21 Jan
Jak odróżnić menopauzę od przesilenia zimowego?
Napisała Redakcja
Dział Zdrowie
 
Źródło: PR Femiflamax

 

Przesilenie zimowe wiąże się z początkiem astronomicznej zimy. Dni są wówczas krótkie, ciemne i szarobure.

 

Właśnie dlatego psychika człowieka jest osłabiona, a wiele osób skarży się na senność czy ciągłe uczucie zmęczenia. Jednak jeśli takie objawy towarzyszą nam dłużej, warto się przebadać, by sprawdzić czy to nie początek menopauzy. Na jakie symptomy  powinniśmy zwrócić uwagę?

 

Menopauza czy przesilenie?

 

Z początku możemy pomylić te dwie sprawy. Zwłaszcza jeśli jesteśmy kobietą, która jest między 45 a 55 rokiem życia, a aura za oknem zdecydowanie nie poprawia humoru. Zarówno podczas przesilenia jak i menopauzy kobieta jest nadmiernie przemęczona, staje się nerwowa i potrzebuje więcej odpoczynku. Jednak jeśli taki stan trwa dwa miesiące, to jest to normalna reakcja organizmu, która nie ma związku z przekwitaniem. Warto wtedy zastosować suplementację, która pomoże uporać się z brakiem witamin niezbędnym w okresie zimowym. Najważniejsza w okresie jesienno-zimowym jest oczywiście witamina D, której większość Polaków ma niedobór, kiedy słońce nie rozpieszcza. Bez względu na to jakie jest podłoże złego samopoczucia – jeśli trwa dłużej - powinniśmy skonsultować się z lekarzem, by ten mógł ocenić dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić.

 

Najczęstsze symptomy menopauzy – jak im zaradzić?

 

Oczywiście podstawowym objawem do stwierdzenia menopauzy są zmiany w cyklu miesiączkowym. Krwawienia zaczynają być nieregularne, ale także występują rzadziej. Zmienia się także ich przebieg. Mogą stać się lżejsze lub wręcz przeciwnie – bolesne i obfite. Jednak istnieje także szereg dolegliwości pobocznych, które zdecydowanie utrudniają codzienne życie. Między innymi są to uderzenia gorąca, kołatanie serca czy objawy lękowe. Dodatkowo może pojawić się potliwość, silne nocne poty, nietrzymanie moczu i typowe dla menopauzy dyskomfort miejsc intymnych, takie jak częste infekcje czy bóle. Te wszystkie objawy mogą towarzyszyć klimakterium, ale nie muszą. Jedno jest pewne – jeśli pojawi się choćby część z nich, nasze samopoczucie się pogorszy. Zwłaszcza, że menopauza ma także wpływ na psychikę kobiety. Wszystko za sprawą zmieniających się hormonów. Kobieta staje się wrażliwa, ma wahania nastrojów, a do tego towarzyszy jej ciągłe zmęczenie. Jednak objawy te możemy niwelować przy pomocy leków, które przepisze lekarz, bądź aptecznymi środkami, takimi jak Femiflamax, który w swoim składzie ma między innymi czerwoną koniczynę, która dzięki fitoestrogenom łagodzi dolegliwości związane z okresem menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, pocenie nocne, niepokój i drażliwość. Oprócz tego zawiera czarny pieprz, który pomaga kontrolować masę ciała, oraz zwiększa skuteczność składników ziołowych. Dodatkowo Femiflamax zawiera witaminę B6, kwas foliowy oraz magnez. A dzięki mikronizacji, zmniejszone cząsteczki lepiej się rozpuszczają i wchłaniają. Jedna tabletka dziennie może przyczynić się do znacznej poprawy samopoczucia.

 

Jedno jest pewne – należy obserwować swój organizm i weryfikować zmiany, które trwają dłużej niż kilka tygodni. Dzięki szybszej reakcji możemy uniknąć dolegliwości, o których mowa wyżej, lub chociażby je zmniejszyć.

Więcej informacji na www.lagodnamenopauza.pl.

 

 

Źródło: PR Femiflamax 


Kategorie:

Dodaj komentarz