29 Aug
Dzień dobry z Helio, czyli zdrowie o poranku
Napisała Redakcja
Dział Zdrowie
 
Źródło: PR Helio

 

Przepis Helio na udany dzień? Poranny posiłek bogaty w błonnik, węglowodany, witaminy i minerały, który zapewni nam zastrzyk energii i pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Jak powinno wyglądać prawidłowo skomponowane śniadanie na dzień dobry?

 

Poranny posiłek ma za zadanie rozruszać nas po nocnej przerwie, przyspieszyć przemianą materii i pobudzić układ trawienny do pracy, ale także zapewnić koncentrację, odporność i… poprawić samopoczucie! Śniadanie należy zjeść w ciągu 1- 2 godzin po wstaniu z łóżka i powinno się składać z węglowodanów złożonych, które stopniowo uwalniają energię, a także z białek i tłuszczów. To pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia, dlatego ważne jest by zawierał jak najcenniejsze dla naszego organizmu substancje odżywcze. Przy wyborze produktów śniadaniowych warto więc kierować się jakością, czyli jak najkrótszą listą składników- bez sztucznych dodatków, jak na przykład w 100% naturalne owoce suszone Helio Natura bez konserwantów, które bogate są w witaminy, wartości odżywcze, mikro i makroelementy oraz wyróżniają się niską zawartością sodu. Ważne dla naszego zdrowia będą także witaminy i minerały obecne w orzechach i nasionach Helio.

 

W gamie bakalii Helio znajdziemy wszystkie niezbędne składniki do skomponowania pełnowartościowego śniadania- np. do porannej owsianki, kaszy czy granoli. Świetnie sprawdzą się suszone owoce Helio Natura- np. Morele, Śliwki, Rodzynki czy Żurawina, a także inne bakalie Helio- Jagody goji, Daktyle oraz ulubione, chrupiące orzechy! Takie smaczne, proste i szybkie w przygotowaniu śniadanie już na start dostarczy nam niezbędnych składników odżywczych i pomoże zadbać o nasze zdrowie.

 

Zdrowe śniadanie z Helio = przepis na udany dzień.

 

 

Źródło: PR Helio


Kategorie:

Dodaj komentarz