20 Nov
Pistacje prażone Helio na stres
Napisała Redakcja
Dział Kuchnia
 
Źródło: PR Helio

 

Pistacje prażone bez soli Helio Natura to naturalny sposób na stres.

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Żyjemy dziś w ciągłym biegu, a to dla naszego organizmu ogromne wyzwanie. Długotrwałe narażenie na stres prowadzi do przemęczenia i osłabienia układu odpornościowego, a co za tym idzie- częstszych infekcji. Dlatego jak twierdzą specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia, warto raz dziennie jeść garść orzechów, najlepiej niesolonych 1 - Pistacji prażonych bez dodatku soli Helio Natura, gdyż to pomoże nam się odstresować i poprawi nasze samopoczucie.

 

Czas na chwilę przerwy z Pistacjami prażonymi Helio Natura

 

Pistacje nie bez powodu są zielone- to cenne orzechy, które pomogą nam ukoić nerwy i zmniejszyć uczucie zmęczenia oraz znużenia… zwłaszcza w sytuacjach stresowych. Zawierają żelazo i foliany, a także ważne dla naszego układu nerwowego minerały- magnez, potas oraz witaminy B1 i B6. Są również cennym źródłem witaminy E, miedzi i cynku, które chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Pistacje prażone Helio Natura to orzechy zawierające także inne wartościowe składniki, m.in. fosfor, białko czy błonnik. Co ważne, w przeciwieństwie do popularnych na rynku pistacji, Pistacje Helio Natura nie zawierają w swoim składzie soli, dzięki czemu wyróżniają się niską zawartością sodu, co sprzyja utrzymaniu ciśnienia krwi na prawidłowym poziomie.

 

Żyjesz w ciągłym stresie? Postaw na Pistacje prażone bez soli, tłuszczu i konserwantów od Helio Natura. To naturalnie zdrowa i smaczna przekąska, która pomoże nam się zrelaksować, poprawi nasze samopoczucie oraz uzupełni codzienną dietę w niezbędne minerały i witaminy. Pistacje należą do najbardziej odżywczych i najmniej kalorycznych gatunków orzechów, dlatego warto po nie sięgać jak najczęściej, by cieszyć się dobrym humorem i zdrowiem każdego dnia.

 

Ciekawostka: według Piramidy Zdrowego Żywienia nadmierne spożycie soli w organizmie powoduje niekorzystne skutki dla zdrowia- m.in. prowadzi do nadciśnienia tętniczego, a to zaburza pracę układu nerwowego2.

 

Dlatego warto zwracać uwagę na zawartość soli w produktach i w miarę możliwości wybierać te bez jej dodatku, np. Pistacje prażone Helio Natura. Cała linia Helio Natura powstała bowiem w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na naturalną, mało przetworzoną żywność, by pomóc nam zminimalizować ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne, tj. nadciśnienie czy otyłość i zadbać o nasze zdrowie.

 

Cena: ok. 11 zł/ 90 g.

 

1 „Nastroje a żywienie”, prof. dr hab. nauk farm. M. Schlegel-Zawadzka, dieta.mp.pl/zasady/77447,nastroje-a-zywienie.

2 Na podstawie „Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej”, prof. dra hab.med. M. Jarosz.

 

 

Źródło: PR Helio

 


Kategorie:

Dodaj komentarz