11 Jun
Wyjątkowe przesłanie miłości od Esprit
Napisała Redakcja
Dział Moda
 
Źródło: PR Esprit

 

W sezonie letnim 2019 kultowa marka Esprit i niezwykły duet projektantów Craig & Karl nawiązali współpracę.

Stworzyli limitowaną kolekcję elementów unisex w jasnych kolorach i z odważnymi grafikami (premiera jest przewidziana na koniec maja 2019), aby promować przesłanie miłości, równości i jedności.

 

O współpracy

 

Craig & Karl to nikt inny jak Craig Redman i Karl Maier, artystyczno-designerski duet, którego codzienna współpraca odbywa się z dwóch odległych od siebie miast – Nowego Jorku i Londynu.

W ramach świętowania Parady Równości, Esprit połączyło siły z Craigiem & Karlem, projektując limitowaną edycję kolekcji. Zainspirowana paskami na tęczowej fladze, na której każdy kolor ma zupełnie inne znaczenie, niesie przesłanie miłości, równości i jedności.

W ramach współpracy Esprit wesprze organizację The Ali Forney Center w Nowym Jorku, sponsorując 12 500 posiłków.

Misją tej organizacji jest zapewnienie mieszkań i wsparcia dla młodzieży należącej do społeczności LGBTQ, pomagając jej w rozwoju i przygotowaniu do samodzielnego życia.

 


Kolekcja kapsułowa Craig & Karl to linia unisex, składająca się z ośmiu stylów i 26 produktów; jest pełna charakterystycznych stylowych koszul, kurtek i spodenek uzupełnionych o modne dodatki, takie jak czapki typu fullcap czy torby na siłownię. Kolekcja będzie dostępna online na stronie www.esprit.com oraz  w wybranych sklepach w 16 krajach europejskich.

 

Czy wiesz, że dziś….

 

…72 kraje uznają związki osób tej samej płci za przestępstwa

… Jedna czwarta ludności świata uważa, że ​​bycie LGBTQ + powinno być  

    przestępstwem

… W ponad połowie świata osoby LGBTQ + nie mogą być chronione przed

    dyskryminacją przez prawo pracy

… Młodzi dorośli LGBTQ + mieli o 120 procent większą liczbę zgłaszania  

    bezdomności w porównaniu z młodzieżą, która określiła się jako

    heteroseksualna i cisgender

 

Zamieszki w Stonewall w 1969 r. w Nowym Jorku rozpoczęły globalny ruch społeczności LGBTQ + na rzecz równych praw i przeciw dyskryminacji. To, co zaczęło się jako protest na rzecz równości płci, przekształciło się w niesamowitą paradę różnorodności, wolności seksualności i równości w nadchodzących latach. Do dziś, zwłaszcza w świetle tegorocznej 50. rocznicy, Ruch Pride jest jedną z najważniejszych i największych platform do rozmawiania o dyskryminacji, przemocy i marginalizacji społeczności LGBTQ +. Ludzie na całym świecie uczestniczą w ruchu każdego roku, aby wyrazić swój głos i pokazać solidarność - ponieważ tylko razem możemy wpływać na zmiany w społeczeństwie bardziej otwartym na przyszłość.

 

 

Źródło: PR Esprit


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl