20 Feb
Nowość Polpharma Flegamax lek na kaszel
Napisała Redakcja
Dział Zdrowie
 
Źródło: PR ZF Polpharma

 

Flegamax to nowy syrop ułatwiający odkrztuszanie dla dzieci i dorosłych.

Towarzyszący infekcjom mokry kaszel to jeden z objawów zakażenia górnych dróg oddechowych. Powstaje  w wyniku drażnienia przez gromadzącą się wydzielinę zakończeń nerwowych w śluzówce układu oddechowego.  Syrop Flegamax działa inteligentnie: tnie zalegającą wydzielinę na małe kawałki,  dzięki czemu ułatwia jej odkrztuszanie.  Substancja aktywna  zawarta w leku – karbocysteina – jeszcze niedawno była dostępna wyłącznie na receptę. Syrop Flegamax to pierwszy i jedyny lek z tą substancją dostępny bez recepty.

 

Jednym z objawów infekcji górnych dróg oddechowych jest kaszel. Jest to naturalny odruch obronny organizmu, mający na celu usunięcie  gromadzącej się w oskrzelach wydzieliny. Jeśli jest ona zbyt lepka i gęsta  - odkrztuszenie wydzieliny może być utrudnione.

 

Syrop Flegamax oddziałuje na skład wydzieliny oskrzelowej. Zawarta w nim jako substancja aktywna karbocysteina powoduje, że wydzielina staje się mniej lepka i bardziej płynna,  to tak jakby została pocięta na małe kawałki -  poprzez co jest łatwiej usuwana z  dróg oddechowych podczas kaszlu (działanie mukolityczne).

 

Wskazaniem do stosowania syropu Flegamax jest objawowe leczenie chorób układu oddechowego, przebiegających z nadmiernym wytwarzaniem gęstej, lepkiej wydzieliny.

 

Lek Flegamax może być stosowany u dorosłych i u dzieci powyżej 6 roku życia.

 

Cena : ok 19 zł* / 120 ml.

 

*Średnia cena sprzedaży do Pacjenta z danych sell out (baza Pharmascope)

 

Lek jest dostępny w aptekach bez recepty. 

Wytwórca: ZF Polpharma SA

 

 

Źródło: PR ZF Polpharma

Dodaj komentarz