18 Sep
Allerco Szampon Nawilżający
Napisała Redakcja
Dział Kosmetyki
 
Foto: Agnieszka Zięba TylkoStyl

 

Allerco Szampon Nawilżający przeznaczony jest do skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii.

Szampon Nawilżający allerco przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji włosów oraz suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii skóry głowy. Delikatnie myje włosy, zapobiegając wysuszeniu i nie naruszając naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka. Chroni skórę przed podrażnieniami i zapewnia jej odpowiednie pH.

 

Allerco Szampon Nawilżający

 

  • ma właściwości nawilżające i odżywcze, polecany jest do codziennego stosowania,
  • przywraca skórze naturalną równowagę,
  • pielęgnuje włosy zapewniając im połysk oraz nadając im miękkość i puszystość,
  • nie obciąża włosów i nie wysusza skóry,
  • nie szczypie w oczy,
  • jest produktem hipoalergicznym, nie zawiera substancji zapachowych i barwników.

 

Szampon nawilżający allerco stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7  ze starannie dobranymi, bardzo łagodnymi substancjami myjącymi i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Zastosowany w szamponie wyciąg z czarnego owsa zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie. Odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry oraz wzmacnia strukturę włosów, wygładzając je i nadając im połysk. Lecytyna pochodzenia roślinnego oraz wyciąg z palmy murumuru, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), uzupełniają niedobory lipidów w skórze, redukując transepidermalną utratę wody oraz zapobiegając łuszczeniu się naskórka. Wyciąg z lnu jest bogatym źródłem lignanów i witaminy E, dzięki czemu działa odżywczo na włosy, intensywnie nawilża i chroni skórę przed nadmierną utratą wody z jej głębszych warstw. Ma właściwości kojące i łagodzące.

 

Sposób stosowania:

Szampon należy nanieść na mokre włosy i starannie masować do uzyskania piany. Następnie dokładnie spłukać wodą. Szampon może być używany w sposób ciągły.

 

Wskazania do stosowania:

Codzienna pielęgnacja włosów oraz skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii skóry głowy. Produkt odpowiedni do stosowania u dzieci i niemowląt.

Cena: 30 PLN. Pojemność 200 ml.

Produkty allerco dostępne są wyłącznie w aptekach.

 

To odkrycie polskich naukowców

 

Molekuła Regen7 to odkrycie będące efektem kilkunastoletnich prac badawczych prowadzonych przy współpracy polskich naukowców z Politechniki Łódzkiej i z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Okazało się, że wybrane 3-podstawione sole 1-metylopirydyniowe wykazują niezwykle ciekawe właściwości. Szczególną uwagę naukowców zwróciło działanie metabolitu witaminy PP (obecnie znanego jako Molekuła Regen7). Ostatecznie wspólne wysiłki badaczy doprowadziły do powstania firmy Pharmena oraz opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów, opartych o Molekułę Regen7. Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna, chroniona przez firmę Pharmena SA prawem patentowym (P-330768; EP 1147086). Obecna jest jedynie w produktach Pharmeny.

 

To unikalna substancja

 

Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Molekuła Regen7 poprawia mikrokrążenie skóry i wzmacnia mieszek włosowy wpływając na jego odżywienie. Wydłuża cykl życia włosa w fazie anagenu, powodując odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszka włosowego i zahamowanie utraty włosów. Przyspiesza fazę anagenu i stymuluje proces odrastania włosów. Molekuła Regen7 reguluje pracę gruczołów łojowych. Nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowana przez skórę.

 

Molekuła Regen7 to:

 

  • substancja pochodzenia witaminowego – jeden z dwóch podstawowych metabolitów witaminy PP (B3),
  • substancja fizjologiczna – wytwarzana w organizmie człowieka,
  • substancja naturalna – obecna w wyciągu z algi brunatnej Undaria Pinnatifida– Wakame

 

Właściwości

 

Ze względu na swoje właściwości Molekuła Regen7 ma szeroki potencjał zastosowań w preparatach kierowanych do pielęgnacji skóry wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jej połączenie z emolientami i starannie dobranymi, najwyższej jakości składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi pozwoliło stworzyć unikalną linię preparatów emolientowych allerco. Preparaty allerco oferują kompleksową i wielopłaszczyznową pielęgnację w zakresie ochrony skóry i utrzymania jej fizjologicznej równowagi.

 

 

Źródło: PR allerco


Kategorie:

Dodaj komentarz