10 Feb
Lee wspiera zrównoważony rozwój
Napisała Redakcja
Dział Moda
 
Źródło: PR Lee

 

Lee wspiera zrównoważony rozwój i inicjuje program For a World That Works.

Lee Jeans rozpoczyna program For a World That Works – inicjatywę, która stawia sobie za cel ochronę środowiska i jej zasobów poprzez wdrożenie proekologicznych rozwiązań na każdym etapie produkcji – od dostawców przez metody produkcji po ekologiczne innowacje, czyli od surowców aż po produkt końcowy.

 

Program For a World That Works jest połączeniem dotychczasowych inicjatyw Lee Jeans mających na celu ochronę środowiska oraz kilku nowych innowacji, które odzwierciedlają zaangażowanie marki w lepszą i czystszą przyszłość dla ludzi i naszej planety. Inicjatywa For a World That Works skupia się na 3 głównych kierunkach – Indigood Denim, Back to Nature oraz Sustainable Selvage. Oprócz wspomnianych inicjatyw Lee kontynuuje inne proekologiczne praktyki, jakimi jest wprowadzanie do swoich kolekcji materiałów pochodzących z recyklingu, bawełny organicznej oraz tkanin będących alternatywą dla bawełny.

 

W produkcji spodni dżinsowych marka wykorzystuje 4 rozwiązania:

 

Sustainable denim

To włoski denim premium produkowany z organicznej bawełny z wykorzystaniem przynajmniej 20% włókien pochodzących z recyklingu.

 

Free >From Cotton

Do produkcji tych ubrań marka używa tkanin, które zawierają przynajmniej 20% lyocellu (włókno celulozowe otrzymywane z drewnianej pulpy) oraz włókna pochodzące z recyklingu.

 

Recycled Fabric

W ramach tego rozwiązania niektóre kolekcje spodni szyte są z materiałów zawierających nie mniej niż 20% włókien z recyklingu.

 

Recycled Jelt

Legendarny denim Lee Jeans Jelt wyróżnia się lekkością i wytrzymałością. W ramach tego rozwiązania jest produkowany z wykorzystaniem przynajmniej 20% włókien z recyklingu. W kolekcjach ubrań na górę – topów, kurtek, koszul – zastosowano poniższe proekologiczne praktyki:

 

Free >From Cotton

Podobnie jak w przypadku spodni również w ubraniach na górę wykorzystano tkaniny zawierające przynajmniej 20% lyocellu i włókna z recyklingu.

 

Recycled Fabric

Ubrania powstające w ramach tego rozwiązania są tworzone z materiałów zawierających przynajmniej 20% włókien z recyklingu.

 

Sustainable Blend

Ubrania w ramach inicjatywy Systainable Blend powstają z materiałów składających się przynajmniej w 20% z włókien ekologicznych oraz takich, do których produkcji wykorzystano procesy oszczędzające wodę.

 

Organic Cotton

Bawełna wykorzystana w tych ubraniach jest w 100% organiczna.

 

 

Źródło: PR Lee

 


Kategorie:

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl