12 Sep
Krem SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Źródło: PR Sanofi

 

Linia Iwostin Purritin Rehydrin została poszerzona o krem przeciwzmarszczkowy SPF15, przeznaczony do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej u osób dorosłych.

Produkt redukuje niedoskonałości, jednocześnie zmniejsza długość oraz głębokość zmarszczek. Receptura preparatu powstała we współpracy z dermatologami, a jego kompleksowe działanie zostało potwierdzone badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi.

 

Trądzik jeszcze nie minął albo powrócił po latach, do tego na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki i traci ona jędrność. Problem AFA (AdultFemaleAcne) dotyka głównie osób powyżej 25. roku życia, dotyczy prawie połowy kobiet w wieku 21 - 30 lat oraz 25% osób w wieku 31 – 40 lat[1].  Przyczyn tej dolegliwości u osób dorosłych jest bardzo wiele. Jak wskazuje dr n. med. Maria Noszczyk z warszawskiej lecznicy Melitus: „U niektórych dorosłych problemy z trądziku pojawiają się lub nasilają po infekcjach. Powodem nasilenia niedoskonałości może być także stres. Z dodatkowych, podkreślanych obecnie czynników wewnątrzpochodnych, wymienia się także błędy dietetyczne i indywidualne nietolerancje pokarmowe. Czynniki hormonalne, konkretnie hormony płciowe, uważa się również za jedną z podstawowych przyczyn problemów trądziku dorosłych. Dlatego wiele kobiet obserwuje nasilenie dolegliwości w drugiej połowie cyklu”.

 

Niezależnie jednak od przyczyn, należy pamiętać, że AFA wygląda i przebiega inaczej niż u nastolatków, zatem pielęgnacja skóry z problemami trądziku dorosłych powinna być dostosowana do dodatkowych jej wymagań[2]. Aby pomóc dorosłym kobietom z trądzikiem, kluczowe jest zoptymalizowanie schematu pielęgnacji[3]. Przede wszystkim należy unikać używania niewłaściwych preparatów, a do codziennej rutyny pielęgnacyjnej włączyć kosmetyki ze składnikami działającymi korzystnie zarówno w przypadku skóry dojrzałej, jak i skory z problemami  trądziku. Dr Noszczyk podkreśla: „Z uwagi na fakt, że preparaty tylko przeciwzmarszczkowe mogą nasilać problemy trądzikowe, a kosmetyki przeznaczone wyłącznie do skóry tłustej i skłonnej do trądziku nie zwalczają zmarszczek, w pielęgnacji skóry z problemami trądziku u osób dojrzałych najlepiej sprawdzają się kosmetyki ze składnikami aktywnymi o podwójnym działaniu: nawilżająco przeciwstarzeniowym i przeciwtrądzikowym”.

 

Nowy preparat - Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin  to specjalistyczny preparat dermokosmetyczny, który stanowi uzupełnienie efektów kuracji AFA. Działa trzykierunkowo: redukuje niedoskonałości, działa przeciwzmarszczkowo, intensywnie nawilża. Regularne stosowanie kremu trwale polepsza wygląd skóry: pory są mniej widoczne, ilość niedoskonałości  oraz ryzyko tworzenia się nowych zminimalizowane, skóra ujędrniona i elastyczna, zmarszczki zredukowane[4].

 

Wskazania: Pielęgnacja skóry w trądziku dorosłych oraz skóry tłustej z pierwszymi oznakami starzenia się, także w trakcie/ po zakończeniu intensywnych kuracji dermatologicznych, powodujących jej wysuszenie.

 

Pojemność: 40 ml, cena ok. 45  zł.

 

Substancje aktywne w Kremie przeciwzmarszczkowym SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin

 

Działanie przeciwtrądzikowe na problemy trądziku dorosłych:

 

Zincidone - połączenie cynku i molekuł PCA. Redukuje wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu niedoskonałości.

 

Poreaway - kompleks zawierający aktywny składnik mastyks, pozyskiwany z krzewu Pistacia lentiscus. Oczyszcza i zmniejsza pory, redukuje świecenie oraz poprawia kondycję skóry, pozostawia gładkie, matowe wykończenie.

 

Działanie przeciwzmarszczkowe:


Eurol BT
- kompleks flawonoidów i polifenoli pozyskiwany z liści oliwki europejskiej, którego wysoka stabilność sprawia, że posiada silne i stabilniejsze od  witaminy C właściwości antyoksydacyjne, opóźniając widoczne oznaki starzenia[5].

Składnik ten działa w paru kluczowych, z punktu widzenia problemów trądziku kierunkach, a jednocześnie jest wykorzystywany jako doskonały składnik anti-aging. Wykazuje silnie działanie antyoksydacyjne - chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym, będącym najważniejszym sprawcą procesów fotostarzenia. Silnie redukuje podrażnienia, a to najważniejszy kierunek działania skutecznych preparatów dermokosmetycznych, przeznaczonych do skóry tłustej i skłonnej do trądziku” – mówi dr Noszczyk. 

 

SPF 15 -  dzięki ochronie przed promieniowaniem słonecznym opóźnia procesy starzenia skóry.

 

Intensywne nawilżenie skóry:

 

Fucogel - dzięki zdolności wiązania wody w naskórku, tworzy ochronny film wzmacniający i przedłużający odczucie nawilżenia.

 

3 cząsteczki kwasu hialuronowego - intensywnie nawilżają „od środka”, wygładzają skórę.

 

...

[1] Zeichner JA. Evaluating and treating the female patient with acne. J Drugs Dermatol. 2013 Dec; 12 (12): 1416-27.  

[2] Holzmann R, Shakery K. Postadolescentacnein females. Skin PharmacolPhysiol. 2014;27 Suppl1:3–8;

[3] Global Alliance to Improve Outocomes in Acne: adult females acne. Practical Dermatology, June 2015; s. 1-6.

[4] Na podstawie badań aplikacyjnych i aparaturowych dla produktu. Nawilżenie: sonda Corneometer® CM 825, zmarszczki: kamera Visioline, sebum: sonda Sebufix, widoczność porów: kamera Visiopore.

[5] Na podstawie danych producenta Eurol BT.

 

 

Źródło: PR Sanofi


Kategorie:

Dodaj komentarz