07 Jun
Ochroń skórę skuteczniej z Medilâge
Napisała Redakcja
Dział Zdrowie
 
Źródło: PR Medilâge

 

Najskuteczniejsza pielęgnacyjna rada w profilaktyce przeciwstarzeniowej? Chroń skórę przed słońcem.

 

Jednak krem z filtrem stosowany przez dwa tygodnie podczas urlopu to zbyt mało, by zniwelować szkody wywoływane promieniowaniem. Bo te dociera do skóry przez 365 dni – nawet, gdy słońce chowa się za chmurami.

 

Z dużym zaangażowaniem szukamy kremu idealnego, który pomógłby zniwelować oznaki upływającego czasu i odjąć naszej skórze lat. I choć lekarze i kosmetolodzy od lat powtarzają, że ochrona przeciwsłoneczna to przepis na młodą skórę, często ignorujemy tę radę.

 

#Filtr non stop

 

Promieniowanie UVA i UVB to duet, który destrukcyjnie działa na naszą skórę. Ten pierwszy rodzaj winny jest fotostarzeniu, drugi odpowiada za poparzenie i zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry. Przeciwnikami naszej urody jest też promieniowanie niebieskie HEV emitowane przez urządzenia elektroniczne, które sprzyja powstawaniu wolnych rodników, stanów zapalnych i przebarwień. Dlatego o ochronie przeciwsłonecznej powinniśmy pamiętać nie tylko wychodząc z domu, ale też… siadając do pracy.

 

#Więcej i częściej

 

Nawet jeśli pamiętamy o aplikacji produktu przed wyjściem z domu, to czy… co 2-3 godziny dokładamy kolejną porcję produktu? Często mamy poczucie, że podkład z filtrem czy SPF 15 w kremie na dzień wystarczą, by mieć czyste sumienie. Jednak by ochrona była pełna, powinniśmy powtarzać czynność regularnie. Nakładanie tradycyjnego produktu ochronnego w ciągu dnia może być wyzwaniem. Rozwiązaniem mogą być pudry z filtrem. W takim przypadku tzw. przypudrowanie nosa i twarzy ma dodatkowe uzasadnienie.

 

#naSTRÓJ się na UV

 

Ubrania z filtrem UV sprawdzą się szczególnie na wakacjach czy podczas uprawiania sportów, ale coraz więcej marek proponuje ubrania chroniące przed promieniowaniem w fasonach przypominających odzież dzienną. Wybieraj je na spacery czy spotkania w plenerze. W wydaniu miejskim doskonale sprawdzi się kapelusz z dużym rondem czy czapka z daszkiem, które będą stanowiły dodatkową ochronę przed dotarciem promieni do twarzy.

 

#na dodatek: okulary

 

Dodadzą modowego looku, ale przede wszystkim skutecznie ochronią oczy. Okulary najlepiej wybierać u optyka – wtedy będziesz mieć pewność, że ich szkła wyposażone zostały w filtry UV wysokiej jakości. Do pracy przy komputerze warto mieć specjalne okulary ze szkłami z powłoką, które chronią wzrok przed negatywnym wpływem niebieskiego światła.

 

#wparcie od środka

 

Pielęgnację odmładzającą często wspieramy suplementacją. Dzięki niej możemy neutralizować też negatywne działanie słońca.

 

Wypróbuj: Odmładzający Medilâge anti âge 450 zł/30 kapsułek

 

Medilâge anti âge to formuła łącząca dwa opatentowane składniki. AstaPure®Arava i TetraSOD radykalnie wpływają na zmniejszenie liczby zmarszczek oraz poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry. AstaPure Arava to bogaty w unikalne składniki ekstrakt z alg Haematococcus pluvialis uprawianych w ekstremalnych warunkach pustyni Arava. Zawarta w w nich astaksantyna chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego. Zabezpiecza również DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi oraz szkodliwym wpływem środowiska. Dodatkowo działa synergistycznie, nasilając działanie innych przeciwutleniaczy, takich jak witaminy E i C. Testy potwierdzają, że hamuje ona uszkodzenia komórek spowodowane wolnymi rodnikami i ekspozycją na promieniowanie UV. Z kolei Tetra SOD® jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, obdarzonym potężną mocą dezaktywacji wolnych rodników. Chroni praktycznie każdą komórkę przed ich toksycznym działaniem, w tym przed szkodliwym promieniowaniem UVB.

 

 

Źródło: PR Medilâge


Kategorie:

Dodaj komentarz