05 Apr
Zadbaj o swój spokój
Napisała Redakcja
Dział Zdrowie
 
Źródło: PR Magnoliamax

 

Nikt z nas nie spodziewał się tego, że z dnia na dzień świat aż tak zwolni.

Niepokój i niepewność to uczucia, które towarzyszą nam już od kilku dobrych tygodni. Radzimy sobie z nimi w różny sposób, jednak stosując się do zaleceń #zostajemywdomu nasze możliwości są ograniczone. Możemy jednak znaleźć kilka sposobów na rozładowanie napięcia pozostając w domu.

 

Jednym z nich jest dobry trening! Znajdź formę ćwiczeń, która najbardziej Ci odpowiada i ćwicz z trenerem… online! Zumba, joga, fitness – to wszystko jest w zasięgu ręki. Wystarczy tylko włączyć komputer i poświęcić kilkadziesiąt minut. Jeżeli wolisz mniej aktywne formy spędzania czasu, wybierz czytanie książek lub oglądanie filmów, przeniesienie się w świat bohaterów pozwoli na chwilę oderwać się od tego, czego obecnie doświadczamy.

 

Posprzątaj  -  zwykle brak jest czasu na generalne porządki, teraz mamy go o wiele więcej, powinniśmy to wykorzystać. Wiosenne porządki możemy rozpocząć już dziś. Zacznij od uporządkowania garderoby, bo niedługo zimowe kurtki
i swetry trzeba będzie schować na dno szafy… Sprzątanie dobrze działa dla naszych myśli, a wielu z nas powtarza przecież, że „czysty dom, to czysty umysł”. Może coś w tym jest?

 

Zadbaj też o dietę. Dostarczaj organizmowi jak najwięcej cennych składników. Teraz masz więcej czasu na to, by przygotowywać zdrowe, pyszne, wymagające zaangażowania posiłki, dlatego wykaż się. Dzięki temu rozwiniesz swoje umiejętności kulinarne i aktywnie wykorzystasz czas tworząc pyszne potrawy. Dietę opieraj na świeżych, naturalnych produktach. Wsparciem w zmniejszeniu poziomu stresu mogą być również suplementy oparte na starannie dobranych, naturalnych składnikach. Czy wiesz, że stosowana w tradycyjnej medycynie wschodu Magnolia Lekarska ma właściwości przeciwdepresyjne i przeciwlękowe?

 

Już od dawna wiadomo również, że „śmiech to zdrowie”, więc warto mimo wszystko znaleźć pozytywy nawet w trudnych momentach. Uśmiechanie się obniża poziom stresu, a czynność ta nie wymaga od nas dużego zaangażowania więc pozostając w domu rób to, co sprawia Ci przyjemność i uśmiechaj się.

 

 
 
 
 
 
Źródło: PR Magnoliamax
 

Kategorie:

Dodaj komentarz