04 Jul
Przywitaj lato z nową S – Formułą od Hepatilu
Napisała Redakcja
Dział Zdrowie
 
Foto: Agnieszka Zięba TylkoStyl

 

Sezon bikini już za pasem. Siłownie i kluby fitness zapełniają się po brzegi, a wyszukując w Google hasło „dieta”, otrzymujemy ponad 406 mln wyników[1].

Jednak jak trzymać się zdrowej diety, kiedy lato to także czas grillowania, słodkich przekąsek oraz spotkań ze znajomymi przy alkoholu? Warto wtedy zadbać zarówno o figurę, jak i pamiętać o stanie swojej wątroby, w czym z pomocą przychodziS – Formuła od Hepatil Slim.

 

Przyspieszenie  przemiany materii

 

Jak podkreślają eksperci[2], podstawą redukcji masy ciała jest odpowiednio zbilansowana dieta, a także indywidualnie dobrana aktywność fizyczna. Okazuje się jednak, że pewne wybrane elementy diety wpływają na proces przyspieszenia przemiany materii szczególnie korzystnie. Do jednego z takich składników należy yerba mate, czyli liść ostrokrzewu paragwajskiego.

 

Yerba mate znajdziemy w suplemencie diety Hepatil Slim. Produkt ten zawiera również ekstrakt z kłącza ostryżu długiego, z którego wytwarzana jest kurkumina, jeden z ważniejszych składników znanej wszystkim przyprawy „curry”.

 

Wsparcie w pracy wątroby

 

Sezon letni nierozerwalnie wiąże się z licznymi spotkaniami towarzyskimi na świeżym powietrzu, często przy grillu i spożywaniem ciężkostrawnych potraw. Kiełbaski, karkówka czy kaszanka same w sobie są wyzwaniem dla wątroby, ponieważ zawierają duże ilości tłuszczu, który w przewodzie pokarmowym trawi się najdłużej. Jeśli do tego dodamy jeszcze alkohol, to niestety niezależnie od jego rodzaju, odczujemy, że nasz przewód pokarmowy, a przed wszystkim wątroba, pracują na najwyższych obrotach.

 

Jak usprawnić pracę tych narządów? Z pewnością odstawienie ciężkostrawnych dań i alkoholu, przynajmniej na kilka dni, jest zasadne. Pozwoli to na odciążenie układu trawiennego, a także przetworzenie toksycznych substancji i wydalenie ich.

 

Co więcej, chcąc wesprzeć pracę wątroby, warto skorzystać ze składników odżywczych, które wpływają na nią szczególnie korzystnie. Mowa tu na przykład o cholinie[3], która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju, a także codziennego funkcjonowania. Pomimo tego, iż w niewielkich ilościach jest wytwarzana w naszym organizmie, to nasze zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy wynosi od 0,4 do 0,5g każdego dnia! Cholinę znajdziemy w suplemencie Hepatil Slim, który usprawnia pracę wątroby i wpływa na metabolizm tłuszczów.

 

Zalety Hepatilu Slim:

 

  • S – Formuła dba o Twoją linię i zdrowie wątroby
  • Ma przebadany skład
  • Jest korzystny cenowo

 

Zalecana dzienna porcja: 6 tabletek

Skład zalecanej dziennej porcji:

 

Składnik

Zawartość w 6 tabletkach

L-asparaginian L-ornityny

600 mg

Cholina

210 mg

Ekstrakt z liści karczocha zwyczajnego

150 mg

Ekstrakt z liści ostrokrzewu paragwajskiego

150 mg

Ekstrakt z korzenia cykorii

60 mg

Ekstrakt z kłącza ostryżu długiego

60 mg

 

Wielkość opakowania: 60 tabletek.

Sugerowana cena detaliczna: 19 zł.

 

...

[1] Google Search. Hasło „dieta”. Data dostępu 30.05.2019 https://www.google.com/search?q=dieta&rlz=1C1CHBD_plPL849PL849&oq=dieta&aqs=chrome.0.69i59j69i61l3j35i39l2.847j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

[2] M. Białkowska. Chudnij mądrze. Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytut Żywności i Żywienia 2017.

[3] J. Kijowski i wsp. Jaja cennym źródłem składników bioaktywnych. Żywność. Nauka. Technologia. Jakość, 2013, 5 (90), 29 – 41.

 

 

Źródło: PR Teva


Kategorie:

Dodaj komentarz