30 Nov
WięZIEŃ sukcesu autobiografia Macieja Zienia
Napisała Redakcja
 
Źródło: PR

 

Sukces to kapryśny przyjaciel - premiera autobiografii Macieja Zienia "WięZIEŃ sukcesu". 

„Ta książka to nie spowiedź, bo nie szukam rozgrzeszenia. Nie ma pełnić funkcji terapii, bo to lepiej zostawić fachowcom. Nie jest też katalogiem moich osiągnięć, te każdy może sobie sprawdzić w sieci. Moja opowieść ma pokazać, ile warto zapłacić za spełnianie marzeń. Jak daleko można przesunąć granice dla sukcesu. I kto jest przy nas, kiedy go odnosimy, a kogo brakuje, gdy koniunktura się odwraca.” - Maciej Zień.

 

Od dwudziestu lat gorące nazwisko na polskim i zagranicznym rynku modowym. Autor ponad czterdziestu kolekcji ubrań i właściciel marki Zień Home. Maciej Zień w szczerej rozmowie z Magdą Mazur opowiada o swoim dzieciństwie, młodości, pierwszej kolekcji oraz krętej, wyboistej drodze do sukcesu. I jego słodko-gorzkim smaku.

 

Wychował się w Lublinie, na osiedlach Kalinowszczyzna i Ponikwoda. Swoje dzieciństwo wspomina nie tylko poprzez rodzinę i najbliższe mu osoby, ale także poprzez kolory i faktury, które go otaczały na co dzień. Rodzice pragnęli, by został protetykiem, ale on już wtedy wiedział, że los spisał mu zupełnie inny scenariusz. Chciał spełniać swoje marzenia. Miłość do projektowania i szycia odziedziczył w genach. W jego domu szyło i dziergało się dużo - dobrze pamięta stukot babcinej maszyny do szycia marki Łucznik.

 

„Od najwcześniejszych lat patrzyłem na proces tworzenia ubrań. Siedziałem u stóp prababci, zbierałem skrawki materiałów i szyłem ubranka dla swojego misia. Takiego zwykłego burego misia, każdy miał wtedy taką maskotkę. Ten miś był moją pierwszą modelką. Ścinki, które zostawały Mamie czy babci, skrzętnie zbierałem do jakiegoś woreczka, tworząc zaplecze swoich „kolekcji”. Babcia była przeszczęśliwa oczywiście, bo kiedy była zajęta przy maszynie, ja gdzieś obok coś tam sobie dłubałem igłą i nitką, nie sprawiając nikomu kłopotu. A ja już wtedy chyba chłonąłem historię każdego z tych kawałków materiału, który w rękach kobiet z mojej rodziny zmieniał się w coś, co można było założyć, co zaczynało żyć nowymżyciem i stawało się częścią naszej rodzinnej historii.”

 

„WięZIEŃ sukcesu” to biograficzna powieść o skromnym chłopaku, który marzył o realizowaniu swoich pasji. Książka opatrzona jest licznymi zdjęciami z pokazów kolekcji, szkiców projektów oraz prywatnego, rodzinnego archiwum. Maciej Zień nie boi się trudnych tematów. Opowiada zarówno o swoich sukcesach, jak i porażkach. Sława bowiem bywa kapryśna i podstępna… 

 

Premiera książki odbyła się 29 listopada br. w restauracji mamy projektanta – Haliny Zień St. Benedict przy ul. Bobrowieckiej 10. Wnętrze restauracji zostało zaprojektowane przez Macieja Zienia. Na spotkaniu pojawili się dziennikarze i gwiazdy – przyjaciele designera m.in. Aneta Kręglicka, Katarzyna Sokołowska czy Hanna Bakuła. Wydarzenie poprowadził Mateusz Hładki.

 

 

Dane wydawnicze:

 

  • Autor: Maciej Zień,
  • tytuł: „Więzień sukcesu”,
  • Edipresse Książki,
  • ISBN 9788381171564, 
  • cena: 49,90 PLN,
  • oprawa: twarda,
  • format: 150x210,
  • liczba stron: 160,
  • data premiery:  22 listopada 2017 r.

 

 

Źródło: PR

Dodaj komentarz


Projekt Studiom4.pl