30 Jan
W trosce o komfort życia alergików
Napisała Redakcja
Dział Zdrowie
 
Źródło: PR Polpharma

 

Dokucza Ci alergia, a zatkany nos utrudnia codzienne funkcjonowanie?

Z objawami  zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego kataru siennego poradzisz sobie dzięki zastosowaniu  Momester Nasal, który stosowany regularnie, skutecznie zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ułatwia oddychanie. 

 

Katar sienny, który występuje w określonych porach w ciągu roku, jest reakcją alergiczną spowodowaną wdychaniem pyłków drzew, traw, chwastów, a także zarodników pleśni i grzybów. Jego typowe objawy to m.in. obfita, wodnista wydzielina z nosa, wielokrotne kichanie, świąd w nosie i  zatkany nos. W leczeniu alergii szczególnie istotne jest unikanie alergenów, a jeśli to nie jest możliwe – kontrolowanie lub całkowite wyeliminowanie symptomów uczulenia. Aby leczenie było skuteczne, należy odpowiednio wcześnie zidentyfikować alergeny odpowiedzialne za niepożądane objawy, a następnie dobrać leki do potrzeb pacjenta. 

 

Momester Nasal to produkt leczniczy,  wskazany w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych w wieku od 18 lat. Zawiera mometazon furoinianu, który jako substancja czynna z grupy  kortykosteroidów, zmniejsza obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa. Lek występuje w postaci aerozolu. Podany donosowo  łagodzi kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa, a także zmniejsza ilość wydzieliny. 

 

Zwykle stosuje się dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę, a po opanowaniu objawów należy zmniejszyć dawkę do jednej aplikacji aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. 

 

Lek jest dostępny w aptekach bez recepty.  

Wytwórca: ZF Polpharma SA

Cena : ok 26,20 zł* / 1 op. ( 60 dawek).

 

*Średnia cena sprzedaży do Pacjenta z danych sell out 12/2019 (baza Pharmascope).

 

 

Źródło: PR Polpharma

Dodaj komentarz