26 Aug
Milka przypomina, skąd się bierze delikatność
Napisała Redakcja
Dział Kuchnia
 
Foto: Agnieszka Zięba TylkoStyl.pl

 

Alpejskie mleko od zadbanych krów – Milka przypomina, skąd się bierze delikatność.

W połowie sierpnia ruszy kampania pod hasłem „Milka. Stąd się bierze delikatność”, przybliżająca sekret powstawania rozpływającej się w ustach mlecznej czekolady Milka. Produkowanie jej zaczyna się od pozyskiwania mleka z zachowaniem najwyższej jakości i delikatności. Składnik ten pochodzi z zaledwie 800 niewielkich gospodarstw położonych w promieniu 100 km w Alpach. Mała liczba krów, średnio 60 na farmę, pozwala czule troszczyć się o zwierzęta i alpejskie środowisko, w którym żyją. Oznacza to, że Milka jest najdelikatniejszą czekoladą pod każdym względem – od odpowiedzialnej i zrównoważonej produkcji, przez sposób, w jaki rozpływa się w ustach, aż po stopienie serc tych, którzy jej spróbowali.

 

Milka. Stąd się bierze delikatność

 

Milka od początku istnienia słynie z jakości swoich wyrobów. Sekret delikatnego smaku rozpływającej się w ustach czekolady od zawsze tkwi w mleku od krów hodowanych na zielonych pastwiskach Alp. Delikatna czekolada z alpejskiego mleka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek o silnym i cenionym dziedzictwie.

 

 „Milka to marka, która jest wierna swojej tradycji. Od ponad 100 lat produkujemy naszą czekoladę wyłącznie z alpejskiego mleka. Oznacza to, że 100% tego składnika pochodzi z dolin i wysokich przełęczy Alp oraz Pogórza Alpejskiego od certyfikowanych lokalnych dostawców” – mówi Krzysztof Dłużniewski, brand manager Milka.

 

Jednak nie tylko miejsce, ale także sposób pozyskiwania mleka ma znaczenie. Składnik ten pochodzi z 800 małych alpejskich farm, na których znajduje się średnio zaledwie 60 krów na gospodarstwo. Delikatność w procesie produkcji wpływa zarówno na jakość czekolady, jak i poprawę życia rolników.

 

Czy wiesz, że…

 

  • Nazwa „Milka” powstała od słów „milch” i „kakao”, które w języku niemieckim oznaczają mleko i kakao. Odzwierciedla ona zobowiązanie marki do stosowania najlepszych składników gwarantujących wyjątkowy smak produktów Milka.
  • Milka wykorzystuje w swoich produktach 100% alpejskiego mleka już od ponad 100 lat. Ponieważ składnik ten jest podstawowym źródłem dochodu farmerów w Alpach, marka czuje się zobowiązana do kultywowania tej tradycji, współpracując z lokalnymi społecznościami.
  • Rolnicy na farmach Milka uwielbiają to co robią i z pasją dbają o swoje zwierzęta, które dostarczają im motywacji do pracy. Farmerzy znają swoje krowy po imieniu, a także potrafią rozróżnić ich osobowości.
  • Większość krów Milka jest codziennie masowana. Niektóre biorą nawet prysznic, kiedy są dojone.
  • Menu krów modyfikowane jest w zależności od pory roku i pogody. Jadają zróżnicowane posiłki, w tym świeżą trawę z alpejskich pastwisk, siano, kiszonkę, zboża i skoncentrowaną paszę. Zimą krowy Milka piją specjalnie podgrzewaną wodę, żeby nie marzły.

 

Milka i zrównoważona produkcja mleka

 

Milka podejmuje szereg działań zmierzających do osiągnięcia pozytywnych zmian w całym sektorze mleczarskim. Marka wspiera inicjatywy takie jak Dairy Sustainability Framework (DSF), których celem jest określenie zasad i praktyk w zakresie zrównoważonego rolnictwa mlecznego. Uznaje i akceptuje również standardy branżowe, które są zgodne z DSF, takie jak Quality Milk Sustainability Module w Niemczech. Normy te wyznaczają kierunek ciągłego doskonalenia procesu produkcji.

 

Milka w programie zrównoważonej uprawy kakao

 

Milka jest także częścią Cocoa Life – autorskiego programu Mondelēz International dotyczącego zrównoważonej uprawy ziaren kakaowca. Jego celem jest zapewnienie stabilnego łańcucha dostaw kakao, przy jednoczesnym zabezpieczeniu lepszej przyszłości farmerów, ich rodzin i społeczności lokalnych. Do końca 2018 r. program Cocoa Life objął ponad 142 tys. farmerów działających w 1400 społecznościach. Logo Cocoa Life na opakowaniach Milka gwarantuje, że 100% kakao we wszystkich tabliczkach pochodzi z programu Cocoa Life.

 

 

Źródło: PR Mondelez Polska


Kategorie:

Dodaj komentarz