28 Mar
Dobro zawarte w jednej kropli
Napisała Redakcja
Dział Zdrowie
 
Foto: Agnieszka Zięba TylkoStyl

 

Wśród ekspertów, ale również w powszechnej debacie często podejmowane są kwestie na temat najważniejszych problemów i wyzwań związanych z wodą.

Między innymi tych, dotyczących jej jakości. Choć woda pokrywa naszą planetę w 70%, zaledwie 2,5% to woda słodka, która jest odpowiednia do picia. Dlatego, niezależnie od celowości, należy używać jej bardzo odpowiedzialnie i pamiętać, że to skarb... Z wodami butelkowanymi łączą się jeszcze kwestie dotyczące jej produkcji. Każdego roku na rynek trafia ponad 4 mln butelek z wodą, z czego 80% ląduje w lasach, w piecach lub na wysypiskach śmieci. Nawet jeśli podlegają recyklingowi, wiąże się to z emisją zanieczyszczeń, zaś nowe, zanim znajdą się w naszym posiadaniu pokonują często setki kilometrów...

 

A wodę mamy na wyciągnięcie ręki – w kranie

 

Dzięki istnieniu butelek filtrujących wielokrotnego użytku, które zarazem oczyszczają wodę, możemy mieć ją przy sobie w każdym momencie dnia. Zwłaszcza, gdy ich rozmiar i design można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i gustu. Takie są Dafi, które dodatkowo wyróżnia fakt, że są produkowane w Polsce.

 

Butelka Dafi wyposażona jest w unikatowy wymienny co miesiąc filtr węglowy – 100% naturalne medium filtrujące wytwarzane z łupin orzecha kokosowego. Usuwa on z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących – głównie wapnia i magnezu, dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Lekko podwyższa pH wody, co przekłada się na jej jakość. Butelka wykonana jest z wytrzymałego tworzywa i całkowicie pozbawiona szkodliwego Bisfenolu.

 

Pojemność: 0,5 l.
Cena: 35 zł.

www.butelka.dafi.pl

 

Jeśli odpowiedzialna konsumpcja wiąże się ze zdrowym stylem życia i świadomością wpływu picia wody na organizm i jego zdrowie to posiadanie butelki Dafi będzie idealnym rozwiązaniem... Właśnie rozpoczynamy okres wiosenny, a więc czas, gdy do ciała podchodzimy z jeszcze większą dbałością, wprowadzając między innymi do planu dnia regularny sport. Niezależnie od jego rodzaju, zawsze warto mieć ze sobą butelkę wody.

 

 

Źródło: PR Dafi

 


Kategorie:

Dodaj komentarz