tango no Sekku, podczas którego rodziny cieszyły się z rozwoju i postępów w nauce męskiej części swojego potomstwa. W Polsce obchodzimy je od niedawna. Cieszy się z niego głównie szkolna młodzież, ale dzięki mediom społecznościowym zyskuje ono coraz większą popularność, także wśród dorosłych. Nic dziwnego, to urocze kiedy dojrzały mężczyzna dostaje prezent na Dzień Chłopaka. Dziś tę okazję wykorzystują nawet żony, robiąc niespodziankę swoim mężom.

 

Fajne, bo proste

 

Wiele nie trzeba, by zrobić mu przyjemność. Mężczyźni nie są wybredni. Panie najczęściej dają dobrą książkę, drobny gadżet czy po prostu kosmetyki, które wydają się być uniwersalne. Z książką można nie trafić, fajne gadżety z kolei są drogie. Dlatego popularne są dezodoranty i perfumy. Na rynku pojawiają się kosmetyki wyspecjalizowane, jak na przykład balsam i olejek do pielęgnacji zarostu polskiej marki Roomcays. Taki upominek dla brodacza to strzał w dziesiątkę. Są także kosmetyki z górnej półki – jak na przykład te hiszpańskiej marki Alqvimia. Będą idealne dla mężczyzny, który przywiązuje wagę do bycia eco.

 

Inne okazje

 

A jeśli zdarzy nam się zapomnieć o Dniu Chłopaka, zawsze możemy zrehabilitować się przy innej okazji. Oprócz Dnia Chłopaka obchodzimy jeszcze dwa inne święta dedykowane mężczyznom:

  • Dzień Mężczyzn – w Polsce przypada na 10 marca
  • Dzień Ojca — obchodzony 23 czerwca
  • Dzień Dziadka — obchodzony 22 stycznia.

 

 

Źródło: PR

 

 

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl